Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azért írok, mert nagyon...

Azért írok, mert nagyon szeretnék egy lovat, már 6 éve lovagolok, de anyuék nem engedik, mert drága, de valahogy szeretném bizonyítíni nekik, hogy megérdemlem ls, hogy mennyire élvezem. Szerintetek hogy próbálkozzak? Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés
Egyébként ugratok, 120 cm-eket is, tehát nem vagyok kezdő, vagy ilyesmi.Pécsen lakom.:)
2012. aug. 29. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
vigyél haza havonta legalább 500 ezret és szerintem rendben vagy. Nem azért nem vesznek,mert nem érdemled meg,hanem mert DRÁGA.Ha meg el kéne adni ,kimerül az anyagi keret ,akkor nem élveznéd annyira,és ilyenkor kevés indok,hogy ugrasz 120 centiket,a kutyát nem fogja érdekelni.Ez van. Nem vagy egyedül,hidd el.
2012. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
hiába bizonyítasz, könyörögsz ez nem ezen múlik. PÉNZ kell hozzá nagyon sok PÉNZ.
2012. aug. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 chrishu ***** válasza:
Hat dolog kell hozzá: KAJA, HELY, ORVOSI ELLÁTÁS, PÉNZ, PÉNZ ÉS PÉNZ
2012. aug. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, értem.Pedig egyébként nem vagyunk valami szegények, csak...lehet,hogy arra gondolnak ők is, amit az első kommentelő írt.Köszönöm minden esetre!
2012. aug. 29. 12:31
 5/12 anonim ***** válasza:
hát igen nagyon sok pénz kell hozzá ..inkább ahol lovagolsz ott gondolom lovardai lovak vannak ..akk sztem beszélj valakivel h az egyik lovat csak te gondozhasd ..ugy más majdnem olyan mintha a asajátod lenne :D
2012. aug. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Szerintem te erőltesd, mert csak a szüleidnek lesz lelkifurdalása, mert lehet, hogy tényleg megérdemelnéd, de nem engedhetitek meg magatoknak, és akkor hiába kéred nagyon szépen, képtelenség... Nem a ló megvásárlása a sok pénzt (bár ha ugrólovat szeretnél, akkor már az se olcsó), hanem a z eltartása, a betegségek kezelése, minden... Majd ha lesz kereseted, akkor te is megtapasztalod, milyen nagy dolog a lótartás..:/
2012. aug. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

bocsánat, előző vagyok.

ne erőltesd*

2012. aug. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Az lehet, hogy te 6 éve lovagolsz, meg ugratsz, de inkább örülnöd kéne, hogy egyáltalán 6 éve lovagolhatsz és van aki fizeti neked.

Megérdemled? Én is megérdemlek egy Ferrarit, de akárhogy nyekergek senki se vesz nekem, pedig tök jól tudok vezetni :D Na és miért? Mert drága. Drága megvenni, drága fenntartani

Ugyanez van a lóval is. Drága az eltartása, drága az állatorvos, ha beteg lesz (utóbbiak bizony igen pofátlan összegek képesek elkérni Pécs környékén).

Megvenni még meg lehet, de utána azt el is kell tartani, és gondolom nem azért nem vesznek, mert nem érdemled meg, hanem mert nincs rá keret. Ha lovad van jönnek a kiadások (bértartás, kovács, oltások) és nem árt havi 5-10 ezret félretenni külön a lóra, nagyobb gond esetére (pl kólika műtét több száz ezer Ft).

Ennek pénznek biztos megvan más helye is, biztos azért nem vesznek.

Nem sok család engedheti meg magának, hogy lovat vegyen, sokan keményen megdolgoznak azért is, hogy heti egyszer el tudjanak menni egy lovaglóórára, te pedig már 6 éve lovagolhatsz, és ennek örülnöd kell. Gondolom van rendes felszerelésed, soknak még az sincs.


Tehát ne legyen több hiszti, ha annyira kell a ló, dolgozz meg érte, menj diákmunkára, tegyél félre, kérj ünnepekre is pénzt. Ha látják a szüleid, hogy képes vagy megdolgozni az álmodért, akkor lehet ők is besegítenek. Emellett meg legyél jó a tanulásban, otthon is segíts be meg ilyenek.

2012. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
12 vagyok, köszönöm, sokat segítetek:))
2012. aug. 29. 12:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Na végre! Egy 12 éves gyereknek van esze és belátja a dolgokat,te legalább nem vagy olyan kis hülye,mint a többi,megérted mit/miért nem lehet .Ritka manapság az ilyen értelmes kordbéli gyerek. Ne keseredj el,majd egyszer fordul a kocka és lesz neked is saját lovad,lehet nem most,de még fiatal vagy ,előtted az élet. Addig meg élvezd a lovaglást,mert az élvezetet nem akadályozhatja meg az ,hogy nincs egy szaros papíron leírva,hogy tulajdonodban áll egy ló.
2012. aug. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!