Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baj ha a lovam legel miközben...

Baj ha a lovam legel miközben a barátkozós játékot tanuljuk?

Figyelt kérdés
Így is érzékeli a dolgokat persze, mert sokszor megugrik meg ilyenek. Igazán érzékeny ló. De egyszerűen nekem valahogy nem tetszik, hogy legel. Sok videó láttam ahol a fű kellős közepén álltak és nem is nyúlt hozzá a ló. Nekem meg a lovam egy száraz kórón képes elrágcsálódni. Nincs tiszta homokos pályánk szóval nem tudom mit csináljak. Hagyjam legelni? Vagy felemelhetem a fejét, hogy ne legeljen? Vagy nem baj ha legel? Csak mert elég idegesítő amikor arrébb megy egy másik fűcsomóhoz. Szerintetek mit csináljak?

2012. okt. 13. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne hagyd legelni, ahogy lovaglas kozben sem hagyjuk legelni a lovat. Ha dolgozol vele akkor koveteld meg a figyelmet, maskulonben semmi ertelme.
2012. okt. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha legel, akkor azt jelenti, hogy baromira nem érdekli, hogy mit csinálsz vele. Nem tisztel meg a figyelmével.

Én ilyenkor picit szájon csapom a répabot csapójával és rászólok, hogy nem, ezzel jelzem, hogy én is itt vagyok. Rám figyeljen, ha idomításról van szó és ne másra. Elég ezt egyszer kétszer eljátszani, utána elég lesz rászólni, hogy nem. Pár alkalom és megérti, hogy itt most munka van és el tudod érni a figyelmét. Ha végeztél az idomító munkával (mert ugye ez is az) utána hagyhatod legelni, csak azt kell elérned, hogy amikor feladat van, akkor te legyél az első és ne a legközelebbi fűcsomó.

2012. okt. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2012. okt. 13. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!