Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek így olcsóbb lehet...

Szerintetek így olcsóbb lehet a bértartás?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy a régi lovardámban tartanám a lovam, ahol lovagoltam, és arra gondoltam, hogy olcsóbb lehetne-e a tartás, ha dolgoznék közben a lovardában és nem fizetné ki a munka árát, hanem beleszámolná a bértartáséba
2012. nov. 4. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt mi nem tudjuk megmondani, csak a tulajdonos, hogy hajlandó-e erre.
2012. nov. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
régen úgy volt, hogy ingyen lovagoltam a munkámért cserébe, csak hogy most lett egy lovam
2012. nov. 4. 10:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Elképzelehtő, viszont csak úgy, ha rendszeresen csinálod, nem csak akkor, mikor éppen kényelmes.
2012. nov. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen, de az, hogy te ingyen lovagolhattál nem került pénzébe a tulajnak, míg a lovad etetése igen. de az valóban elképzelhető, hogy kaja áron tartja neked és a te lovadon nem lesz haszna.
2012. nov. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a tulajdonos belemegy akkor igen. Ha nem akkor nem. Nem ártana papírt is írni róla ha beleegyezik.
2012. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tulajjal beszéld meg, hogy belemegy-e. Viszont ennek nyoma kell, hogy legyen a bértartási szerződésben, illetve kössétek ki, hogy heti hány órát kéne ott dolgoznod, hogy mondjunk engedjen 20%-ot. (pl ha 40 ezer a bértartás, akkor csak 32-t kéne fizetni)

A ledolgozott órákról meg legyen jelenléti ív, vagy füzet, amit vezettek. Beírjátok, hogy melyik napon (dátummal) hány órát dolgoztál (mikor kezdtél mikor végeztél), aláírod te is és a tulaj is vagy más állandó dolgozó. Így igazolni tudod, hogy tényleg ott voltál.

A lovaddal eltöltött időt ne számítsd bele. pl kimész 11-re elvagy a lovaddal, aztán 13 órától 18-ig dolgozol, akkor menj beírni a munkaidő kezdetét, ha már nem fogsz a lovaddal foglalkozni.

2012. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!