Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Több három ló eltartása, mint...

Több három ló eltartása, mint egy kukásautó fentartása?

Figyelt kérdés
2012. okt. 30. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Hogy függ össze a kettő?
2012. okt. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Számolj a benzinnel. Egy lónak a bértartása havi 40.000 ft. Te költesz ennyit egy hónapban a kocsidra?

Ha otthon tatod, szerintem a kaja ára attól még ugyan ennyin mozog kb.

2012. okt. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak mert azon gondolkodtam, hogy (környezetvedes miatt) talán jobban megerne lovakkal huzatni a szemetet..
2012. okt. 30. 13:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Én asszem értem mire gondolsz, de az nem éri meg. Gondolj bele, hogy egy kukásautó hány km-t megy egy hulladék begyűjtési napon és mennyi szemetet képes elvinni (lásd tömörítős autók), meg a hulladék gyűjtők és lerakók távolsága sem elhanyagolható.

Egy lovaskocsin nem tudnál annyi hulladékot szállítani és olyan rövid idő alatt, hogy az megérje.

2012. okt. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy az előző mondja.

Ráadásul a lovak el is fáradnak, nem lehet velük akármennyit menni, illetve betegek is lehetnek.

Jobb erre a célra a kukáskocsi !

2012. okt. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon unatkozol xDD
2012. okt. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, de ez tulajdonképpen azért fogalmazódott meg bennem, mert igen, lehet, hogy a lovak betegek lesznek, de: mondjuk ha már otthon a házban kellene arra figyelni, hogy pl. a pet palackokat a lehető legkisebbre összenyomjuk, akkor azokat érdemes lenne lóval húzatni, ugyanis ezek a palackok viszonylag könnyűek, ráadásul a kukásautó is minden háznál megáll, ez idő alatt a ló pihen. A benzin nagyon drága.
2012. okt. 30. 19:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Sok pet palack már nem könnyű. Nézd én egy 26 ezres városban lakom, ha itt lóval szállítanák a szemetet ahhoz rengeteg ló kéne és egy nap alatt végig se járnák a várost, de még egy kisebb településnél sem érné meg.

Pl erre a célra legyen 40 ló ezeknek havi tartási költsége kb 30 000Ft/ló/ hó csak ez 1,2 millió/hó aztán a 2 havonta patkolni kéne mindet ez vassal együtt 12-15 ezer/ló nem beszélve az oltásokról és az egyéb esetleges betegségekről. Ráadásul nem tudnak akkora területet bejárni illetve annyi hulladékot elvinni mint a kukásautók. Azt is nézni kell, hogy a lerakók/átrakók többsége a városoktól távolabb helyezkedik el.


Lehet, hogy drága a gázolaj, de még mindig hatékonyabb a kukásautó, mint a ló.

2012. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól függ szerintem hogy milyen tételben akarsz szállítani. első voltam.
2012. okt. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!