Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglásnál mennyire gyakori...

Lovaglásnál mennyire gyakori az olyan súlyos baleset, hogy valaki le is bénuljon?

Figyelt kérdés
2012. nov. 3. 13:56
1 2
 1/12 anonim válasza:
Én még nem hallotam ilyenről h lebénulna valaki de szerintem lehetséges mert ha leesel róla akkor lehet súlyos is.
2012. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Lulucska válasza:
20%
Hát az attol függ,hogy menyire vagy egyensulyban a lóval. Általában 30% még attól függ hogy mennyire nyugodt a ló és enyhullám hosszra kéne kerülnöd és nagyon vigyázni mert a lovaglás elég veszélyes sport ág.Amúgy én is lovagolok és én már 6éve űzöm ezt a sport ágat és még egyszer se történt velem.Csak kisseb esések de amúgy kicsi az esélye ennek hogy leesel és lebénulsz.Az bizti hogy egyszer leesel de nem nagyon van olyan hogy lebénuljon azaz nagyon kicsi az esélye.
2012. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Előfordul. Ha mondjuk úgy számítunk, hogy én 11 éve lovazok, ezalatt 2 súlyos balesetet láttam ismerősi körben, 1 szilánkosra tört könyök ami nem jön teljesen helyre, illetve részleges halláskárosodás, de itt emberünk 2 hétig élet-halál határán volt koponyaalapi törés miatt - hozzáteszem ő sisak nélkül ment, mert az minek. Volt továbbá úgy több tucat agyrászkódás, törés, rándulások stb. apróbb balesetek.
2012. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem túl gyakori, de ha a gerincére esik, és nincs ami megvédje, akkor elég csúnyán lebénulhat
2012. nov. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És a hobbilovasok közt gyakoribb a baleset, vagy az olyanok körében, akik versenyszerűen űzik?

2012. nov. 3. 15:30
 6/12 anonim ***** válasza:
szerintem hobbilovasoknál ritkább, mint aki versenyszerűen űzi
2012. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Annál gyakoribb aki kobak és gerincvédő nélkül lovagol. Leesik kitörik a nyaka. Szinte adja magát a gondolat ha valakit kobak nélkül és gerincvédő nélkül látok lovagolni.
2012. nov. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Lulucska válasza:
Én amúgy úgy űzöm ezt a sport ágat hogy kobak és gerinc védő és nyereg nélkül.Én is estem már le kobak meg nyereg meg gerincvédő nélkül és még egy kezem se tört
2012. nov. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A barátnőm hobbilovas, őt féltem, de nagyon, azért kérdeztem. :)


Kobakot használ, de gerincvédőt nem.

2012. nov. 4. 15:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Lulucska: Szerencséd volt eddig. Én is vagánykodtam egy ideig, amég aztán úgy le nem estem, hogy berepedt a koponyám. De azt hirdetni, hogy még nem történt semmi bajod, nem kéne, mert eléggé elhamarkodott kijelentés volt. De legyen neked szerencséd, és ne ess le egy 600 kilós állatról minden nélkül, úgy, hogy valami bajod legyen.


Én már 15 éve rendszeresen lovagoltam amikor ez a baleset megtörtént. Azóta hordok kobakot, de ha abban esem le a baleset óta, és beverem a fejem akkor epilepsziás rohamok jönnek rám minden egyes esés után. És hidd el, nem a legjobb érzés, amikor érzed, hogy kezdesz rosszul lenni, mert ez ám nem egyből tör rád. Szóval csak gondoltam szólok, mielőtt bajod lesz, hogy húzzál egy kobakot arra a még ép fejecskédre.

2012. nov. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!