Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya engedélyt kap...

Ha egy kutya engedélyt kap arra, hogy a gazdája-ideális esetben a falkavezér-ágyában aludjon, lesz az embernek tekintélye a szemében?

Figyelt kérdés
2012. szept. 12. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Az előző kutyám (foxi keverék) egész életében (18 évig) az ágyunkban aludt, hol a szüleimében, hol az enyémben, mégis szót fogadott mindenkinek a családban, és soha nem volt vele semmi probléma. A mostani (fajtatiszta foxi) még életében nem aludt ágyban, a saját házában tölti az összes éjszakát, mégis egy akaratos kis dög. Nem ezen múlik.
2012. szept. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
azén kutyám is velem alszik mégsincs semmi gond vele... ha mondom neki hogy le akkor lemegy leül és néz
2012. szept. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Megválasztoltad magadnak. Falkevezértként jogod van ilyen engedélyt kiadni, tekintélyt majd akkor vesztesz, mikor nem engeded meg és a kutya nmégis fölmászik.
2012. szept. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha akkor megy fel, amikor hívod, és bármikor le tudod küldeni, akkor a legtöbb kutya nem gondol bele ebbe semmi többet, csak azt, hogy de jó, aludhatok anyával. Persze vannak az extrém domináns kutyák, akiknél inkább ezzel sem próbálkoznék, de egy átlagos kutyát ésszel nyugodtan fel lehet engedni az ágyra, csak tartsa tiszteletben, hogy az a terület is a tiéd.
2012. szept. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem tanácsos felengedni a kutyát, ha amúgy is gondok vannak a kapcsolatotokban. Nem kell sok dolog, csak bármikor be tudd hívni (futó állatról is), és le tudd bármiről tiltani. Ha ezek megvannak, tuti rendben van a kapcsolatotok, és bátran beengedheted az ágyadba.
2012. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A saját példám: párszor megengedtem, hogy a kutya az ágyamban aludjon. Az eredmény az lett, hogy utána nem értette szerencsétlen, hogy miért nem mehet föl, tehát felszökött amikor nem voltam otthon. Amikor otthon voltam eszébe sem jutott próbálkozni. Előtte sosem tette, mert nem tapasztalta, hogy milyen az ágyban aludni. Ja és ezek mellett nem lehetett rajtakapni mert leugrott ahogy hazaértem. Ez elég idegesítő, de ugyanúgy falkavezérként tisztelt. És IGEN, biztos, hogy annak tisztelt ha valamelyik falkavezérfanatikus beleszólna.

Viszont ez nem érvényes minden kutyára. Lehet, hogy egy nagyon domináns, problémás, nem jól nevelt kutyával bajok lesznek! Meg aztán sok ember azt hiszi, hogy a kutyája ágyban aludt és mégsincs vele semmi baj csak éppen ezt nem próbálták ki, mert mondjuk nem képzik a kutyát, nem viszik sétálni, nyaralni, kutyakiállításra, versenyre, kutyák közé, magyarán semmi olyan helyre ahol a problémák előjöhetnének. Otthon a biztonságos kertben persze, hogy normális a legtöbb kutya.

2012. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A kutya agyműködése jóval egyszerűbb az embernél, vagy megengeded neki, hogy egy adott helyet használjon, vagy sem, azt nem érti, ha egyszer odamehet, egyszer pedig nem a gazdi hangulata szerint. Azt nyilván felfogja, hogy ha ott vagy, és azt mondod, hogy "gyere fel", akkor mehet, ha azt, hogy "nem", akkor nem, de ebből ő sosem fogja leszűrni, hogy ha a gazdi nincs sehol, akkor a "nem" az érvényes. Nálunk nem alkalmanként aludhatott az ágyban, hanem minden éjszaka. De például a nappaliban világos színű a kanapé, arra sosem engedtük fel, és nem is ment rá soha.
2012. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is a lábamnál alszik, és idáig még soha nem akartam őt elküldeni, vagy leparancsolni.

Amúgy semmi gond a falkavezérséggel, a kutyám már-már bosszantóan szófogadó, mindent első szóra megért és megcsinál.

Az ágyon alvás mellett még annyi van, hogy szeret kunyizni. Illetve nem is kunyizni, egyszerűen szeret enni, már 8 hetesen is ilyen volt, amikor hozzám került.

Ha eszek, akkor odajön mellém, és néz rám, és mintegy véletlenül mindig megböki a lábam :D Tudom, hogy sokan erre azt mondanák, hogy ez így nagyon rossz, de én nem érzem annak.

Sem az ágyon alvás, sem az együtt evés nem megy a fegyelem rovására. Soha nem reagált még semmire agresszívan, az ételt is bárki, bármikor elveheti előle.

Ha gond lenne, akkor beszüntetném ezeket, de eddig még nem volt rá szükség szerencsére.

2012. szept. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22:13 ezzel nem értek egyet, mert például az én kutyám (ugyanaz aki felszökött az ágyra amikor nem voltam otthon) nem használhajta az ajtókat engedély nélkül, mégis pontosan megérti mikor mehet ki/be és mikor nem. És még egy csomó más dolog is van amit néha tehet meg és néha nem, mégis megérti. Amúgy szerintem soha eszébe sem jutott hogy feljöjjön az ágyra, még azután sem hogy kitapasztalta, úgy kellett kérni, mégis használta amikor nem voltam otthon. De mindegy is, ez már a múlté, nem oson fel többet titokban. Csak kipróbáltam a dolgot, és nem jött be pont ahogy gondoltam előtte, sem nevelési, sem kényelmi sem semmilyen szempontból. Legyen el mindenki boldogan a saját helyén. Szerintem neki még minőségibb ágya is van mint nekem...
2012. szept. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!