Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szőrén melyik kényelmesebb...

Szőrén melyik kényelmesebb jármód és mit ajánlotok szőrén lovagláshoz?

Figyelt kérdés
Könnyű szőrén lovagolni vagy sok időbe telik amíg elsajátítjuk hogy kell? És szőrén ügetni vagy vágtázni könnyebb? Köszi minden szőrén lovaglással kapcsolatos tanácsot, tippet előre is!!:)
2012. szept. 21. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Más, mint nyeregben. Ha nyeregben már viszonylag stabilan ülsz, nem lesz nehéz, bár bele fog telni egy kis időbe, míg megszokod. A stabil ülés a kulcsszó, a legfontosabb ahhoz, hogy valaki jól boldoguljon szőrén.

A vágta kényelmesebb szőrén.

2012. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát először csúszkálós, de nem kellenek hozzá hetek, hogy megtanuld :)

Az én ajánlatom: VÁGTAA *.* Szőrén a legjobb. Az ügetés kifejezetten kényelmetlen mert eléggé pattogós még ha te nem is pattogsz nem olyan kényelmes. De a vágta... Az olyan jó hintázós érzés. Így érzed a legjobban a lovad. Érzed minden levegővételét, izommozgását. nagyon jó. Mondjuk ehhez az is kell, hogy a lovad ne valami varrógép feeling-ű legyen vágta közben. Szóval kislovakon szerintem nem annyira kényelmes.


Az a lényeg, hogy lazítsd el magad. Ehhez tényleg laza derékra van szükséged. Én elsőre még nem vágtáznék, csak ha biztosan ülök már ügetésbe és tudom, hogy a lovam nem kezd el alattam ugrálni a szabadság érzése miatt. Ha a lovam jól tűri és szépen dolgozik (tehát úgy mint nyereg alatt) és én is biztosan ülök a lovon már, akkor megpróbálhatjuk a vágtát. Nem mondom, hogy nem fogsz leesni. Én kétszer estem szőrén. Egyszer amikor ügetésbe konkrétan lepattogtam a lóról. Aztán egyszer vágtába amikor túl szűknek ígérkezett a kanyar és leestem a lóról a kanyarban érzett gravitációs hatás miatt. De egy idő után megtanultam felvenni a lóval a mozgást így most már mindenfélét tudok szőrén csinálni :) Sok sikert neked is, mert nem egy nehéz dolog. Csak egy nyugodt ló kell hozzá és egy ügyes lovas :)

2012. szept. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lépni és vágtázni a legkényelmesebb :) De az ügetés is jó, szőrén mindent jó csinálni! Meg persze nyeregben is ! ;)
2012. szept. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igazán jó a lónak állandó jelleggel, néha-néha kellemes változatosságot jelent :)

Lótól is függ h mi a kényelmesebb, de pl az enyém eléggé szeret menni, illetve ijedős, terepen nem szívesen vágtázok szőrén, a laza ügetés belefér, mert kényelmes mozgása van.

2012. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!