Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek ezekkel a...

Mi a véleményetek ezekkel a lovakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ugratni is szeretnék vele, nem olyan nagyot. Akinél nincs kiírva, az nem is tud ugratni? Elég kezdő vagyok, olyan nagyon tapasztalt nem. A Maxim csikó szerintetek tényleg ajánlott kezdőknek?


Maxim Marcos: [link]

M. sportló: [link]

Csillag: [link]

Bátor: [link]

Médea: [link]

Őszinte: [link]


Esetleg hasonló tulajdonságú lovakat mutatnátok még? Melyik illik legjobban egy ilyen tudással rendelkezőhöz, mint én?


//Légyszi senki se írjon olyasmit, hogy nem való nekem még ló, meg ilyenek. Egyenlőre még nem lesz lovam, egy idő múlva majd, csak most körülnézek.//


2012. szept. 20. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:
minden ló tud 1 métert ugrani, ez muszáj volt nekik a természetben a túlélés miatt, tehát minden lóban meg van az ugrásra való hajlam
2012. szept. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is, tapasztalatból mondom, hogy ha még nem aktuális a lóvétel akkor fölösleges lovakat nézegetni :) Illetve ha néhány hónapon belül esedékessé válna akkor esetleg, de még akkor is ráérnél. Egyrészt mert még sok idő van még, sok ló fog addig még felkerülni lovasok.hu-ra; másrészt pedig lesznek olyanok akik el is fognak kelni. És nem szerencsés ha éppen a kiválasztottadat viszik el előled...


Írtad, hogy elég kezdő vagy. :) Én nagyon sok sikert kívánok neked a lóvételhez de csakis jó tanácsként mondom, hogy ez esetben érdemes edzővel vásárolni lovat (Ő segít neked a kiválasztásban, stb., minden téren tud támogatni), így sokkal kevesebb eséllyel esel bele egy hibába. Például nem tudod kiszűrni a kupeclovakat, vagy nem értesz annyira a küllemtanhoz, anatómiához, stb., ami bizony egy ló vásárlásánál fontos, a testi előnyök és hátrányok felismerése, lábállás ismerete, stb. :)


De azért mondom neked véleményt a linkben szereplő lovakról:


Maxim Marcom:

Én őt pont nem ajánlanám. Első lónak, főleg ha nem vagy még túl tapasztalt én semmiképp sem vennék mént. A másik pedig hogy ő még egy fiatal, kiszámíthatatlan ló (akárki akármit mond egy tapasztalatlan 3 éves "gyerekló" még igenis kiszámíthatatlan), a képek alapján nekem az is nagyon ellenszenves ahogy lovagolva van, egyértelmű hogy durván kezelik a szárat azaz a ló száját, a ló az összes képen "mosolyog", nem csak egy kicsit hanem szabályosan nyitva van a szája, ami azért elég durva. Amikor úgy tűnik hogy támaszkodik igazából akkor sem elengedett, a 7. nyakcsigolya meg van törve, nem egyenletes az ív, a ló ebbe a keretbe "kényszerítve" van, ami szintén elégtelen.


Magyar sportló:

Róla semmi sem derül ki, küllemileg alapfogon úgy tűnik rendben, de ez édeskevés. Kéne látni nyereg alatt dolgozni valamint egyenes talajon (betonon) állni hogy lehessen róla véleményt alkotni.


Csillag:

Róla sem lehet véleményt alkotni, a patái nagyon furán állnak de lehet hogy csak a homok miatt, róla is kéne kép hogyan megy nyereg alatt és hogy néz ki egyenes talajon állva.


Bátor:

Róla már sokkal több minden kiderül, nekem eddig ő a legszimpatikusabb. Fiatal, herélt ló, bár arab, ők pedig egy kicsit pörgősek szoktak lenni de ez nem azt jelenti hogy nincs kivétel, róla speciel azt állítják(!) hogy nyugodt. Normál kondíciójú, szép ló, egy icipicit tehén állása van de ez csupán küllemi hiba és sok lónál előfordul :)

Na ő az akit már érdemes lenne elmenni kipróbálni.


Médea:

Számomra ő is igen pozitív hatást kelt, szépen ugrik, korrekt képek vannak róla, hogyan ugrik lovas alatt, hogyan ugrik szabadon, és hogyan megy kisgyerek alatt. Abszolút univerzális és kiegyensúlyozott lónak tűnik.

Talán annyi hogy egy picit túl fiatal...


Őszinte:

Róla csak két kép van, mindkettő lépésben, ráadásul az első képen szár mögött is van a ló ami nem jó pont. De több képet kéne róla látni (lovas nélkül is), többféle jármódban hogy valamirevaló, az igazat átfedhető kritikát lehessen róla alkotni. 15 éves ló, bár már nem fiatal, de tapasztalt, első lónak megfelelő lehet, sok mindenben tud neked segíteni. :)


Akit pedig én ajánlanék mindezek után:


[link]


12 éves, ugrás terén is tapasztalt kanca, csikózott is már, papírjai rendben vannak. Szerintem ő pont az a ló aki versenyzés után egy kiváló, igényes hobbiló, az ára is reális, nagyon szép felépítésű és küllemű. :)

2012. szept. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!