Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak engem nem izgat különöseb...

Csak engem nem izgat különösebben a parellis természetes lókiképzéses módszer? .

Figyelt kérdés
Már lassan ott tartok, hogy nem csak hogy nem érdekel, már idegesít is...Unom, hogy fb-on is a csoportba rengeteg 10-en éves is nagyra van magával meg ossza az észt, kritizálja a "normális" lovasokat. Ha már valaki pálcával lovagol akkor úr isten, nem szereti a lovakat stb.,stb. Ezt nem úgy kell érteni, hogy én erőszakkal lovagolom a lovam. Zablával lovagolni állatkínzás, mindenkinek nyakmadzaggal kellene, mert az biztos annyira jó a lónak. Sőt annak is ellene vagyok, hogy mindenféle trükköket tanítanak nekik, a ló nem kutya. Annak ellenére, hogy soha nem parelliztem vele, és annyira még nem vagyunk régóta együtt úgy érzem bízik bennem.

2012. szept. 8. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ezzel én is hasonlóan vagyok. Soha nem parelliztem, rendesen lovagolok és mégis bízik bennem és jön utánam a legelőn. Másrészt meg a parelli miért is természetes lókiképzés, ha a lova azért megy mellette, mert ostorral hajtja?
2012. szept. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

XDDDDDDDD jaaaj de jót nevettem.

egyáltalán nem úgy van ahogy te azt gondolod.;) attól h valaki szabadidomítózik még tud rendesen lovagolni.

ha állatkínzás lenne akkor nem használna kb mindenki zablát, és ha a lónak fájna akkor nem venné be a szájába. az egy másik dolog h nem kell tépni a száját sem agyon pálcázni mert azt miért jó? semmit nem érsz el vele max annyit h a lovad megutál.

semmi baja nem lesz attól ha tud néhány trükköt, igen csakugyan nem kutya,és senki nem is várja el tőle h kutyaként viselkedjen.

19:11 nagyon nem hajtjuk ostorral annyi h mellette tartjuk, mert ha nem lenne ott akkor a ló nem értené h mit várunk tőle. és igen természetes mert a ló ÉLVEZI amit csinál,élvezi a dicséretet,h örömet szerezhet a gazdájának, és nem azért csinálja mert kényszerítve van meg nem is azért mert ha nem csinálja meg akkor szét pálcázuk.;)

bízhat a ló benned parellizés nélkül is, persze nem arról van szó. de olyan mély kapcsolatot soha nem fogsz tudni kialakítani a lovaddal mint a szabaditomítók. talán ki kéne próbálni előbb és utána elítélni nem gondolod? amúgy persze mindenkinek lehet véleménye, de ha azt sem tudod h miről van szó akkor meg mit is akarsz...?

2012. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Honnan tudod, hogy élvezi? Netán megsúgta?:) A lovaglást is ugyan úgy élvezheti a ló.
2012. szept. 8. 20:41
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt a következtesést abból vontam le, amiket olvastam, nem egy embertől. ;) Lehet, te így vélekedsz de általánosságban mondom.
2012. szept. 8. 20:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok parellis, de tetszenek az ehhez hasonló dolgok. A pálcát, ostort csak jelzésre használnak. És ők is lovagolnak rendesen nyereggel kantárral. Voltam egy bemutatón ahol elmondták, hogy a természetes lókiképzés nem feltétlen egyenlő az erőszakmentes lókiképzéssel. A lovak is megrúgják egymást végső esetben ha úgy adódik. És azok a természetes lókiképzők is mondták, hogy attól ők még járnak díjlovagló meg díjugrató versenyre, csak ők más alapokon kezdik az egészet, de ugyanoda jutnak el. Azok meg nekem se tetszenek, akik annyira hajtják, hogy nem lehet zablával lovagolni, meg megütni se (nem agyonüti persze). Ennyi erővel ne üljön fel rá és akkor biztos nem okoz a lónak gondot. Az ilyenek szerintem inkább csak divatból próbálják utánozni, de érteni nem értenek hozzá.
2012. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, jó tudni, hogy a "nagyok" így vélekednek erről.


Én sem szeretem, ha valkai erőszakkal lovagolja a lovat, de az erőszakos lovaglás és a term. lókiképzés között van egy köztes dolog, csak ezt épp sokan elfelejtik...:s

Lovaglás közben is épülhet a bizalom, legalábbis személyes tapasztalatom szerint. Pár éve, egy iskola lovon lovagoltam, elég makacs ló volt így volt, hogy oda csíptem neki a pálcával a végén egészen összeszoktunk, mikor leszálltam elengedtem, és jött utánam, ha gyorsítottam ő is gyorsított. És nem igazán szerettem, szóval azt sem gondolhattam, hogy valami finomságot várt tőlem, egyszer nem csináltam vele semmi parellis dolgot és lám.:)


Azt mondod csak parelli közben alakulhat ki igazán bizalom egy lóban? Ismerek egy nőt, nem parellizik, egyszerűen csak ott van velük, és mégis, a leg "vadabb" ló is bízik benne. Senkinek nem engedi magát megfogni, senkit a közelébe nem enged, őt mégis. De igazad van, biztos titokban parelliznek.

2012. szept. 8. 21:21
 7/9 A kérdező kommentje:
*valaki
2012. szept. 8. 21:21
 8/9 x) ***** válasza:
94%

Ilyeneket a divatparellisek mondanak. Aki már eljut oda hogy magasabb szintre akarjon lépni és nem azért parellizik mert az hú de nagyon jól néz ki meg menő, hanem mert meg akarja érteni a lova gondolkodását, viselkedését az nem így vélekedik a dologról.

A trükkök tanításának is kétféle indoka van, egyrészről a divatlovasok azért csinálják hogy ha már sz@rul lovagolnak meg félnek az eséstől akkor valamivel csak föl lehessen már vágni. A másik oldal pedig azért tanít trükköket mert elmélyíti a kapcsolatot, erősíti a bizalmat és segít megtartani a vezető szerepet. A parelli nem arról szól hogy trükköket tanítunk a lónak, hanem arról hogy mivel ő nem képes a mi nyelvünkön kommunikálni, nem képes emberként viselkedni így nekünk kell megtanulni az ő nyelvét. Ebből pedig nem hiszem hogy bármelyik félnek is hátránya származna.

Ha pedig logikusan végiggondolod akkor rájöhetsz hogy a ló szereti a szabadidomítást. Te a saját nyelveden beszélsz inkább vagy egy mások által betanított idegen nyelven? :) A ló is szívesebben kommunikál a saját jelzéseivel és könnyebben is érti meg azokat.

2012. szept. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2012. szept. 9. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!