Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ledöbbentem! Ilyen létezik?

Ledöbbentem! Ilyen létezik?

Figyelt kérdés

Ma voltam megnézni egy lovardát bértartás céljából.

A stílus, meg a többi már nem volt túl szimpatikus, de ez még nem lett volna kizáró ok. De azt mondták van fedeles. Teteje tényleg van a pályának, de két oldala nyitott. Mire a kérdésünk: és ha beesik a hó? Hát... akkor is lehet egy részén lovagolni. Oké...


De amin elszállt az agyam, mikor a karámozást kérdeztük, a válasz ez volt: Azt a bértartó maga oldja meg! A lovászok nem nyúlnak hozzá a lovakhoz.

Én személy szerint köpni-nyelni nem tudtam. Ez egy 60 ezres lovarda egyébként.

Ráadásul a lovak alatt forgács volt, pedig az nagyon sok rossz szokást idéz elő, azt sem értem miért ilyen nagy divat, csak rosszat tesznek vele.


Ti találkoztatok már ilyennel? Hogy bértartásban, lovardában Neked kell karámozni a lovat???


2012. nov. 11. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen.


Én személy szerint kértem, hogy ne karámozzák a lovaimat, jobb szeretem én intézni.


És azért forgács, mert az olcsóbb. Nyilván, ha nem szimpatikus a hely, ne vidd oda, amint láthatod, nem éri meg az árát.

2012. nov. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó.

Azért viszem BÉRTARTÁS-ba, hogy ellássák. Az megint más, ha te kéred, ha neked van időd reggel kimenni meló vagy suli előtt és kitenni a karámba, és este behozni. De szerintem ez felháborító, hogy elvárják.


Amúgy meg a ló szabadon napi 18 órát tölt evéssel. És a boxos tartásban lévő lovak hiába a karám, nem tudnak annyit enni, ezért unatkoznak. Ezt megelőzendő a széna alom. Abban keresgél kaja után, válogatja, mit tudna megenni, és ezzel tölti a napját.

Ez csak mellékes kérdés volt, hogy miért lett ilyen felkapott, mikor rosszat tesz a lónak. Tele lesz rossz szokásokkal.

2012. nov. 11. 19:37
 3/9 x) ***** válasza:
65%
Alapvetően teljesen logikus hogy a lovászok nem nyúlnak a lóhoz. Ha valami történik a lóval az az ő felelősségük. Vagy ha mondjuk viselkedésproblémás, agresszív a ló vagy csak simán megijed és valamelyik lovásznak baja esik akkor az viszont a te lelkeden szárad, amellett fizetned is kell, ami a lovardának nem rossz, de nem fognak egy lovászt "feláldozni" 100ezer forintért. Azért jobb ez így az ő szempontjukból mert így az ő kezük alatt nem eshet baja a lónak és senkinek nem kell pereskednie. Szerintem teljesen logikus attól eltekintve hogy neked nem kényelmes. Ha nem tetszik a hely akkor keress egy másikat. Amúgy abból amit leírtál kicsit tényleg sznob meg zsugori a lovarda. A fedeles is kicsit zsugori megoldás így, ebben igazad van, de végül is jobb mintha egyáltalán nem lenne. Na szóval, alapvetően egy sznob lovardától ne nagyon várjunk sokat, ha hiszed ha nem van ennél sokkal rosszabb is. De szerintem találsz jobbat.
2012. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tetszik keress más lovardát, vannak ennél jobbak is olcsóbban. Fedeles nélkül is frankón el lehet, jó dolog a havazásban terepezni :)

Forgács elég poros alom én azért nem szeretem, helyette jobb a szalma (sehol nem almolnak szénával, mert az rohadt drága mulatság). Arra kapja kajának a szénát, aztán betapossa egy részét és utána szálazza, ha nincs más, de van olyan ló, amelyik a szalmát is feleszi.

2012. nov. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A nyitott fedeles teljesne normáluis. Nálunk fel és le is lehet húzni a tetejét, hogyha nem esik a hó télen akkor legyen egy kis levegő. Az, hogy nem nyúlnak a lóhoz, lehet jó is de rossz is. Nálunk a lovász rászoktatta a lovakat, hogy csak úgy bereszti őket a karámba nem fordítja vissza őket. Volt hogy megrúgott emiatt egy lovast a lova, mert a ló kitépte magát és rohant volna, amit egy örömbakolással indított. előtte eszébe se jutott. Továbba én szeretem ha a lovamról leveszik a kötőféket mert nem szeretném ha letépnék egymásról a lovak, vagy beakadjon valahová. DE ugye, senkinek nicns kedve fél 7-kor kimenni még suli/munka előtt kivinni a lovát a karámba amikor van jobb dolga és lehet, hogy nem két percre van a lovarda. Ezt egy lovász 5 perc alatt megteszi és még lehet, hogy sokat mondtam.


Az én véleményem az, hogy mindent el lehet intézni csak kell, hogy az embernek legyen szája. És ilyenkor kell, hogy legyen. Mert a lovászt ezért fizetik és te ezért tartod ott a lovadat. A forgács meg egy olyan dolog, hogy ki mit tart a ló alatt. Én is tartottam már forgácsos helyen a lovam de nem lett tőle rossz szokása. Persze jobb a szalma ezt mindenki aláírhatja. De a szokást nem fogod tudni megváltoztatni. Szóval nyisd ki a szád vagy ne vidd oda a lovad. Ennyi!

2012. nov. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

60 ezerért nem karámoznak? Azt nem mondták, hogy trágyázz ki reggel, ha már kimész? Vagy etesd is meg? Szánalmas. Én azt mondom ha te 60-ért karámoztatni akarod, akkor nehogy már te... 20 ért, esetleg.

Nincsen igazatok, ez nagyon nagy gáz, és a leggázabb, hogy mégis van aki ilyen helyre viszi a lovát és aztán csodálkozik ha megbolondul...

2012. nov. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: köszönöm!

Végre valaki felfogta a problémát, és egyetért vele. Mert hiába mondják a többiek, hogy jobb, ha a lovász nem nyúl hozzá, meg stb, mondjatok már még egy lovardát, ahol a lovász nem nyúl a lovakhoz. Még a Nemzeti Lovardában is megcsinálják. MERT EZÉRT FIZETSZ!

2012. nov. 14. 12:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy közeli lovardában tartja a barátnőm a lovát. Ott a lovász ki, meg beengedi őket, igen ám, de a barátnőm lovával nem bír. Nem tudja bevinni este, és inkább ki sem engedi. Vagy ha kiengedi, akkor meg este hívja a gazdáját, hogy menjen már ki, mert ő nem bírja behozni a lovat, pedig ez lenne a dolga.

Ott a lovásznak annyi dolga van, hogy reggel megetet, kiengedi a lovakat, almot cserél, este beengedi és megetet, de még erre sem képes, mert ha van egy problémásabb ló, akkor megáll a tudománya.

2012. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ilyen előfordul, de egy problémásabb ló, mint ebből is látszik, más bánásmódot, meg szakértelmet igényel. De ezzel nincs gond, ezt valahogy meg kéne oldania a lovardavezetőnek, vagy nem vállalni problémás lovakat.

De mint te is írod, ez a dolga. A barátnőd esete kivétel, de amúgy megcsinálja.

Néha az enyém is két lábon megy ki, ilyenkor egy jót röhögnek rajta, és kiviszik. De ez így normális, ha nem veszélyes.

2012. nov. 15. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!