Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek az EPONA...

Mi a véleményetek az EPONA Spanyol lovasiskoláról?

Figyelt kérdés
2012. okt. 3. 19:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezném, hogy hány évesek vagytok és milyen szinten lovagoltok? Nem akarok kötözködni, és nem nézek le senkit. Maradjunk baráti hangnemben, de ... előttem egyik válaszoló szépen kifejtette, hogy miért NEM állatkínzás. Van két nagyon kedves ismerősöm, akik ott lovagolnak egy ideje. Nem most ültek lóra, és jobban féltik azokat a lovakat, mint te a saját plüssmacidat. :) Szerintem előbb tépnék le a saját kezüket, mint hogy a ló száját tépjék. Az andalúz egy elég komoly fajta. Nézd meg te ezt a lovat, nézd meg hogy lovagolnak. Szokták mondani,, hogy mert bemutatón menyire ijedt képet vág. De azt is nézd meg, hogy hány ember van ott! Ha nem edzenének velük, akkor nem is tudnák véghezvinni ezeket a feladatokat! LAIKUSNAK nevezlek titeket, mert szinte biztosra állítom, hogy nem lovagoltok magas szinten, mert ha próbáltátok volna, akkor tudnátok, hogy a feszítő csak dekoráció (jobb szó most nem jutott eszembe). A lovaglásban NINCS természetes! Onnantól, hogy az ember lóra ül, az már NEM természetes. Annyit tehetsz, hogy mint lovas, segíted a lovat azzal a tudással, amit az edződtől, a példaképedtől, és a szakiktól tanulsz!
2012. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Teljesen egyetértek az előttem íróval! Igaza van. Nekem is van nem kevés ismerősöm, barátom az Eponából. Sőt! Én is oda szeretnék járni (még 3 év). Szerintem egy nagyszerű hely. Nagykantárt tényleg csak a bemutatókra használnak. Én már beláttam a kulisszák mögé. Imádják a lovaikat! Segítettem ott barátaimnak is. Ismerem őket, oda jó emberek járnak, akik nem azért mennek oda, hogy naponta egy ló-állkapcsot eltörjenek, hanem azért, hogy tanuljanak, tudjanak, legyen majd később munkájuk, stb. Ez a véleményem! :)
2013. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül állatkínzás a lovak ilyen szintű idomítása, e ami ott folyik az bizony az. Láttam én ott véresre vert és rugdosott, kapicántól betört orru lovakat bőven. Semmi türelmük nincs hozzá, így mindent erőszakkal oldanak meg.
2015. jún. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!