Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanítsam egy kis engedelm...

Hogy tanítsam egy kis engedelmességre, és hogyan tartsam fent az érdeklődését?

Figyelt kérdés
Van egy ló, kisbéri félvér. nemrég múlt 5 éves. Nagyon értelmes, és játékos, mint egy kiscsikó. Előttem egy olyan család lovagolta, ahol: az anya mindig vágtázni akart, és össze vissza ment vele, ez az anya tanította 2 kislányát, ezek a kislányok is mindig vágtázni akartak és mindig a másik ló után mentek, hogy ne keljen irányítaniuk. (nem is tudták volna) Most csak én lovagolok ezen a lovon, és nagyon nehéz vele, mert mindig a másik ló után akar menni, (megszokta) ha végre kiviszem a másik ló mögül, akkor addig lassul, amíg megint mögötte nincsen. Nem akar ara menni amerre n szeretném, csak nagy harc árán! a múltok pálcával mentem ki terepre, mivel elegem volt már abból hogy azt hiszi ő a főnök. Direkt megkértem a barátnőmet, hogy hagy mi induljunk be vágtába előbb. Na ott nagyon beindult! Vége elöl száguldottunk! Úgy láttam ő is élvezi, mivel nem akart egykönnyen megállni:) (még a pálcát sem kellett használnom) De egy pillanat alatt újra ugyanolyan tunya, lusta a másik ló után menő lóvá vált. Hogy tudnám megértetni vele, hogy a lovaglás jó dolog, nem valami szörnyű kényszer? Lécci komoly válaszokat! (köszi)
2012. szept. 1. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden lovat át lehet nevelni, de minden lovat csak kemény munkával. Az már haladás, hogyha legalább egyszer sikerült jól kivágtáznotok magatokat úgy hogy neki is volt kedve, ezt megpróbálhatnátok többször is terepen, és utána mindig kapjon dicséretet. :)

Úgy próbáltad már lovagolni hogy csak te vagy a pályán és nincs más ló? Úgy is ilyen lusti volt vagy szebben ment?


Egyébként igen, ez valószínűleg megszokás, rá volt hagyva hogy mehet a többi ló után most meg nem érti hogy miért nem szabad neki... De jó hogyha nálad van a pálca hogy ha nagyon "elfajulnak" a dolgok akkor azért egy odacsapással helyre álljon a feje és tisztázódjon hogy ki lovagol kit.

Szerintem idővel jobb lesz, csak mindig lovagold főnökként és semmit se hagyj rá.

2012. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lovaglás kényszer és pont. Ló önmagától még nem kért meg embert, hogy ugorj már a hátamra, mert cipelni akarlak... Maximum azon lehet változtani, hogy mennyire erőszakolt a dolog.

Egyébként elrontott lónál mindíg az a megoldás, hogy újra kezdjük a kiképzését részben vagy egészben, időben is mire eljut a kívánt szintre, addigra kinevelődik belőle, amit nem kéne csinálnia. De olyanról ne nagyon álmodozz, hoyg megvered kétszer és kész, az idomtáshoz bizony türelem és sok-sok idő kell.

2012. szept. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: nem verem! és azt szeretném hogyha élvezné a lovaglást (amennyire lehet) további válaszokat várok:)
2012. szept. 1. 12:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Az már régen rossz ha ilyen cigány módon történt a belovaglása,5 éves ló még fiatal,de ha eddig így volt vele foglalkozva .....

csinálni kell vele sok alap patanyomfigurát és olyan feladatokat ,amik lefoglalják az agyát.Most arra,hogy nem tudod kivenni a másik ló mögül ,nagyon nincs más megoldás csak a határozottság.Törekedj arra ,hogy alapszintű idomítást tegyél bele,legyen összeszedve ,reagáljon a jelzéseidre. Legalább egy egészséges középügetést/vágtát produkáljon . Meg ha lehetőséged nyílik rá ,akkor próbálj meg akkor lovagolni amikor senki nincs rajtad kívül a pályán.

2012. szept. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!