Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lómenhely, vágóhíd?

Lómenhely, vágóhíd?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ingyen sehol nem adnak lovat, de szeretnék egyet venni hobbira, és mivel nincs sok pénzem inkább mentenék.
2012. nov. 11. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

sokkal több eltartani, mint megvenni, és ha arra sincs pénz, akkor az eltartására sem lesz. kb 3-4 hónap alatt kifzeted a lóra az árát.

Vágóról vágóáron hozhatod ki, az olcsó, és van esélyed használható lovat találni, mondjuk szinte biztos h nem lesz könnyű dolgod vele, de találhatsz.

Menhelyről kb esélytelen használható lovat szerezni.

2012. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Menhelyről nem fognak lovat kiadni, mert többségben tartósan betegek vagy idősek már.


Vágóhídon is nagy szerencse kell, hogy jó lovat fogj ki. Ok megveszed 100-150 ezerért, de a felszerelés még egy 100as (és akkor sok cuccot használtan vettél) és havonta még min 30-40 ezer. Szóval jól gondold meg a lóvásárlást, hogy milyen anyagi háttérrel vágsz bele.

2012. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy menhelyről ki tudnál hozni olyan lovat, amire még rá lehet ülni. Ott olyanok vannak, akik gyógyíthatatlan betegek, veszélyes rossz szokásokat tanultak el, vagy már túl öregek. Nos, ha olyan lovat akarsz, aki nálad egy hónapnál tovább fog élni, akkor a rossz szokások kategória marad, de ezzel nem érdemes kísérletezni, ha nem bírsz vele vagyonokba kerül a szakember, és a legtöbb ilyen ló ugyanoda kerül vissza, mint ahonnan hozták... a vágóra. Azon is érdemes elgondolkoznod, hogy miből fizetnéd a takarmányt, az állatorvost, a körmölést+patkolást, akkor már ugye lovat egymagában kínzás tartani, társaság is kell neki. Szerintem a lótulajok mind egyetértenek abban, hogy nem a ló a drága, hanem az eltartása. Ha mindenáron olcsó lovat akarsz, akkor keress megunt állatokat, időnként lehet találni hirdetéseket, vagy érdeklődj lovas parasztembereknél. Nem hülyeség!!!Én egy ilyen bácsikánál tanultam lovagolni, volt tucatnyi kancája, egy csődöre, a csikóözönt tombolán osztogatta el a helyi piacon. Mindenesetre gondold át jól, sok pénz ez a hobbi, még nekem is fennakad a szemem néha az állatorvosi számla láttán, arról nem is beszélve, hogy egyre romlik a takarmány minősége, mégis minden egyre drágább. :S
2012. nov. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!