Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek létezik ilyen?...

Szerintetek létezik ilyen? Ledöbbentem.

Figyelt kérdés
Anyukám ma mesélte, hogy egy ismerősének a lánya nemrég szült egy budapesti kórházban (én is ott szültem, tehát ismerem a műintézményt), vákummal kellett a világra segiteni a babát. Több napig bent voltak, mert besárgult a bébi, de nem ez a lényeg. Azt mesélték, hogy mikor haza akarták vinni a babát, akkor derült ki, hogy el van törve a kulcscsontja és a bordájával is van valami. A gyerekorvos vette észre, mikor megnézte hazaengedés előtt a babát. Létezik ilyen, hogy nem veszik észre ezt közvetlenül a szülés után?
2010. okt. 15. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos van ilyen,én régebben is hallottam ilyen esetről.:(
2010. okt. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

tesomnak is el volt törve a kulcscsontja!bár ő 21éve született,de ma is viszonylag gyakori "baleset" h szülés közben eltörik. semmit nem kell vele csinálni, szépen összeforr. az h nem vették észre előbb inkább az a fura...hisz hamar bekékül,s a nővérek minden nap fürdetik a picit(ha az anya nem is látja:D) szóval nekik is észre kellett volna venniük.

nem akarok rémeket mondani, de mi van ha nem születéskor történt...hanem valaki nem volt elég óvatos vele(nem az anyukájára gondolok)

2010. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6,5 hónapja szültem a kisebbet lányomat, sajnos neki is eltört a jobb oldalon a kulcscsontja szülés közben, de nálunk nem volt vákuum. Még a kórházban szóltak róla. Most pont emiatt járunk dévény tornára, mert ez a keze picit gyengébb.
2010. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, létezik. A barátnőm kislányának szintén kulcscsont, és több bordatörése volt. Neki is csak később vették észre, hogy zörögnek a csontjai.( szó szerint) Ő nagy baba volt, ezért lehetett.:-(
2010. okt. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem is eltörték a kulcscsontomat 25 éve.

kívülről nem látszik, és nem is olyanez a törés, mint a mi töréseink, inkább mint amikor egy friss zöld gallyat próbálsz eltörni, megpattan, elhajlik. egy újszülött egyébként is visít általában a fürdetésnél, öltözésnéél, szerintem ezért nem tűnt fel a nővéreknek. csak ezt tudom elképzelni...

még jó, hogy a doki legalább észrevette. nem kell ugyan csinálni vele semmit, meggyógyul magától is, de azért csak óvatosabban kell hozzányúlni, biztosan fáj neki!

jobbulást a picinek!

2010. okt. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!