Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért van hogy általában...

Miért van hogy általában sokkal több lány jár lovagolni mint fiú?

Figyelt kérdés
2012. okt. 26. 10:38
 1/6 anonim válasza:
0%
Mert szerintem a lovaglás már b*zis..... :D
2012. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Alexphoto ***** válasza:

Szó sincs arról, hogy b.zis lenne a lovaglás. Angliában dolgozok, itt gyakran lehet találkozni az utakon lovasokkal. Itt nennek kultúrája van. Nagyon szép sport, csak nem mindenki tudja megfizetni

A lányoknak a legjobb alakformáló. A lónak minden mozdulatára reagálni kell a lovasnak, ettől szinte minden izma dolgozik. Főleg derék, csípő, fenék, comb. A lovagló lányoknak kitűnő alakjuk van. Ezt tapasztalatból írom :)

2012. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok helyre sokkal több lány jár, mint fiú, nem csak lovagolni.


Szerintem a lányok sokszor jobban rajonganak az állatokért (a rajongás szót itt kihangsúlyoznám), meg hasonlók és ezért hajlandóak erre időt áldozni. De összességében az is igaz, hogy a profi szintre meg több fiú jut el, mit lány. Ők idő közben "kihullanak", egyrészt a túlzott rajongásuk és a férfiaktól eltérő lelki világuk megakadályozza őket a fejlődésben egy bizonyos ponton, másrészt meg a családalapításnál már nincs rá idejük.

2012. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is azért, mert a lányok jobban rajonganak az állatokért. Ha megnézed, hogy egy kisfiú mivel játszik: kisautóval, biciklivel, építőjátékkal, míg a kislányoknak inkább plüssállatok, játékállatok. Olvastam egyszer erről, hogy a lányokba jobban "bele van programozva" az, hogy gondoskodjanak valakiről, törődjenek valakivel, ezért állatosabbak.

Meg talán azért is, mert manapság divat a lovaglás. Aminek én mondjuk nem igazán örülök. Nem jó az, hogy egyre több a divatlovas, aki egy darabig csinálja, közben oda meg vissza van magától, aztán megunja és eladják a lovát.

2012. okt. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Társadalmi sztereotípia, hogy a lányoknak babázni kell ,meg pónival játszani, míg a fiú inkább játaszon kocsikkal, szereljen motort stb. Nem meglepő tehát, hogy az agyomosás a többségnél megteszi a hatását, és lovagolni kezd, ugyanakkor ez csak kérészéletű. Ha megnézed, a felnőtt lovasok arányát, akkor már sokkal kiegyenlítettebb, mert csak azok maradnak, akik ténylegesen szeretik a lovat, a többi lemorzsolódik. Egyébként ha kicsit visszanézel, akkor ugyanezen okból régen szinte csak férfiak lovagoltak, mégha nem is szerettek.
2012. okt. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
Hát ezt honnan tudjuk? A lányoknak jobban tetszik.
2012. okt. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!