Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez vajon legális?

Ez vajon legális?

Figyelt kérdés

Vettem egy 14 kilós tápot. Sajnos a kutyám allergiás rá, ez kiderült már kb. a 2. kg-nál. Mivel igen jó áron vettem, elkezdtem árulni kilóját, olcsóbban mint amit itt a környékünkön lévő állatboltok árai, de még nekem is jutott haszon. Igaz nem sok, de mondjuk ha az egész zsákot eladom, vissza jön a fele zsák pluszba.

Ha még egyszer vennék ilyen tápot, és adogatnám, az legális lenne?


2012. aug. 21. 09:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem lenne legális, hiszen nem adózol a jövedelmed után.
2012. aug. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Már hogy lenne legális? Adsz róla számlát?

Egyébként ha én kimért tápot vennék, biztos nem magánszemélytől venném.

2012. aug. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elég nagy az ismerettségi köröm, meg tudják, hogy nem b*szom át őket. Egyébként én is rengeteg tápot felismerek már formájáról, szagáról. Ha már előtte etettél olyat a kutyáddal, meg fogod ismerni a tápot.
2012. aug. 21. 09:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha nem vagy erre jogosult, akkor illegális, hogy árulod, ha valaki feljelenet, akkor elég alapos büntetést kaphatsz.

2. Ha rossz tápot vettél, akkor inkább add el az állatmenhelyre, ott úgyis szükség van rá, és az nem büntetendö.

3. Olyan nincs, hogy "megismerem a kinézetéröl", meg "tudják, hogy tényleg azt árulom", ez senkinek nem biztositék. Mellékesen lehetne lejárt táp is, ami ugyanúgy néz ki, csak az állat betegszik meg töle.

4. LEGKÖZELEBB meg minek vennél ilyet, ha tudod, hogy a kutyád nem eheti meg?

2012. aug. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ma 09:24


Ugyan miért ne venne legközelebb is?

Olvastad...van rajta némi haszna :))

2012. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pedig van olyan. Én is rengeteg tápról tudom milyen, és nem tudnak át baszni. Ennyi erővel az állateledeles boltokat is fel lehetne nyomni. Ki tudja mit árulnak a felbontott zacskóban? Láttam már olyat, hogy keverik a tápot...
2012. aug. 21. 11:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Az SZJA tv. szerint évi 600.000,- forintig adó mentesen legálisan árulhatod, amit megvettél, és neked már nem kell, vagy te csináltad. Bejelenteni is csak az összeghatár fölött kell.

Magyarul, ha a futtatóban megbeszélitek, kinek hány kiló kell, megveszed a nagykerben, és otthon elosztjátok a 30 kilót, tuti nem léped túl a határt. Ha megtetszik a kutyaólad a szomszédnak, és neki is csinálsz egyet, úgyszintén érték határ alatt maradsz.

A rendesebb tenyésztők a kölyök állatok mellé szoktak adni 1-1 indító csomagot, hogy ne legyen gond a tápváltással.


Ha viszont jól megy a bolt, és nagykereskedés lett a pincédből, akkor figyeld az értékhatárt, és be kell vallanod az SZJA bevalláskor. :D


És magánszemélyként is adhatsz számlát, csak értékhatár alatt semmi értelme. Illetve lehet hogy jobban jársz, ha keresel egy jó könyvelőt.

2012. aug. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az a boltos sara, mit árul. Ha van, aki bedől nekik, úgy járt. Amúgy is fenntartással vagyok a bontott zacsik iránt. Főleg kis forgalmú boltokban. Nyitva a zsák, ki tudja mióta....Szárad ki szépen. Elveszti egy idő után az illatát. Márpedig a kutyák először szagolnak.
2012. aug. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A mentett állatok jelentős része, olyan állapotban van, hogy nem ehetnek normál tápokat. Sajnos igen sokszor csak a legdrágább, állatorvos által előírt cuccokat bírják.


A menhelyek nagykerben, jelentős kedvezménnyel vásárolnak, szóval inkább Kp.-t adjatok, és sokat. :(

Most mindenhol teltház van!

2012. aug. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
HA illegális lenne az, hogy ha valamit megveszel,de tovább adod akkor nem futhatna hazai pályán a vatera, az expressz és még a számtalan eladó oldal. Mert hát mindenkinek számlát kellene adnia...
2012. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!