Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak akkor ülhetek fel a...

Csak akkor ülhetek fel a lovamra parelli kötőfékkel meg anélkül ha már mennek a játékok száron és szabadon is?

Figyelt kérdés
Mm, hogy a 7 játék alapozza meg a lovaglást is?

2012. okt. 24. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen végül is a földi munka megalapozza a hátról végzettet, mivel a földön tanulja meg a ló, hogy a nyomásra engedjen (lépjen el tőle).

Persze, ha van egy jól belovagolt lovad és karámban vagy, kipróbálhatod kötőfékkel, mert úgyis tudod irányítani mert elvileg a lovad már tudja ezeket, hisz a "hagyományos" lovaglás is ezen alapul (lásd csizmasegítségek) csak itt a szár még annyi hangsúlyt sem kap. Meg itt jóval bizalmasabb kapcsolatról beszélhetünk már.

2012. okt. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2012. okt. 24. 20:49
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Életemben nem parelliztem a lovammal mégis csomózott kötőfékkel ellovagolom, anélkül is! Parelli nem Isten, nem ez az egyetlen természetes módszer
2012. okt. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát? :)
2012. okt. 25. 20:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Ott van Monty Roberts, Clinton Anderson, Alexander Nevzorov... és még sokan mások
2012. okt. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mindegyik ezen az elven alapul. Csak másképp csinálják, az elv ugyan az.
2012. okt. 27. 13:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem Parellin kívül egyikük sem parellizik. Mindegyik módszer a lovon alapul, tehát nyilván van közük egymáshoz de nem Parelli volt az első aki ezt elkezdte, sokan csinálták már előtte is
2012. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen én se konkrétan Parellire értettem. Mindegyike a lovon alapszik. Parelli módszere is. De Clinton Anderson is a 7 játékkal kezdi a lóval való foglalkozást. Legalább is fel lehet ismerni módszerében, ahogy szépen fokozatosan a 7 játékot gyakorolja a lovon. A lényeg a kérdésembe sem Parellire irányult. Hanem a természetes lókiképzés földi munkája után. A földi munka pedig a 7 játékon alapszik.
2012. okt. 27. 16:46
 9/11 anonim ***** válasza:
NA ne már hogy ezek az emberkék teremtették meg a természetes lovaglást...És a nomádok? Indiánok, Stb?!
2012. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jajj istenem. -.- xD Nagyon beszűkültek itt néhányan. Ki beszélt itt a lovaglás feltalálásáról? Én csak a minden nélküli lovaglásra voltam/vagyok kíváncsi. Ennyire nem akarok eltérni a témától, és megkérek minden kedves kötekedőt, hogy legetőség szerint a kérdésre koncentráljon és ha egymód van rá, ne olvassa a korábbi válaszokat, mert zavaró hatású lehet a válasz adásra! :)

Köszönöm!

2012. okt. 27. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!