Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pat parelli, a 7 játék és a...

Pat parelli, a 7 játék és a módszerek. Ti hogyan csináltátok, ill. kezdzézek el, hogy "jobb kapcsolatban legyetek a lovatokkal? "

Figyelt kérdés
Szeretnék a lovammal "jóba lenni", mert valahogy úgy érzem, nem vagyunk egyhangon.:(

2012. nov. 3. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
én szinte semmit sem csináltam, azon kívül, hogy sokat törődtem vele, volt hogy reggel kimentem az istállóba és csak este mentem haza úgy, hogy nem is ültem fel rá
2012. nov. 4. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 x) ***** válasza:

Nem kell egyből parellizni meg speciális módszerekhez nyúlni csak mert most az a menő nem pedig az hogy időt szánunk a lóra. Majd ki fog alakulni a bizalom, csak türelmesnek kell lenni. Ha minden nap vele töltesz pár órát csak úgy, akkor is ki fog alakulni. Nem várhatod el hogy egyik napról a másikra mindenféle ok nélkül bízni kezdjen benned. A parelli se segít ha mellette nem töltesz elég időt a lóval. Meg eleve akkor érdemes elkezdeni amikor már kialakulóban van a kapcsolat a lóval. A parelli nem egy isteni csoda ami minden problémátokat megoldja. Nagyon hasznos, de ha nem tudod mit és hogyan kell csinálni akkor csak rontani fog a kapcsolatotokon és rossz élményei lesznek a lónak veled kapcsolatban. Szóval inkább ülj le mellé minden nap egy órára az istállóban vagy a legelőn és ne akarj buta divatlovas lenni.

Ha meg mindenképpen parellizni akarsz akkor beütöd google-ba hogy Parelli 7 játék és meg fogod találni hogy mit kell csinálnod.

2012. nov. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de én tényleg, komolyan gondoltam a bizalomépítést, és mindennap d.u. ott vagyok vele, nézem ahogy legel, simogatom, de mikor lovagolok nem úgy viselkedik:(hozzá teszem nem mindennap lovagolok rajta. Nem divatlovas akarok lenni, mert ez a menő meg nem tudom miket írtál, lehet hogy ez a divat, de nekem komoly szándékaim vannak, hogy sikerülhet.És tudom, hogy ez akár hónapokig is eltarthat, én mindenesetre megpróbálnám , hogy a lovammal egyhangon legyünk. Megpróbálni nem bűn, ha nem sikerül akkor addig kell csinálni amég nem sikerül valamit alkotni.

Több oldalon kutattam, napokon keresztül videókat néztem, szerintem ezt kéne mindenkinek elérni,amiket a videón láttam és azok akik utána néztek a dolognak, ők is így gondolják,és gondolom ők is a tőlük megtehetőt megteszik csak ezt te úgy hívod divatlovasok.

Nem veszekedni akarok, csak segítséget kérni, attól, aki szintén megpróbálta és sikerrel ill. sikertelenül.

2012. nov. 4. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:

akkor viszont én nem pat parellit javaslom, hanem a csatlakozás módszerét

mikor a csikómat be akartam lovagolni, akkor csatlakozást csináltam először

2012. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!