Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miket kell csinálni egy...

Míra.4 kérdése:

Miket kell csinálni egy lóval? Többi lent!

Figyelt kérdés

Pontosabban úgy szeretném kérdezni hogy egy nap hányszor kell a lovon lovagolni ha nem lovagolni akkor futószárazni, mikor kell lótakarót rárakni, ki vinni a legelőre egy nap hányszor stb. most még 12 vagyok majd 18 - 19 évesen szeretnék lovat vagy ha lehet még hamarabb. 6 éve lovagolok.

( Maradjatok a Témánál.!! )

Míra.4



2012. nov. 10. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Én is 12 vagyok nekem bértartásban van a lovam!


Lovagolni:az én lovamra maximum 1x minimum 5x ülök rá egy nap


Futószárazni:Napi 1-2 is elég általába akkor ha sok energiája van!


Lótakaró:én hidegben általában télen szoktam ha nem lovagolok rajta egész napra!


Legelő:én 1x szoktam kivinni maximum 2 órára


Szívesen!

2012. nov. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázd már el, hogy 6 év lovaglás után ezeket hogy nem tudod? Alap dolgok, jóhogy azt tudod melyik a feje meg a farka....
2012. nov. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ,hogy hányszor ülsz rá az attól is függ ,hogy milyen munkát végezz,mert mondjuk nem egy gép,amit reggel bekapcsolsz aztán estig megy,amíg ki nem kapcsolod. Normál esetben egy nap 1X lovagolunk egy lovat vagy futószárazunk. Takarót ha meg van nyírva ,akkor ilyen időben szinte mindig kell rá rakni,ha nincsen megnyírva ,akkor munka után elég ráteríteni egy polár takarót ,hogy ne fázzon meg. De gondolom ennyi azért rád ragadt 6 év alatt....
2012. nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem otthon van a ménes egy része. Nagy területen, legelőn vannak egész nap, beállóban alszanak, ezért nem mindet használom nap mint nap. amelyik lóval dolgozom, arra van hogy napi 5-7szer ülök, munkafüggő. Vagy ha olyan akkor kocsiban dolgozik több órát. Naponta kétszer szoktam az összes lovat körül hajtani a nagy legelőn, megmozgatják magukat. Most jelenleg kb 60an vannak. Mi ezzel foglalkozunk. Hortobágyi vagyok
2012. nov. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy nap 1x lovagolj (ez nem 1 órát jelent, pl lehet 3 óra is egy kis pihenővel) esetleg előtte futószárazz vagy amikor nincs időd lovagolni.

Kivinni a legelőre... a legjobb, ha rideg vagy félrideg tartásban van és egész nap legelőn lehet. Ha ez nem megoldható, akkor reggeli után kimegy a legelőre, ha lovagolsz behozod, utána megint ki a legelőre, aztán vacsi időben bejön és benn marad boxban.

Takaró: ha hagyod felöltözni és nem nyírod meg (ha nem versenyzel, akkor felesleges), csak akkor kell takarni, ha megizzad a munkában, amúgy meg szükségtelen, mert elég jó a ló belső és külső hőszigetelése

2012. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1.-nek Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.!

2.-nak Képzeld még azt se tom hogy mejik a farka meg a feje.!! ( bazzd meg.!! )

3.-nak Hát igenn ennyi azért igen, meg végülis nem is csak ezekre voltam kíváncsi mert ezeket naggyábol amúgy is tudtam hanem a tartással kapcsolatban dolgokat.!

4.-nek Köszönöm a válaszodat.

5.- szint. Köszönöm.!! <3

2012. nov. 19. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!