Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan haladjak velük tovább?...

Hogyan haladjak velük tovább? lent

Figyelt kérdés

az a helyzet, hogy nem rég elkezdtem foglalkozni 2 pacival, akikkel már régen nem foglalkoztak. az öregebbikkel nagyon jól haladok, lábait adja, vezetni könnyen lehet, zablát elég nehezen veszi be, de ha beveszi akkor eltűri. patracom van(hevederes) azt is szépen tűri, heveder sem okoz gondot. ültem már rajta, de nem is léptünk meg semmi, nagyon ideges lesz ha ráülök.


a fiatalabbik paci elég csipkedős, most arról szoktatom le. zablát tűri, lábait fel tudom venni. patracot is szépen tűri, hevedert nem igazán szereti(próbál odacsípni, és felém tolja a fenekét...) rajta még nem ültem.


mindkét ló jól be van/ volt lovagolva, csak már régen foglalkoztak velük. szerintetek hogy haladjak tovább? a fiatalabbikra mikor ülhetek fel? az öregebbel hogy tudnám elérni hogy ne legyen ideges? ja akkor is ideges lesz ha a testsúlyom nagyon picit előrébb helyezem. köszönöm előre is.. :)


2012. okt. 25. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is szerezed meg mindkét ló tiszteletét a földön. Érd el, hoyg egyik lónak se legyen kedve csipkedni. Remélem ha megcsíp akor orrbanyomod és rászólsz, hogy "NEM". Az, hogy eltűrjön csak azon múlik, hogy mennyire vagy határozott lovas. Semmiképpen ne köss eg állattal kompromisszumot. Az van amit te karsz. ha te lovagolni akarsz akkor lovagoni FOGSZ, ha tetszik neki ha nem. Előbb utóbb rájön, hogy te vagya főnök. Mertha észre veszed, hogy idegesés leszállsz róla akkor tudni fogja mi lesz a varázsszó legközelebb a lovaglás befejezésére. Nem hülye a ló. Tudja, hogy mi jó neki és a mi nem. És ugye egy hosszú pihenő után nem a legkényelmesebb dolog neki egy lovast cipelni. Csakhogy ezt senki nem kérdezte tőle, nemde?? Legyél határozott. Ne engedd például hogy beléddörgölőzzön bármiennsire is cuki ilyenkor a személyes teredbe tipor és egy darab fának néz. A remészetbe a ló nem vakarózik a más lóba. Ha ezt teszi lökd el a fejét. Ha feléd farod, csípj a hasa alá vagy horpaszára. Tudja meg ki a főnök. Ugyan akor ha jól csinálja kapja meg a jutalmát. Simogasd, vakargasd, beszélj hozzá. Légy gyengéd, de csak annyira amennyire nem tud vele visszaélni. Sok sikert!
2012. okt. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elnézést a helyesírásért. A gépem eléggé akadozik és a sok betűt nem írt ki.
2012. okt. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
fú, köszönöm szépen, hasznos válasz volt! megy a zöld pacsi :) és semmi baj a hibákért. :))
2012. okt. 25. 21:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Amit még javasolni tudok az előző válaszoló mellé, hogy dolgozz velük futószáron, nem tudom, mennyire vagy határozott lovas, de ha lovaglás előtt átmozgatod őket, lehet téged is kevesebb meglepetés ér, plusz ha régen vettek részt érdemi munkában nehogy meghúzódjon valamijük.


Én a helyedben, azért, hogy ne dolgozza magát a ló "meg-sem-tud-mozdulni-izomlázasra" az első héten futószáraznék velük napi fél órát, addig, amíg teljesen meg nem adja magát - ha kétszer-háromszor trágyázott, azt jelenti, hogy ellazult -, következetesen, csak akkor legyen jármód váltás, ha te akarod, de nem széthajtva a lovat, aztán a munka végén leléptetésnél ülnék fel rá, akkor már annyira idegeskedni sem lesz kedve, így maradhat a pozitív megerősítés.


Személy szerint ajánlanám a Parelli 7 játékot, hogy tényleges kapcsolat legyen közöttetek, de tudom, hogy nem minden lovas rajong érte, így csak csendben jegyzem meg.

2012. okt. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, én is gondolkoztam már a 7 játékon, csak nem voltam benne biztos :) de akkor elkezdjük :)
2012. okt. 26. 15:15
 6/8 A kérdező kommentje:
még annyi kérdésem lenne, hogy az öregebbik paci állandóan menne... futószáron folyamatosan vágtázna. előtte száron sétáltatom hogy melegedjen be, nehogy izomláza legyen. miután végeztünk a futószárazással, akkor vezetni alig lehet, mert még mindig menne. viszont előtte semmi baja nincs. sok benne az energia? hagyjam hogy futószáron vezesse le teljesen az energiáját?
2012. okt. 26. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha menne, dolgoztasd tovább, de arra figyelj, hogy adj neki különböző feladatokat, ne csak jármód váltásokat, mert egy idő után nagyon el fogja unni magát, ha csak körbe-körbe lép/üget/vágtázik.


Látni fogod a szemén ha lefáradt :)

2012. okt. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm :)
2012. okt. 26. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!