Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nóniusz jó lenne?

Nóniusz jó lenne?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, 2 éve lovagolok. Szeretnék egy saját lovat. A szüleimmel megbeszéltük a dolgot, a ló bértartásban lenne, és edző mellett lovagolnék (ahogy most is). Szerintetek a nóniusz megfelelő lenne számomra?

2012. okt. 21. 14:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Most látom csak, kicsit hiányos a leírás. Mind a három jármódban biztosan ülök, egy kicsit el kezdtük az ugratást is. Heti 5-6szor lenne normális edzés, többi napokon csak séta, szőrén lovaglás, szeretgetés. Természetesen nem csikót vennék, egy 7-8 éves kancára gondoltam.
2012. okt. 21. 14:25
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokan azt fogják mondani, hogy "ha haladó lennél, tudnád, milyen lovat akarsz", ezt már most borítékolom neked. Ha nem vagy biztos magadban, kérdezd meg az edződ, ő milyen lovat ajánlana neked, sőt, ha kéred tuti segít kiválasztani a megfelelő lovat is. Nincs lovam, egyelőre nem is tervezek lovat venni, nem versenyzek, nincs 20 év tapasztalata hátam mögött, lehet, valaki okosabbat mond nálam, de én a helyedben első körben ezt tenném.
2012. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
hát nóniusz nem nagyon ajánlanék lovaglásra az inkább fogatos de minden ló más lovaglásra szerintem jó egy magyar félvér azok általában beválnak
2012. okt. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha javasolhatom, akkor szerintem kérdezd az edződet, ő tudni fogja neked, hogy milyen lovat vegyél, és ne fajtát keress, hanem lovat, tehát nézz ki pár lovat, mutasd meg az edződnek, kérdezd róla, menjetek el együtt, üljön föl rá először ő, aztán te, és ha neked is megfelelő, akkor vegyétek meg
2012. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nóniusz is jó lovaglásra, bár amelyeket én ismertem elég nehézfejűek voltak.

Lovat keress ne fajtát, persze keresgélhetsz fajtán belül is, de ki kell próbálnod jó pár lovat, mire megleled a hozzád és tudásodhoz illőt. Azt is vedd figyelembe, hogy mit szeretnél vele csinálni, mert pl ha idővel ugratásra adnád a fejed a nóni nem a legjobb választás. Tehát gondolj a jövőre is, nehogy emiatt lovat kelljen cserélned. Beszélgess erről az edződdel is.

2012. okt. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nóniusz nem épp ugróló.. :S
2012. okt. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem 13 éves koromban egy nóniusz volt az első lovam. Fél évig volt nálam a ló, a nóniusz szép, de van egyfajta makacs, önfejű természete. Szerintem nem gyereknek való ló. Én elcseréltem egy magyar félvér kancacsikóra. Én lovagoltam be kislány létemre és 5 éve nálam van, elválaszthatatlanok vagyunk. :) Nem akarlak lebeszélni róla, de nekem nem vált be. Ha meg a színe miatt vonzódsz hozzájuk, van a magyar félvér fajtában is fekete... meg sok másban is. Meg én azt mondom, nem a papír a lényeg, meg h tiszta vérű ló legyen.
2012. okt. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!