Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Volt olyan aki el adta élete...

Volt olyan aki el adta élete első lovát?

Figyelt kérdés
Nehéz volt tőle megválnotok érzelmileg??

2012. okt. 16. 19:57
 1/7 Gurti ***** válasza:

Nekem nehéz volt megválnom tőle, főleg amikor elvitték tőlem és másnap már csak üres box volt a lovam régi helye. Azt mondják, hogy az első ló eladása a nehéz. Van benne valami, de ha 'életed lovát' adod el az akárhányadik, nagyon nehéz.

Amit eladtam ló nagyon közel állt hozzám és nagyon szerettem. 'életem lovának' tartottam, nagyon sokat tett meg értem és védett is engem, azonban el kellett adnunk őt. Nehéz volt, és 1 éve kezdtem el kutatni utána, hogy visszaveszem azonban a ló most Olaszországban gyerek ló és állítólag imádják, úgyhogy nem vettem vissza.

Azóta viszont lett egy másik hasonló kapcsolatban álló lovam akit imádok és remélem nem kell soha megválnom tőle mert nagyon szeretem...

2012. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is megváltam első igazi jó lovamtól. 10 éves koromban kaptam nagyapámtól egy nóniusz csikót, mivel továbbviszem a családi hagyományt és csikós leszek. A nóniusz paci felnőtt, és kiváló csikós ló lett belőle. 10 évig dolgoztam vele, amikor váratlanul el kellett adni, mert különböző gondok adódtak. nagyon sajnáltam, mert vele tanultam meg a csikósság alapjait. de azután nemsoká a házhoz került egy új ló, akivel ugyancsak jól tudtam dolgozni.
2012. okt. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az első lovamat 24 évesen vettem, jól átvertek vele, persze szerettem, mert az első saját lovam volt, de 2 hónap után eladtam, mert kiderült, hogy van egy idegi becsípődése, ami miatt nem ajánlatos lovagolni, csak kocsizhat.


a 2. lovam 3 évig volt az enyém, a 3. lovam 2 évig. a harmadikat a barátnőm vette meg, most is ott tartja, ahol én a 4. lovamat. a másodiktól nagyon nehéz volt megválni, pár napig pityeregtem, de muszáj volt.


most megtaláltam életem lovát, amit 1 év alatt sokkal jobban megszerettem, mint a korábbi 3 lovamat együtt véve. ettől már igen nehéz lenne megválni.

2012. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja és szerintem ami rengeteget segít érzelmileg, az az, ha nagyon jó helyre adod, ahol tudod, hogy jó dolga lesz. kupechez, vágóra, lovas iskolába eladni tényleg szomorú dolog, akkor tényleg van min szomorkodni. (előző voltam)
2012. okt. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én lovasiskolának adtam el a legelső lovam, de a kikötésem az volt, hogy csak nagyon tapasztalt lovas ülhetett rá, de rá 2 évre vissza tudtam vásárolni
2012. okt. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem EL ADTAM, hanem ELADTAM.

Eladásakor az is szempont volt, hogy kihez kerül. Megbízható, jó helyre adtuk el. Helyette pedig vettünk egy olyan lovat, akivel tovább tudtam fejlődni.

Az embernek néha meg kell válnia a lovától, ha fejlődni szeretne. Mivel tudtam, hogy jó helye lesz, és lett egy új, jobb lovam, nem volt nehéz megválnom tőle.

2012. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem 13 évesen egy nóniusz kancám volt. Szerettem, meg minden, de nem éreztem, hogy olyan joo lenne a kapcsolatunk, mert makacs volt és önfejű. Magyar félvér csikóra cseréltem, én lovagoltam be kislány létemre, senki nem segített. A ló mai napig megvan, és elválaszthatatlanok vagyunk. A cserét nem bántam meg.
2012. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!