Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy lovam, de lehet, hogy...

Van egy lovam, de lehet, hogy el kéne adnom?

Figyelt kérdés
Másfél éves kanca csikó, születése óta ismrem, 1 éve kaptam, bértartásban van és jóformán csak hetente látom, néha többször. Nagyon megszerettem, de jövőre érettségizek és az egyetem mellett nem tudom lesz-e időm rá. Kérlek ne szakmailag gondolkodjatok, hogy ki lovagolja be stb.. Csak tényleg nem tudom, hogy egyetem mellett tudnék-e elég időt szánni rá, mivel... mivél még nem vagyok/ voltam egyetemista soha. Persze tudom, most sem foglalkozok vele eleget, de nagyon messze lakok tőle, viszont ha egyetemre megyek, közelebbi bértartásban lenne, az már csak 15 km lenne ( kinéztem a helyet). Viszont még szeretnék tanulni lovagolni, fejleszteni magam és nem tudom, összeegyeztethető-e. Talán csak álom, hogy velem maradhasson, de akár hiszitek, akár sem, én nagyon szeretem és mindig minden vágyam volt, hogy felnevelhessek 1 lovat és örökre együtt maradhassak vele. Olyan sokszor kellett már megválnom 1 lótól... na jó 2x, de az rossz volt.. És mi van, ha eladom, de közben meg lehetett volna oldani, hogy maradhasson. Másfelől sokba kerül, apa azzal érvel, hogy ha a pénzt, amennyibe kerülne eltennénk, egyetem után vehetnénk 1 jó lovat, a csikó viszont lutri, hogy pl jól fog-e ugrani, vagy akár 2 évesen megsérül és sose lehet majd ráülni... Bocsi, hosszú lett, de nagyon vívódok, azt hiszem tudom mi lenne a helyes, de nem akarom elhinni, megtenni...

2012. júl. 16. 22:30
 1/8 x) ***** válasza:
Semmiképpen ne add el! Én is majdnem elkövettem ezt a hibát egyetemista koromban, nekem sem volt rá elég időm. De így visszagondolva a legjobb döntés volt hogy megtartottam. És persze keresztapámnak is sokat köszönhetek aki gondozta ha nem értem rá. Esetleg te is kereshetnél valakit aki törődik vele ha nincs rá időd. Ha pedig mégis úgy döntesz hogy eladod akkor olyan valakinek add el akiről tudod hogy nem adja tovább, vagy mondjuk a lovardának is eladhatod ahol tartanád (bár akkor elképzelhető hogy elrontják picit a lovat). És egyetem után visszaveheted. De ez nyilván a te döntésed, ha úgy érzed hogy kibírod majd a szívfájdalmat hogy eladtad a lovadat, és úgy gondolod helyesen cselekszel mert jobb úgy neki akkor ezt kell tenned. Dobj föl egy érmét és rájössz melyik oldalnak "szurkolsz" :)
2012. júl. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van lovam, még általános iskolás voltam amikor kaptam, de azóta elvégeztem egy egyetemet is. Időd arra lesz, amire szakítasz. Nekem volt olyan -nem is egyszer- hogy kimentem a lovamhoz, és inkább este tanultam, meg amikor a többiek buliztak, meg kocsmáztak, akkor én arra inkább nemet mondtam, és a lóhoz mentem. Itt sajnos döntened kell, hogy mi a fontosabb. Minden nem lehet egyszerre. Ami meg az anyagiakat illeti, én egyetem alatt dolgoztam, és megkerestem a ló árát, ha nem is az egészet mindig, de egy jelentős részét igen. Ezt szüleiddel kell megbeszélned, mert őket is meg lehet érteni, főleg jelen gazdasági helyzet. Remélem kimerítő választ adtam, a döntésnek tiédnek kell lennie, én csak a saját tapasztalatom osztottam meg veled.
2012. júl. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Az az igazság, hogy szeretnék majd profi szinten díjugratásban versenyezni, ahhoz persze még fejlődnöm kell, ezért járok lovagolni, viszont a sokba kerül. Szerintem a csikóm ügyes lenne, mert már most nagyokat ugrik ( nincs dolgoztatva, ne értsetek félre, csak párszor kiugrott a kerítsen és ez engem igencsak meglepett, kb 130 cm a kerítés ő meg nem volt még alig volt fél éves, azonkívül van akadály a karámban és mikor az anyjával ugrok, néha jön utána). Viszont sokan mondják, hogy csikókorban még nem lehet tudni, mire lehet majd használni, de ő egy jó kiállású kisbéri félvér, Fernando Farsang az apja, az anyja meg egy angol telivér apaságú, arab félvér anyai nagyapaságú kisbéri, aki egyébként szintén jól ugrik. Ha most ez így nem lehetetlen cél, akkor nagyon boldog lennék :)) Egyébként pedig egyetem alatt már a jövőbeni lovasoktatómmal is találkoztam és nagyon szívesen oktat és jó lovas... már megint túl sokat kommenteltem, de annyira feldobódtam, hogy megtarthatom :)
2012. júl. 17. 10:15
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Én pedig azt javasolnám, hogy add el!

Ha most is csak hetente láthatod, szerintem annak nincs túl sok értelme.

Ha egy lóval (főleg csikóval) igazán jó kapcsolatot akarsz, min. olyan heti 4-5x elkéne hozzá jutnod legalább 1-1 órára.

Nekem is nemrég volt egy lehetőségem, hogy szeretett/kedvenc lovam megvegyük, de amikor a tulajjal már a konkrétumokat kezdtük beszélni, megálljt parancsoltam magamnak.

Belém hasított egy érzés, talán egy kis félsz is, hogy suli mellett azt tudnám-e neki nyujtani amit kell.

Most leszek végzős 12.-es, ebben az évben még sokat szeretnék edzeni(lovagolni) hogy egyre jobb legyek, és suli után vállalnék be lovat.......

Szerintem neked is az lenne a legokosabb ha egyenlőre még lovagolnitanulnál keményen :) és hát végülis nem mondom hogy 'ha befejezted az egyetemet' , mert ha már túl vagy 1 éven, és úgy látod bele férne egy ló, akkor ........ belevágnék.

2012. júl. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 9.-be kaptam egy csikót. Végig csináltam mellette a sulit, pedig nekem nem bértartásban van, az elején nem sokat segíttek itthon. Az évek során persze mindenki megszerette és aki tud segít itthon. Pont 12. előtt lett belovagolva (én lovagoltam be) úgyhogy érettségi mellett még tanítgattam is. Áldozatot kell érte hozni. Amióta megvan nyaralni sem voltam. Szerintem várd meg az egyetemet és utána dönts. Bár a lovad bértartásban van és ott ellátják. Ez is egy nagy segítség. Azt is vedd bele, hogy általában első évben a legkeményebbek az egyetemek. Utána már lehet, hogy jobb lesz.
2012. júl. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most már nagyon hajlok affele, hogy megtartsam, de a döntést év végére, decemberre kell meghoznom csak, mert addig már ki van fizetve előre a bértartás. Nekem is volt lovam otthon, de az nehéz volt,mert neke senki sem segített, a családom nem iyle lovas beállítottságú, viszont mivel városba kellett költöznünk, itt már nem lehet nálunk... Azt hiszem megfogadom a tanácsot, egyetem első év végéig várok, addigra lesz csak 3 éves úgyis, aztán ha nagyon megoldhatatlan, leteszek róla, de addig harcolok. Most viszont nagyon rástartolok az érettségire, mert ha nem vesznek fel állami költségtérítésesre, akkor bukik minden... Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek :)
2012. júl. 17. 11:32
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem fölösleges volt eggyáltalán csikót kapni/venni. Főleg bértartásban, mert csak viszi a pénzt de haszna nincs... amennyit már ráköltöttetek bértartás ár, állatorvos, maga a csikó ára, annyiból már lehetne egy szupi kis ugrólovad is. és nem kéne most azon agyalnod mit csinálj :)
2012. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, de már késő ezen gondolkodni. Apa meggondolatlan volt, egy haverjának akart segíteni és nekem örömet szerezni, aztán mikor már megszerettem igazán ( kb fl éve volt az enyém) akkor elkezdte sorolni, h csak a pénzt viszi stb stb, amit már leírtam.
2012. júl. 18. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!