Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell csinálni ilyenkor a...

Mit kell csinálni ilyenkor a lóval?

Figyelt kérdés
Van egy ló, amit néha én kapok. Elindulunk lépésben, megpiszkálom a vádlimmal, el is indul szépen. De megyünk 3 lépést és újra lelassít, mint aki el akar aludni. Megint megpiszkálom de újra lelassít.
2011. júl. 15. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Mert nem azt kell csinálni, hogy hajtod, utána nem hajtod, persze hogy lelassul, hiszen nem ösztönzöd arra, hogy menjen. Ha nem nyomod a gázt nem megy az autó se... Folyamatosan ott kell hogy legyen a csizmád és léptetni a lovat. Még ha fárasztó is, akkor is.
2011. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De a csizmám folyamatosan ott van.
2011. júl. 15. 14:10
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Hatásos, ha lovaglópálcával lovagolsz és amikor látod, hogy a ló figyelme lankad akkor megpálcázod és ezzel egyidőben lábbal is segíted. Ezt minden 5 méteren megcsinálhatod, amig fel nem veszi azt a normális tempót.
2011. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy az iskolalovakon néha már csak az segítene, ha egy ember lovagolná őket a sok idegen ember helyett. Egyébként nem csak csizmával lehet "hajtani" a lovat, hanem derékkal is.
2011. júl. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én a helyedben hálás lennék ezért a lóért, mert ezen nem csak utazni kell, hanem lovagolni :) egyszerű a helyzet, neked kell fenntartanod egy ütemet, amit általában úgy választunk meg, hogy egy fokkal nagyobb léptekkel haladjon, mint amit felkínál. legyen nálad egy hosszú pálca, van, hogy egyáltalán az, hogy látja, elegendő. ha nem, akkor a helyes segítségadás sorrendje az, hogy adod a csizmát, majd pöcc a csizma mögött (a rövid pálca azért nem jó, mert a lapockáját csapkodva nem érsz el előrehajtó segítséget). egy idő után megtanulja, hogy a csizma után jön a pálca, ezért már csizmára reagálni fog. ha nem vagy biztos magadban, akkor eleinte számolj magadban (egy-kettő, egy kettő) és ehhez igazítsd a lovad léptét. a cél az, hogy a hátuljával maga alá lépjen, miközben a zablára támaszkodik
2011. júl. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg próbáld meg a fokozást:) Hajtod, mondjuk egyenesfalon, kanyarban felveszed, aztán hajtod megint, így folyamatosan rád figyel, folyamatosan ébren tudod tartani:)
2011. júl. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
értelmes válasz, hogy üsd pálcával.-.-" a legtöbb lovas a pálcát azért hordja magánál, hogy ha nemmegy a ló, akkor meglegyintse.. hozzá sem kell érnie a lónak ha kicsi kijjebb legyinted a ló látni fogja és tudja h mit szeretnél tőle, majd ha még akkorse akko kcisiket piszkálj vele.
2011. júl. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lin71 válasza:

Egy JÓ(!!!) lovas pálca nélkül is tud lovagolni.

Amúgy valószínűleg a lóval az a baj, hogy nem kezelték megfelelően. Úgy értem gondolom gyakran hagyják, hogy azt tegye, amihez kedve van, így makacs lett, azért nem akar menni neked. De ha egy kicsit vágtázol vagy galoppozol vele, jobb lesz a kedve. Vagyis az én lovamnak mindig jobb, és szívesebben teljesít és tesz a kedvemre. :) (De nagyon szófogadó).

2011. júl. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!