Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elkezdhetem? Vagy még ne?

Elkezdhetem? Vagy még ne?

Figyelt kérdés
A lovamnak most tanítom a 'Fel' szót (mikor ezt kimondom, ő feladja a patáját anélkül, hogy a teste bármely pontjához érnék) És az 'Állj' parancsot is szeretném vele elkezdeni tanulni. (Mikor kimondom, hogy áll, és felemelem a kezem, ő is megáll)Már érdemes lenne elkezdeni gyakorolni vele, vagy még az előzőt próbálgassam (néha még ront egy kicsit Fel-nél)

2012. szept. 24. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem addig gyakorold amíg nem csinálja egyből, és nem a "kisujján" jön ki, és aztán a másikat :)) egyébként ügyes vagy hogy megtudtad neki tanítani és okos lovad van
2012. szept. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Képzel, előző pénteken kezdtem, és egy hétvége alatt megtanítottam! Amúgy nagyon könnyű!


így kell (vagy legalábbis én így csináltam) :


1. Ehhez először is az kell, hogy már könnyen adja a lábát.

2. Direkt NE a vállánál kezd végigsimítani, mint a mikor felveszed egyszerűen a lábát, hanem a TÉRDÉNÉL kezd! (A térdhajlatában! simizd/kopogtasd a lábát)

3. Vedd fel a lábát!

4. Húzd ki előre a lábát, (kb. úgy fog kinézni, mint amikor Te magasba emeled a térded előre) És közben ezt ismételgesd:'Fel'.

5. Óvatosan engedd el!

6. Hagyjad, hogy letegye.

7. Ezután adj neki valamilyen jutalom falatot!

8. Ezt gyakorold vele, (mindig 'húzd' előre a lábát, míg magától nem csinálja!) egy idő után már mikor hozzáérsz a térdéhez, automatikusan fel fogja emelni előre!

9. MINDIG mond neki a parancsszót: FEL!! És MINDIG adj neki jutalom falatot!

10. Mikor csak simán fel akarod venni a lábát, mindig a vállától simítsd, NE a térdétől, mert akkor arra azt tanulta, hogy előre nyújtsa, és nem Neked!

11. Szóval mikor csak simán fel akarod venni a patáját, MINDIG mond, hogy 'patát', vagy 'lábat', és a VÁLLÁTÓL simítsd. Így nem fog megzavarodni!


Végeredmény:


1. Ha a vállától simítod, és azt mondod neki, hogy 'patát' vagy 'lábat' (patakaparásnál) akkor Neked fogja nyújtani


2. Ha a térdhajlatánál megérinted, és azt mondod: 'fel' akkor előre fogja nyújtani!


Sok szerencsét, ha ezt megpróbálod és köszi a válaszokat, majd még gyakorlom vele!

2012. szept. 24. 17:49
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, és még az kell ezekhez, hogy minden lovaglás előtt/után pár lendítés erejéig gyakorold vele!
2012. szept. 24. 17:58
 4/5 anonim ***** válasza:
ezt magadtól találtad ki? azta! tuti kipróbálom :) !köszi :D
2012. szept. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az álljt én pálcával tanítottam meg neki. Amikor sétáltunk, és hirtelen megálltam, nem lelassítottam és úgy, hanem bestoppoltam, a pálcával pedig "lezártam" az Ő útját, a szügye elé helyeztem. Én nem mondtam parancsszót, de te ha ezzel szeretnéd megtanítani akkor amit leírtam azzal szinkronban mondhatod.

Ha nem áll meg és tovább akar menni akkor finoman elkezded a pálcával ütögetni a szügyét hogy hahó, én megálltam...


Nekünk bevált :) Most már pálca sem kell, ahogy megállok Ő is.

2012. szept. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!