Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudok felülni a lóra. Mit...

Nem tudok felülni a lóra. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Lovagolni járok, de nagyon fönt van a kengyel, és már az is nehezen megy, hogy bele rakjam a lábam, nem hogy felüljek. Egyszerűen nem tudom magam felhúzni rá. Nincs valami amivel gyakorolhatnám? A lovon kívül persze. Elég rossz így hogy a jobb lábamat fel kell nyomni ahhoz hogy fel tudjak ülni :(

2012. szept. 29. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Ne aggódj, szerintem ezen mindenki átesett. Én 30 éve lovagolok és emlékszem a kezdeti időben szenvedtem a felszállással, próbáltam mindig lejjebb engedni a kengyelt, de akkor meg alig bírtam áttenni a másik lábam :-) Minél többet lovagolsz, annál könnyebben fog menni! Nincs más gyakorlási lehetőség :-)
2012. szept. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ugyan én még nem próbáltam lóra ülni, de szerintem ha otthon guggolásokat csinálsz, akkor erősödni fog a combod. Csinálj annyit, amíg teljesen el nem fáradsz és nem folyik rólad a víz!
2012. szept. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Remélem menni fog majd. Az nem jó pl ha asztalra próbálok úgy fellépni vagy valami?
2012. szept. 29. 12:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ugyanaz ha asztalra próbálod, mert a lóra felszállásnál a nyerget fogva húzod is magad! Hidd el minél többet lovagolj annál könnyebben fogsz felülni :-)
2012. szept. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De az miért baj, hogy fel kell dobni rá? Mikor én lovagolok, mindig feldobnak rá, mert az egy pillanatba kerül csak. Egyébként ha nagyon szeretnél egyedül felülni rá, akkor karámfáról vagy ugrásról is fel tudsz, csak szerintem sokkal körülményesebb:D
2012. szept. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A bal kengyelt amíg felszállsz addig lejjebb ereszted és majd nyeregből állítasz rajta :)
2012. szept. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5. válaszoló azért akarok felülni rá egyedül, hogy majd ha mondjunk lóháton megyek valahova és le kell szállnom vagy valami akkor ne kelljen utána megkérnem valakit hogy légyszi segítenél felszállni :D utolsó válaszoló: majd kipróbálom :) köszönöm a válaszokat :))
2012. szept. 29. 12:26
 8/10 Míra.4 ***** válasza:

Ez nem baj,

Ahol lovagolsz van fellépő ha igen akkor kérd meg hogy azzal ülhess föl.

Mást nem tok mondani remélem segítettem.

( Míra.4 )

2012. szept. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én alacsony vagyok és rövid kengyellel lovagoltam (a rövid lábam miatt) viszont így nem tudtam felszállni, hiszen a rövid kengyel magasan volt. A Bal kengyelt ahogy írták is mindig hosszabbra hagytam, a ló hátán azt remekül át lehet csatolni, nem kell ezen görcsölni.
2012. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha magas lóra ülök,akkor én is le szoktam engedni a balt (ma akkora volt a ló, hogy utána tényleg alig tudtam a jobb lábam átlendíteni, de ez van, nem vagyok elég hajlékony. )

vagy fellépőről szállok, így legalább ellen se kell tartani :)

2012. szept. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!