Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon bánt, hogy más ül...

Nagyon bánt, hogy más ül rajta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy kedvenc lovam. Nagyon nem kedves, de aranyos, könnyen kezelhető, csak azzal "kedves" akit szeret, ha van ilyen.

De csak addig könnyen kezelhető amíg nem ugratunk.Ott néha kitör, teljesen beindul, pörgős lesz. Az edzőm azt mmondta én lovaglom a legjobban és Ő a kedvencem. Nagyon szeretem, de heti 2x járok lovagolni, és utoljára egy olyan ült rajta aki nagyon kezdő, de mégis olyan jól sikerült hátraléptetnie(az még annyira nem megy neki)és most ugratott vele, de a ló elment az akadályok mellett, csak akkor ugrotta(inlább lépte át) amikor az edzőm oda állt. De lersze így tönkre tette egy perc alatt a munkámat, mert velem már meh sem próbált kitörni. Most vasárnap meg kis 8 éves futószáras(most a pálya lekerített részén mentek szabadon) lovasok ültek rajta, és nagyon ügyetlenül lovagoltak, úgy rugdosták hogy elinduljon, pedig nem ilyen... Szóval nagyon fáj :'( tudom, hogy nen az én lovam, de akkor is..

túl féltékeny vagyok?

mit csináljak


2012. nov. 12. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen megértem, 7-8 éve amikor még nem volt lovam én is sokszor éreztem így, de hát nincs mit tenni, nem a te lovad, másnak is ugyan annyi joga van rajta lovagolni. Én is rengetegszer éreztem azt, hogy a munkám tették tönkre, aztán minden lovaglást majd hogy nem az alapokkal kellett kezdeni, hogy "helyre hozzam" kicsit átlovagoljam . Sajnos ha nincs lehetőséged saját lóra, akkor el kell ezt fogadnod, próbálj ki más lovakat is.
2012. nov. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, túl féltékeny vagy. Ez egy szimpla lovardai ló, nem Te vagy a megmentője... Bárki ülhet rajta, és bármikor kiadhatják/eladhatják. Lovardai lovat nem érdemes megszeretni, mert úgyis elveszik Tőled. Biztosan nem Te vagy az első, aki azt mondja, hogy milyen cuki, meg ilyenek... Az meg, hogy kicsik ülnek rajta miért bánt? Inkább megtisztelés, hogy azt a lovat ítélték a legjobb pacinak ahhoz, hogy kezdők üljenek rajta... Bocsi, de ezek tények...
2012. nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez egy sima lovardai ló, azoknak ez a sorsa. Kezdők alatt tengetnek órákat, hogy aztán felpöröghessenek egy-egy jobb lovas alatt, majd kezdődik az egész elölről. Mivel nem a tied, nincs jogod beleszólni. A kezdők pont annyit fizetnek, mint te, innentől kezdve olyan stílusban, olyan bénán lovagolnak, ahogy tudnak. Nem érdemes ennyire ragaszkodni egy ilyen állathoz, ha a lovardának már kell, akkor simán túladnak rajta, te meg ott maradsz sírdogálva. Tapasztalat sajnos.
2012. nov. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ezért nem jó, ha nincs saját lovad...:S Meg kell szokd, hogy nem a tiéd, más is ráülhet, és igen, egy pillanat alatt tönkretehetik... Esetleg ha van elég másik ló, és nem csak rajta tudnak lovagolni, megpróbálhatnád megbeszélni a bérlést, hogy fizetsz havonta, és csak te ülsz rajta... Mondjuk nem lenne jó, hogy csak két napot mozog hetente, így muszáj lenne másnak is ráülnie..:/


Ezért nem szabad kötődni más lovához, mert semmi befolyásod a dolgok felett, eladhatják, akár vágóba, elronthatják úgy ahogy akarják, vagy ahogy sikerül, és egy szavad nem lehet, csak tétlenül nézhetsz mindent...:S

2012. nov. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez ilyen. Amúgy ezzel nem cseszik el a lovat. Max eltompítják. LOVAS alatt az összes ló meg tudja csinálni amit kérnek tőle. Szóval nem elcseszi a lovat, csak a ló nem csinál meg akármit akárkinek. Te számon kéred rajta neked megcsinálja, mások csak utaznak rajta a ló meg nem hülye. Azt csinálja meg amit muszáj.
2012. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden kis csaj átesik ezen.Nekem rengeteg kedvenc lovam volt,sokat jártam lovagolni,engem is zavart ez a dolog.A lovazással jár,ha a szüleid nem tehetősek,nincs más választásod ,csak tűröd és lesed ki "rontja" el.Vagyis azt hiszed elrontják.A mai fejemmel jókat röhögök rajta,hisz akkor még nem voltam azon a szinten,hogy az általam lovagolt ló elrontható legyen.Tehát nyugodj meg,az a paci tőled nem sokat tanul,egyszerűen csak szívesebben csinál meg egy feladatot.Addig amíg ez a korszak nem múlik el feletted,sajnos végig kell élned.Majd ha ügyes vagy,Te lovagolhatod magánemberek lovait senki más.Majd akkor vissza fogsz a mostani évekre gondolni és mosolyogni fogsz.Nekem ma már saját lovam van,el nem tudnám képzelni,hogy fizessek másnak.Hidd el,valami valamiért .Inkább okosan csináld,segíts annak aki lovagol rajta,hogy bosszúból ne a kedvenc lovadon torolja meg a féltékenységedet.Mert vannak nagyon gonosz emberek,még a gyerekek között is.Oktatóként látok ezt azt.Sok sikert és erőt elviselni.
2012. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát lehet igazatok van, köszi.

Még csak most vették meg,előtte nem mertek bemenni a boxába, de azóta nagyon sokat változott és most már nagyon kis aranyos, bár akit nem szeret arra még mindig sunyít :))

2012. nov. 13. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!