Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik az a csont amelyik az...

Lilikeee kérdése:

Melyik az a csont amelyik az embernek van de a lónak nincs?

Figyelt kérdés
Már néztem a könyvekben,pár ismeretterjesztő filmet is megnéztem de sehol nem találtam a választ.Az internettel meg nem kínlódok mert a f*szom sem akar egy egész napot azzal tölteni hogy mindent végignézzen,mert már kerestem és egyszer valamit a ló fogáról máskor meg a patájáról hablatyolt a a szöveg.Na mindegy az a lényeg hogy ki*szottul zavar hogy nem tudom a választ pedig szeretek mindenre magam rájönni.Aki tudja a választ kérem írjon.Köszönöm.

2012. szept. 15. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Ujjcsontok. :-)
2012. szept. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Singcsont
2012. szept. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

vannak ujjcsontjai a lónak, csak nem úgy hívják:

patacsont, pártacsont és csüdcsont ami az emberi kézen a három ujjperc.

a patacsontot veszi körül az elszarusodott pata, ami nálunk a köröm.

az evolúció során a ló 5 ujjú állatból fejlődött.

a középső ujj maradt meg, a többi elcsökevényesedett.


egyébként ha jól emlékszem a kulcscsont a válasz kedves kérdező.

2012. szept. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így is van, a lónak nincs kulccsontja, ezért tud olyan könnyen elcsúszkálni a lapockája - kiugrani a válla, amit csak csontkovács tud helyretenni.
2012. szept. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Kulccsontja és singcsontja az embernek és a lónak is van. Szerintem a koponya csontja között keresgélj, elvégre ez az a rész az emberben, ami a leginkább különbözik az állatokétól. pl.: nyakszirtcsont, ékcsont... vagy nekünk két alsó állcsontunk (mandibula) van, a lónak talán csak egy (?)
2012. szept. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
NINCS kulccsontja!
2012. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kulcscsontja nincsen:D
2013. jan. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!