Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Volt itt olyan, aki 0 lovastud...

Volt itt olyan, aki 0 lovastudással terepen kezdett? Ha te nem, mi a véleményed?

Figyelt kérdés
Hallottam ilyen helyekről. Vélemények? Tapasztalatok?

2012. nov. 1. 21:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Hú, hát én nem, de nagyon szar lovastudással kiengedtek. igaz, hogy nagyon lusta, rosszul tartott lovak voltak. (Régi lovarda) Ők nem voltak ijedősek. De az a véleményem, hogy ez a legnagyobb felelőtlenség a világon. A mostani lovardámban lévő lovakkal kimentünk volna akkor, és beugrott volna vágtába, vagy akár egy picit is megugrott volna, én repülök... Ráadásul út mellett is mentünk.
2012. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Az a véleményem róla hogy nagyon rossz ötlet.

Először még a felszállást kéne gyakorolni 0 lovastudással, meg a helyes ülést, nemhogy rögtön már terepre kimenni!!

Úristen...

2012. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Az öcsém barátja egy olyan helyre jár, ahol 0 lovaglótudással mennek ki terepre a kezdők is, valahol Vác fele, ha jól tudom. Elvileg a nő így tanítja meg a kezdőket is. Nagyon türelmes lovakkal mennek, akik követik egymást terepen, egyáltalán nem ugranak meg.
2012. nov. 1. 21:11
 4/25 anonim ***** válasza:

engem szerencsére eszük ágában sem volt kivinni 0 tudással terepre.

Felelőtlenségnek tartom ben tudod megfelelően irányítani a lovat fogalmad nincs mi a csizmasegítség meg ilyenek.egy befásult suliló is megtd ilyedni és elvihet a farncba vagy leeshetsz kezedtörhet bármi ilyesm.rendeteg balesetről hallottam már.még tapasztaltabb lovasok terén is úgyhogy nem piskkóta!

2012. nov. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Hát szerintem akkor is nagyon rossz ötlet...

Hiába hogy türelmes meg jó lovak, ha jön egy kocsi vagy bármely más zaj megriasztja, akkor az nagyon veszélyes utána.

2012. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Az meg a másik hogy nem tudja hogy kell megállítani a lovat.
2012. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nálunk is olyan lovak voltak, akik voltak vagy 20 évesek, majdnem elaludtak, és maguktól átmentek a szlalompályán(!!). De akkor is na!
2012. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszi, még kíváncsi vagyok a további véleményekre is! :)
2012. nov. 1. 21:17
 9/25 anonim ***** válasza:
3. vagyok.meg sem tudja állítani el sem tudja indítani.az edző meg csak annyit mond:indítni úgy kell h megrúgod az oldalát megállítani pedig úgy hogy meghúzod a szárat.ezt pont így képzeltem el az egyik ismerősödnél aki olyan helyre jár.ha az oktató előlmegy vagy hátul akk nem tud annyira segíteni hogy pl mennyire nyomd le a sarkad,milyen feszes legyen a szárstb stb..
2012. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

ÓÓ igen...ÉN:DD egy kicsit vicces volt. Egy makrancos haflingivel voltam, szépen ment addig míg az edző el nem kiáltotta magát hogy:VÁGTA! na ott felkapcsolt hatosba és kilőtt, közben megtűzdelte pár istenes bakolással.:D a szakasz vége felé a ló nyakába kapaszkodtam, kengyel sehol, szárakat egyáltalán nem fogtam.Csodálkoztak is hogy, hogy maradtam fenn. De ettől fogva a többi edzésem pályán volt, nyereg nélkül. Gyakran ültettek problémás lóra, meg is tanultam elég rendesen lovagolni, biztos ülésem lett, sokszor kiültem a bakolásokat, egyre kevesebbet estem. Ma már saját lovam egy lovardában tartom és a lábtartásomat javítgatom(a jobb lábfejemet nem fordítom be).

Az első lovardámat imádtam. És furcsa módon kellemes emlékként maradt meg ez a terep:)

2012. nov. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!