Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lovamat kikötöm és...

Ha a lovamat kikötöm és elmegyek valahová akkor elindul utánam és mikor érzi, hogy megakad elkezd kaparni. Ezt miért csinálja?

Figyelt kérdés

2012. okt. 15. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván utánad akar menni és nem akarja hogy ott hagyd.
2012. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyedül van, amikor kikötöd?

A ló ménesben érzi magát jól, a fajtársai közt. Ha te kikötöd, akkor egyedül hagyod, ráadásul a menekülésében is akadályozva van. Van olyan ló, amelyik megbízik a környezetében és van amelyik nem. Az hogy kapar, az idegesség jele, nem szeretne a ménesből kiszakadva egyesül maradni. Ennél sokkal rosszabb, amikor a ló elkezdi verni magát. A kaparásnál is nem árt fél szemmel rajta lenni, mert van olyan ló, amelyik előszeretettel lép be ilyenkor a kötélbe, ilyenkor bepánikolhat és akkor szakad minden. Az én lovam is kapar, ha sokat hagyom magára és ideges, de ha bele is lép a kötélbe, akkor csak áll és néz bambán, hogy szabadítsam ki, nem pánikol be.

2012. okt. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tud belelépni. Csak addig kapar amég el nem tűnik. Ha több ló van mellette akkor is elkezd kaparni. :)
2012. okt. 16. 16:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ragaszkodik hozzád, úgy gondolja, hogyha kapar, azzal felhívja magára a figyelmed, és inkább visszamész hozzá.


Elég régóta foglalkozom lovakkal, most éppen három sajátom van, közülük az egyik nagyon egygazdás, így nem egy nagyon rossz szokása van vagy volt. Hét éve foglalkozom vele, és szerintem ennyi idő alatt rajtam kívül egy olyan ember van, akivel képes normálisan dolgozni. Ideges lesz, ha kikötik, egyszer mikor kísérletet tettem rá, eltörte a kötőfék csatját, ezután fél órán keresztül ültem tőle tíz méterre, mikor hajlandó volt odajönni hozzám. Alapvetően is nagyon büszke, már-már gőgös, kész esettanulmányt lehetne róla írni.


A lovak kicsit olyanok, mint az emberek, vannak hülye szokásaik, de pont úgy mint az embereknél, ha ezzel nem ártanak másnak, akkor rájuk kell hagyni. Persze lehet én csinálom rosszul :)

2012. okt. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kaparás egy rossz szokás, némelyik lovak ezzel fejezik ki a nyugtalanságukat. Volt egy ló a lovardában, aki mindig akkor kapart, amikor hozták a kaját. Feszült, mert ott hagyod, nem tud utánad menni. Tudtommal nem igazán lehet leszoktatni egy lovat a kaparásról, pedig ez nem jó, árt a lábának.
2012. okt. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utolsó: Nem hiszem, hogy árt a lábának ha a földet kaparja. Mert végül is ez az önkifejezés egyik módja, aztán minden ló csinálja. Csak kinél mikor jön elő. :)

Köszönöm a szépen. Hát nem tudom, mit csináljak, hogy ne legyen nyugtalan. Ha több ló van mellé kikötve akkor is ezt csinálja. Pedig ismeri azokat a lovakat. :/

2012. okt. 18. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!