Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány éves lovat érdemes...

Hány éves lovat érdemes vegyek? Meddig élnek a lovak?

Figyelt kérdés
hobby állatnak tartanám.
2012. okt. 21. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
dél-dunántúlon laksz?
2012. okt. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Egy ló ha jól van tartva, akkor simán elélhet 25-28 évig. Ha kezdő lovas/lótartó vagy, akkor érdemes egy 5-7 éves belovagolt kancát vagy heréltet venni. 18-19 éves kora után már érdemes nyugdíjazni, persze még mozgatni kell de már kevésbé intenzív munka való neki 22 éves kora után pedig egy tágas legelő jár neki öreg napjaira.
2012. okt. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg nyugodtan lehet venni idősebb lovat is, 12 - 14 évest. egy egészséges, jól tartott 20 éves ló simán tud mindent, amit egy hobbi lónak tudnia kell. persze az egészségügyi kockázat nagyobb. viszont nagyon jó származású, nagyon szép, nagyon jól belovagolt 10 év fölötti lovakat lehet venni sokkal olcsóbban, mint egy fiatalt, ami fele annyit tud. mindenki fiatal lovat akart venni, ezért a 10 év fölötti lovak gyakran kerülnek vágóhídra. egy 10 éves ló nem hogy nem öreg, hanem ereje teljében van!
2012. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
én 13 éves lovat vettem, most 19 éves és komolyan az edző azt modnta, hogy nem lehet róla azt mondani, hogy öreg, néha olyan, mint ha 3 éves csikó lenne
2012. okt. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 éves a lovam de olyan nyugodt még lovaglás közben is

hogy mikor megkaptam azt hittük nyugtatózva van de persze nem

igy szerintem változó a figyelem, nyugodtság....a lovaknál lehet hogy más ló még 12 évesen és virgoncabb mint a másik 4

évesen . Szerintem figyeld meg a lovat és úgy dönts!

2012. okt. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő tartási körülmények között 25-30 évig is elélhet egy ló.

Arra a kérdésre, hogy hány éveset érdemes venni, nem lehet egyértelmű választ adni. Én azért vettem fiatal lovat, mert magam lovagoltam be. De az, hogy fiatal, nem garancia arra, hogy egészséges, vagy rossz szokásoktól mentes. 10 év felett is lehet találni egészséges, jó kondícióban levő, jól lovagolt, jó lovat, és a fiatal is lehet sérült, rosszul belovagolt vagy nehéz természetű.

Az egészségi állapotot és a jellemet kell elsősorban figyelembe venni, és valamennyire a lovagoltságot is. Mint írtam, az életkor nem garancia semmire.

2012. okt. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
29%
Szerintem lehet simán venni egy 7-8 éveset mert ha ki van lovagolva akkor a legjobb ilyen lovakat venni de azért is jó mert 19-20 évesen már nem lehet annyit lovagoltatni mert már öregebb és nem nagyon birja a strapát de akkor is kell vele lovagolni csak nem annyit mint mondjuk tizenéves korába de amugy 21-22 éves korába kell neki egy bagyon jó nagy és füves puszta öreg napjaira
2013. nov. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!