Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanulhatok meg szőrén...

Hogyan tanulhatok meg szőrén lovagolni?

Figyelt kérdés

Februárban lesz 2 éve, hogy lovagolok, életemben először egy kissebb pónin lovagoltam szőrén, karácsonykor. Ez pár alakalom volt, aztán abbamaradt, de egyébként nem ment túl jól, elég keveset bírtam egy huzamban ügetni, mert kb. minden körben elvesztettem az egyensúlyom, vágtázni egyáltalán nem is vágtáztam. Az egyensúlyérzékemmel lehet a baj? Ha igen, ezt lovagláson kívül hogyan tudnám fejleszteni?

Azóta már fejlődtem is, nyeregben elég magabiztosan megyek minden jármódban, kengyel nélkül ügetésben. Az edzőm nem annyira fektet nagy hangsúlyt a szőrén lovaglásra, de lehetőség van rá, engem meg zavar, hogy nem megy. Először várjam meg, míg kengyel nélkül is tudok vágtázni, és utána kérjem meg, hogy szőrén is mehessek? Nem szeretném azt, hogy külön kérem, hogy mehessek szőrén, aztán egy kör után bejelentem, hogy oppá, ez így mégsem jó...

Tehát összefoglalva az lenne a kérdés, hogy mivel tudok erre "gyakorolni" akár lovaglás közben (kengyel nélküli edzések stb.) akár azon kívül, és honnan tudom, hogy készen állok rá? (Sajna a pónizás óta az önbizalmam nincs az egekben ilyen téren.)



2012. okt. 15. 21:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi, hogy ahol én lovagolok, ott csak nagylovakon van lehetőség szőrénezni. Szerintetek úgy nehezebb?
2012. okt. 15. 21:06
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Bla, bla , bla. ..El se olvastam bocsi. A kérdésre válaszolnék: Gyakorlással! Nem telik hetekbe se és már vágtázol biztonságosan.
2012. okt. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Ja és nagylovon könnyebb mint egy kis varrógépen.
2012. okt. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szőrén kicsit más, mondjuk én az ilyen magas marú félvéreket nem nagyon csipázom, mert iszonyatosan feltörnek, de az alacsony marú széles hátú lovakon már kényelmesebb.

Szőrén máshova esik a lábad, de itt tanulsz meg igazán stabilan ülni és a vágta sokkal könnyebb, mint az ügetés.

Nem kell tőle félni, sőt először akár úgy is csinálhatnád, hogy kérsz egy futószáras vagy voltige hevedert, így van alattad alátét is (nem tör annyira) és ha elbizonytalanodsz van hova kapaszkodni, na meg futószáron is mehetsz így. Ha van voltige heveder, akkor csinálhatsz futószáron egyensúlyi gyakorlatokat, pl megfordulsz, elengeded, feltérdelsz stb.

2012. okt. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
nagylovakon sem nehezebb szoren lovagolni mint ponin. gyakorold kengel nelkul es amikor mar ugy erzed hogy kengyelnelkul jol megy megprobalhatod. en peldaul jobban szeretek szoren lovagolni mert kenyelmesebb.ha szoren nem megy az ugetes akkor probald meg tanugetesben. sok sikert! :D
2012. okt. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha van rá lehetőséged, először használj voltige hevedert, kérj meg valakit, hogy segítsen futószáron. Nem kéne szárat fogni, a heveder ott lenne a biztonság kedvéért. A vágtát sokkal egyszerűbb kiülni, mint az ügetést, ha ráérzel a ló ritmusára, egyszerűen csak engedd el magad.


Sokkal másabb, mint nyeregben, viszont nagyon szoros kapcsolatot épít ki ló és lovasa között, ha mindkét fél hajlandó rá.

2012. okt. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, a probléma spontán megoldódott. :) Edzőm kijelentette tegnap, hogy én akkor most szőrén, és sokkal jobban ment, mint anno, elég hamar belejöttem, 1 óráig úgy lovagoltam, most már máskor sem hiszem, hogy elszalasztom a lehetőséget. :)
2012. okt. 17. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!