Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő után ülhetek fel...

Mennyi idő után ülhetek fel rá? És mehetek terepre?

Figyelt kérdés

Ha a lovamat új helyre viszem, akkor hány napot érdemes várni, hogy megszokja, megbarátkozzon vele, stb., és elkezdhessem lovagolni? És hány nap-hét után mehetek ki vele terepre?

Tudom hogy akár azt is csinálhatnám hogy leszedem a futóról felnyergelem és megyünk egy vágtás terepet, de a normálisabb fajta érti a kérdésemet :)

Köszönöm


2012. aug. 31. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minimum 1 hét legyen a szoktatási idő, de úgyis látod rajta, mert változni fog a közérzete, megmutatkozik rajta hogy mennyire oldódott már fel az új helyen. Van amelyik lónál kevesebb, de van amelyiknél több idő kell az új környezet megszokásához.
2012. aug. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ezt nem lehet tudni, figyeld és észreveszed ha megszokta :) :D
2012. szept. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
én 2 nap után már felülnék rá a helyedben, nehogy aztán a nagy pihengetésben a fejedre nőjön! a terepes kérdést meg én nem értem, ha akarsz rögtön mehetsz vele terepre is, tök mindegy, az új terep környezetet is ugyanúgy meg kell szoknia, mint az új pályát, de a terep 3 hét után is ugyanolyan új lesz neki, mint 2 nap után.
2012. szept. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Okés, köszönöm a válaszokat :)

Utolsó, úgy értettem, hogyha esetleg leesek vagy valami akkor a ló ne a nagy világba rohanjon el hanem "haza". Mennyi idő után tekinti már otthonnak?

2012. szept. 1. 14:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem már aznap fel ülhetsz rá nyugodtan. Hadd nézze meg a pályát, stb. Ez olyan mintha versenyre mennél, ott is odaérsz és menni kell, nincs több napod arra, hogy a ló megszokja a környezetét.
2012. szept. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem fog a nagyvilágba elrohanni, hanem oda, ahonnan elindultál szerintem már első nap után is, persze csak akkor, ha lószállítóval érkezett oda. ha a környéken tartottad eddig is egy másik helyen a környéken, akkor pár hétig még lehet, hogy a régi helyére rohanna vissza, de tapasztalatom szerint nagyon hamar megszokják az új helyet, 2 hét múlva már teljesen otthon érzik magukat.
2012. szept. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a lovamat megvétel után és mikor költöztettük nemrég új helyre 1 napot vártam vele. Aznap kiment karámba, szokta a helyet, másnap pedig zárt pályán ültem fel rá nagyon gyenge munkára, de mondjuk én ismerem és láttam rajta, hogy kész van erre. Terepre 3 hét után vittem ki először
2012. szept. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Messze lenne a régi helyétől :)
2012. szept. 1. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!