Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 13 éves ló az öregnek számít?

13 éves ló az öregnek számít?

Figyelt kérdés

Olyan lovat néztem ki magamnak, haladó szinten lovagolok, és egy pörgős lovat szeretnék magam alá.

Német sportló herélt, versenyló...jelenleg díjlovaglásban versenyez,de díjugratásra is nagyon alkalmas.

13 éves vagyok.


2012. okt. 28. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem számít annak, főleg, ha hobbi lovaglásra keresed. AKtív sportoláshoz már talán igen. Nálunk 24 éves a legöregebb pacink, már csak nyugdíjas menetet megy a lányommal heti 2-3 alkalommal.
2012. okt. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Egyszer tudnám megérteni, hogy egy állítólag haladó szintű lovas mért kérdez alapvető kérdéseket?! Komolyan nem tudod meddig él egy ló? Ki a fenébe (nem) tanított téged?!

Egy ló átlag 25-30 évig él, és kb 20 éves koráig lovagolható aktívan, állapotától függően.

2012. okt. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 16 éves lovat lovagolok,amikor terepen galoppozunk lehagyja a leggyorsabb 3 évest.Szóval természetesen még nem számít annyira öregnek.
2012. okt. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még versenyzésre is jó akár ha egészséges. Nézd meg ,amik a Global Championon mennek azok is minimum -e körül vannak, de nem ritka a 15-16 éves ló sem. 13 éves ló az egy jó középkorúnak számít.Nem öreg.
2012. okt. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mintha egy 30-as pasas lenne... :) Nem öreg, ha egészséges, és jó kondiban van, akkor még simán lehet vele menni!

Egyébként 2 válaszoló: ez az oldal arra való, hogy kérdezzünk, miért kell emiatt kritizálni a másikat?!

2012. okt. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!