Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hordtok kesztyűt lovaglás...

Ti hordtok kesztyűt lovaglás közben?

Figyelt kérdés
Légyszi a válaszodat indokold!
2012. szept. 6. 18:55
1 2
 1/13 x) ***** válasza:
Attól függ milyen lovon ülök. Mert mondjuk a saját lovam nem megy a zabla ellen, nem rángatja a fejét így a szár nem dörzsöli ki a kezemet, de mondjuk keresztapám arab csődijén vagy temperamentumosabb lovaknál előfordul hogy kell. Meg igazából nagyon melegben nem szeretem mert izzad benne a kezem. Télen meg nyilván hordok mert nem akarom hogy lefagyjon mindenem.
2012. szept. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Télen- mert fázik a kezem.

Nyáron- mert kikezdi a szár a kezemet .

De nekem mondjuk kesztyű nélkül jobban csúszik az izzadságtól a kezem.

2012. szept. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Soha.

Télen - nem, mert úgyis hamar átmelegszem.

Nyáron - minek, csak beleizzadnék.

Úgyse törik fel, már tele van bőrkeményedéssel.

2012. szept. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én igen. Nyáron sincs benne melege, légáteresztős. Nagyon szeretem, indokolni nagyon nem tudok, szerintem csak annyi, hogy jobban érzem magam benne. (:
2012. szept. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Régen hordtam, de valamiért leszoktam róla... Kezdetben kicsit hólyagos is lett a kezem de megerősödött. :)
2012. szept. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én majdnem mindig hordok, bár az én bőröm elég gyenge, ha csak fogom a szárat is kidörzsöli, de bőrkeményedés ellen is jó. Szóval szerintem hasznos, nem túl szép látvány, ha egy nőnek a több és lovaglástól tiszta bőrkeményedéses a keze, bár ez az én véleményem, lehet lepontozni.;)
2012. szept. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel, egy nőnek inkább legyen szép keze és viselje el a kesztyűt mint hogy "megedződjön" és kemény legyen.
2012. szept. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nyáron nem, hogy ne legyen melegem, inkább csússzon a szár, őssze-tavasszal igen - hogy az izzadt nyakán átnedvesedett szár ne csússzon

télen - igen, vastagot, hogy ne fázzon a kezem


egyébként nyáron pont ezért más szárat is használok, mint az év több részében, ugyanis a kedvencem a gumis szár, ami viszont izzadtan nagyon csúszik, kesztyűben amúgy tökéletes. nyáron bőrszárat használok, mert a gurtnit utálom.

2012. szept. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én MINDIG húzok, mivel akármilyen lovon vagyok, a szár akkor is ki fogja kezdeni a kezemet.
2012. szept. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Platypus ***** válasza:

Nem tanultam valami sokáig lovagolni, szóval egy abszolúte kezdő tapasztalata az enyém, és nem is friss élmény.

A kesztyű, amit használhattam volna, kétszer akkora volt, mint a kezem. Kényelmetlen volt és alig éreztem valamit benne. Kesztyű nélkül viszont minden egyes alkalommal véresre törte az ujjaimat a szár. Végül már előre betekertem leukoplaszttal a kérdéses részeket, és ez jó megoldásnak bizonyult. Szépen kitartott a helyén a lecke végéig, nem sebesedett ki a kezem és nem is izzadtam bele a kesztyűbe.

2012. szept. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!