Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás közben egy idő után...

Lovaglás közben egy idő után miért nyújtogatja le a fejét?

Figyelt kérdés
Kb. fél óra után kezdi lefele nyújtogatni a nyakát. Miért csinálja? Mit tegyek ilyenkor?
2012. nov. 3. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Húzza kifelé a kezedből a szárat vagy kezdi elengedni magát, támaszkodik? Mert nem mindegy. :)
2012. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Váltsatok pózt. :D
2012. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem erőszakosan húzza lefele. Akkor lehet, hogy támaszkodik?
2012. nov. 3. 16:19
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem azt mondták, hogy keresi a kezeddel ilyenkor a kapcsolatot, mert nem érzi, hogy ott vagy és keres valamit, amire támaszkodhat
2012. nov. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az "egy idő után" arra utal, hogy használta a hátát és ezzel a mozdulattal nyújtja a hátát. Ilyenkor hagyjad, hogy kinyújtsa, ha folyamatosan csinálja vagy "elbújik a szár mögé" (ami nem jó) vagy fáj a háta.
2012. nov. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem ilyet akkor csinált amikor fájt a nyaka. Nem tartottam olyan szorosan a szárat és utána már nem csinálta ezt.
2012. nov. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ha nem erőszakosan húzza, hanem csak 30-50 deka sújt érzel a kezedbeh akkor támaszkodik. a hátfájás elkerülése végett én úgy alkotok egy 1 órás edzést, hogy mikor elkezdem MINIMUM 10 percet husszú száron lépek ( a csattot fogom a szár végén ) úgy csinálom hogy 5 perc barra 5 perc jobbra. utána szárat fogok és még 3 percig száron képek, aztán összeszedett ügetés. itt ugye csinálom a gyakorlatokat. fontos hogy ne deszkásodjon a ló, tehát gyakran írj le vele kis kört, ( kb 6x6 méter ) meg féllovardát. próbáld úgy csinálni a fordulást, hogy ha ballkézre mész ( tehát a ball van belül ) akkor kezded ballról a kört. a ball lábad a heveder mögé nyomod a jobbal pedig finoman, piciket előrefelé tolsz. a sarkad miatt autómatikutan ballra teszi majd a fejét tehát a jobb kezeddel engedsz, fölveszel, engedsz , fölveszel ( ez mindössze annyi hogy finoman fogod, megmarkolod ) tehát nagyon picit reszeled. míg a ball szár teljesen feszes. így a ló a farkától az orráig hajlik. edzés végén megint csattot fogok 5 percet , jobb és ballkézre is, vágtázok, aztán 5 perc hosszúszáras ügetés és 5 perc lépés szintén hosszú száron. én még utána leveszem a nyerget és 10 percet sétáltatom, megállítom és a fejét megfogom a fenekét oldalra tolva hajlítgatom a gerincét. a minden napi lótorna elősegíti a ló lazaságát. csinálhatod azt is hogy egy falhoz háttal állítod hogy ne tudjon tolatni. és a két első léba közt hátrateszel egy almát. így a két lába közt fog hátrahajolni. hallani fogod ahogy ropog a gerince. késöbb már nem is kell fal! :) remélem segítettem
2012. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!