Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Legális az, hogy valaki vagy...

Legális az, hogy valaki vagy 10 lovat tartson egy zárt téren?

Figyelt kérdés
Úgy értem ilyen pajtába. Szóval ilyen elég alacsony tetős, félhomályos zárt helyen.

2012. szept. 7. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy lovanként hány négyzetméter jut. Amúgy meg az otthoni lótartást nem nagyon szabályozzák, vagy legalábbis nincs aki betartassa. Jónak biztos nem jó nekik. Egyszer utánaolvastam egy ilyen törvénynek. Annyi volt benne, hogy biztosítani kell az állít jólétét, meg hasonló konkrétum nélküli rizsák. Ráadásul ez is úgy volt, hogy lóra, disznóra, tehénre, csirkére általánosan vonatkozóan volt leírva.
2012. szept. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ha úgy van a törvény, hogy kutya per 10 négyzetméter akkor itt egy lóra nem jut 10 négyzetméter. :)
2012. szept. 8. 09:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Magánháznál még az állás sem tilos azt hiszem. Úgy tudom lovardában viszont csak bokszban lehet tartani a lovat, vagy legalábbis van ilyen tervezet. Ebből kiindulva az az 1 lépés előre vagy hátra amit meg tud tenni is legális.
2012. szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. :)
2012. szept. 8. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!