Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék egy saját lovat de...

Szeretnék egy saját lovat de úgyse kapok és ez 100%. A suliba rengeteg lánynak van lova. A szomszédba is van 3 ló és néha átszoktam menni de nagyon ritkán mert anya nem engedi. Szerintetek hogy győzzem meg anyáékat hogy én lovagolni akarok járni?

Figyelt kérdés
És akárhányszor kint vagyok a nappaliba és nézik anyáék a híreket lovas balesetekről van szó. Ha nem is kaphatok lovat akkor valahova lovagolni akarok járni. és nem tudom hogy anyáékat hogy gyözzem meg hogy megengedjék.:/Segítesetek!
2011. dec. 10. 20:21
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
93%

A lovaglás valóban veszélyes sport/hobby. Mondjuk a többi se veszélytelen. De megfelelő viselkedéssel, "szabályok" betartásával, odafigyeléssel és óvatossággal meg lehet előzni a bajt!

Próbálj beszélni a szüleiddel, hogy hadd mehess át gyakrabban a szomszédotokhoz. Mond meg nekik, hogy csak simogatnád a lovakat- felnőtt jelenlétében és megfigyelnéd a lovak körüli munkát. Párszor át is, hívhatod anyukádékat, hogy lássa nincs semmi gáz. Esetleg a szomszédotok is beszélhetne velük hátha ő kicsit jobban tudna hatni rájuk mint lótulajdonos és lovas ember. Aztán majd leápolhatod őket, segíthetsz körülöttük, és ha a szüleid látják, hogy ember és gyerekbarátok a lovak akkor biztos megengedik, hogy felül valamelyik nyugodt lóra. Persze ha a szomszéd is belemegy.

Sok sikert és jó lovazást!

2011. dec. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
72%

Egyszerűen mondd el anyukádéknak, hogy szeretnél lovagolni. Ha jó helyre mész és azt csinálod amit az oktató mondd nem lehet bajod. Valamint ha van kobakod az védi a fejed, van mellény is abban pedig tényleg nem sérülhetsz meg. Én 2éves korom óta lovagolok (18 vagyok) 1x estem le a lóról de az én hibám volt.a ló sosem hibás, oda kell figyelni.

Kérd meg többször egy héten, mondd el miért szeretnél, és kérdd meg mondja el ő miért nem engedi. hajrá sok sikert!

2011. dec. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg balesetek mindig vannak és nem minden esetben kivédhetőek, akkor sem ha a világ legjobb edzője áll melletted... A ló egy élőlény, saját és szabad akarattal.

Az sem igaz, hogy minden esetben a lovas hibája. Akkor veled nem vágta még magát hanyatt a ló, kedves utolsó.


Kérdező szerintem valamit valamiért. Egyezkedj, mond el, hogy szeretnéd kipróbálni és meglátjátok később, ha jól csinálod, nem lesz ellen indok. Adagold, mesélj róla, hogy nagyon szeretnéd és kínálj valamit cserébe, jobb jegyek, ilyesmi.

2011. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy ha elkezdek beszélni a témáról leszidnak és azt mondják hogy ezt felejtsem el.Egyik évfolyamtársamnak nem saját lova van hanem Kistelekre jár át lovagolni és már rengetegszer lett 1.helyezett Díjlovaglásba.Nagyon irigylem azokat akik lovakkal foglalkoznak.Anyáékat nagyon nehéz rávennem akármire is.:// Akárhányszor ha a tv-be megy valami film és ló van benne akkor azt szoktam mondani a lóra hogy : Jaj de édes.:D Pl.ma a X-faktor-ba nemtudom hogy nézitek-e de a lány ,,énekesnő'' is imád lovagolni mert megnyugtatja.Akkor is mondtam hogy De édes,de ez anyáékat nem nagyon izgatja..De beleadok mindent és hátha sikerül.Köszönöm a segítséget:)
2011. dec. 10. 21:15
 5/42 anonim ***** válasza:
77%
Nehéz helyzet, ne add fel...
2011. dec. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
48%
Te tudod egyáltalán, hogy miről beszélsz? Hogy mekkora felelősség ez? Fogalmad sincs róla... Ez nem annyi, hogy csilivili lovacskád van és első leszegetsz minden versenyen, rengeteg kemény munka áll mögötte. Nekem nincs saját lovam, de télen is kibiciklizek szakadó hóban 6 kilóméterrel arrébb földúton, hogy lovazhassak. Nem hiszem, hogy tudod, mivel jár ez. Arra gondoltál már, hogy a szüleid nem tudják finanszírozni? Azért nem mindenkinek van felesleges 100ezre havonta egy lóra... (Betegségről nem is beszélve..)
2011. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Jó tudom hogy nem olcsó egy saját ló gondozása.De ha ,,netán'' (ami lehetetlen),hogy lovagolni járjak valahova az nincs olyan sokba.Nem akarok én versenyző lenni csak lovagolni szeretnék mert imádom a lovakat.
2011. dec. 10. 21:31
 8/42 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, teljes mértékben igazad van!


Kérdező, lehet, hogy a hírekben balesetekről van szó. Nem tudom, mennyire számít, hogy azok általában nem lóháton ülő emberekkel történnek meg.

Engem sem engedtek nagyon sokáig, de azt mondtam, csak addig, míg a ló irányítását megkapom, vagyis elengednek futószárról. Nah, ott kezdődött a baj, hogy nem is tanultunk futószáron, nah mindegy. Szóval így szép lassan belefolytam a lovaglásba. Az óta saját lovam van.

Mondd el a szüleidnek, hogy mennyire fontos neked, és mennyire szeretnéd. És azt is, hogy rengetegen lovagolnak, talán már minden második ember, és ahhoz képest csekély számú a súlyos baleset. Persze esések előfordulnak. Mindig is voltak, vannak és lesznek is. Lehet, hogy felállsz, és röhögsz utána, lehet, hogy két hétig nem alszol az egyik oldaladon a zúzódások miatt, vagy éppen egy agyrázkódást kapsz. De nem nap mint nap. Csak annyi, hogy előfordulhat.


Jah, és asszem ne az én érveimet használd :D Lehet elijeszti őket, de valahogy ezt magyarázd meg nekik!

2011. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

A harmadik válaszolónak adok teljes igazat, csak az óta ráírtatok :)

2011. dec. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
akkor szerintetek hogy beszéljek anyáékkal hogy közbe ne is szidjanak le és hatásos legyen?
2011. dec. 10. 21:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!