Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pótgazdija voltam egy rokonom...

Pótgazdija voltam egy rokonom cicájának, és baja esett. Nagyon bánt a dolog. Hogy tehetném túl rajta magam?

Figyelt kérdés
Elutaztak rokonokhoz repülővel 2 hónapra,de már hazaértek a napokban.Előtte 2 nappal cica(6 hós kandúr)Már megint összebalhézott a szomszéd utcában valamelyik macskával.Volt ilyen többször is míg itthon volt a gazdija,megúszta egy görbe farokkal.Most megint ez történt,csak el is bújt,alig találtam meg,és a következő nap ki se mert menni az udvarra.Enni evett,csak gubbasztott és dorombolt.Másnap jött a gazdi,meglátta,elborult az agya,hazahívta,és csak másnap jött a cuccaiért,és mondta hogy siet,mert állatorvoshoz kell vinnie,mert koszos,büdös,és gennyedzik a farka.Tesóm szerint nem kellene magamra vennem,mert pórázon nem sétáltathattam.Simiztük,és nem vettük észre a sérülést.Nem tudom mi lett a végkifejlet,mert a gazdi elfordítja a fejét,nem kommunikál azóta.Mi mondtuk hogy nem lesz benti cica,mert a húgom allergiás a szőrére.Rosszul érzem magam,ami maradt,egy haragos szomszéd néni,meg összekaristolt ajtók,meg egy kidobott szőnyeg amit összepisilt,mert megjelölte.Pedig etettem,mentem utánna amikor világgá ment,vettem neki egy csomó kaját,nasit,uj nyakörvet,és még én vagyok a rossz.Pedig a szüleim nem engedték hogy elvállaljam,de megesett rajta a szivük végül,mert akkor kinti házikóban aludt volna éjjel is a fagyban,ezért gondoltuk,kibirjuk az a 8 hetet,míg hazajönnek.Mi a véleményetek?

2012. márc. 12. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Az eredeti gazdájánál benti cica volt? Mert azt írtad nála is volt hogy összeverekedett más macskával. Nem tudom, nehéz ügy. Lehet hogy nem kommunikáltátok le eléggé előtte hogy milyen "ellátásban" fog részesülni a macska nálatok. Talán a gazdájának más helyet kellett volna keresnie ha nem felelt meg neki így az egész. Nektek pedig talán észre kellett volna venni hogy valami gond van a macskával és elvinni állatorvoshoz. Már amennyiben tényleg koszos volt, büdös é gennyedző seb volt rajta azt látni kellett nektek is.
2012. márc. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kinti-benti cica volt náluk is.Uccsó pillanatban kötött ki nálunk,mert senki nem vállalta.Én megsajnáltam és kikönyörögtem a szüleimnél.Ezért is hallgatok.Úgy gondolom,anyuéknak lenne oka a panaszra,mert azonkívül hogy áthozta a cuccait,és két hétre elegendő kaját,mást nem kommunikáltunk.Tudják hogy nem engedjük be,csak aludni este a pincébe,ez oké volt.Lehet kellet volna vennem sampont,fürdetni stb...VAGY a gazdinak hozni a cuccait,és mondani mit merre.Mi csak etetésre és bennt alvásra rendezkedtünk.Kaját kap,reggel kikéredzkedik,este megkeresem,kaját kap...az a fájdalmam igazából,hogy puszta jóakarásból a részünkről ez lett,koszosnak koszos volt,mert kinnt kavirnyált.Mi nem vettük észre hogy gennyedzik a farka,de ő sem találta ki a történetet biztos.Jó akarásból ez lett.
2012. márc. 12. 16:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tényleg az lehetett a baj hogy nem beszéltétek meg a részleteket. Ilyen esetben át kell beszélni hogy mik lennének a gazdi elvárásai, hogyan legyen tartva, mit egyen a cica, kellett volna hagynia pénzt nektek váratlan esetekre, ha pl orvoshoz kell vinni a cicát stb. A gazdit inkább teszem felelőssé mint titeket, Ő volt az aki nem gondoskodott a macskájának a megfelelő ellátásáról, neki kellett volna helyet keresni és nem csak így sorsára hagyni szó nélkül annál aki hajlandó befogadni. Nem tudom hogy ti mennyire tudtátok megítélni mennyire volt szüksége a macskának állatorvosi segítségre de semmiképpen nem jogos a gazda részéről hogy még Ő van megsértődve. Az Ő macskája, az Ő felelőssége a megfelelő ellátásról gondoskodni, akár a távolból is.
2012. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért durva dolog egy olyat nem észrevenni, hogy gennyedzik a farka.

Ezenk kívül mindenben a cicatulajdonos a hibás.

2012. márc. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem a te hibád! Nekem is van cicám, és mikor rábíztam valamelyik barátnőmre, akkor részletes használati utasítást és elegendő kaját, stb. mellékeltem hozzá, és mondtam ha lesz bármi baj, vigye orvoshoz, majd kifizetem. Szerintem ez a normális. A cicák néha sajnos verekednek, ez van. Ezen kívül a gazdina mindig tudnia kell, h a cicája, soha senkinél nincs olyan jó kezekben, mint nála, egyszerűen azért mert komplikált személyiségük van, amit a gazdi ismer a legjobban, és megtanulja, mit hogyan kezeljen. Hiába ÍROK ÉN IS TÖBB OLDALAS INSTRUKCIÓKAT, MINDENRE NEM KÉSZÍTHETEM FEL A FELVIGYÁZÓT, ÍGY TUDOM, BAJA ESHET A CICÁMNAK. Erre fel kell készülni, kész. NE érezd rosszul magad!
2012. márc. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb lenne ha átmennél (mennétek) hozzá megbeszélni az egészet. Te is hibás vagy, mert nem vetted észre, hogy baj van a farkával, viszont a gazdi is hibás mert ahelyett, hogy szépen leülne megbeszélni csak "puffog" és nem kíváncsi a többi részletre. Én is vigyáztam már más cicájára (úgy hogy nekem is volt otthon egy harcos kandúrom), tudom milyen stresszel jár, az ember még a széltől is óvja, mert másé. Nagyon kedves tőled, hogy vigyáztál rá.
2012. márc. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!Összefutottam a gazdival.Az állatorvos azt mondta,hogy az a seb a korábbi verekedésből származott,mielőtt elutaztak,akkor is görbe farokkal kaptuk.Mondták hogy ne nyúljunk inkább oda,mert 2 napja megint kapott egy macskától,és valószínű fáj neki.Mi nem nézegettük a szőre alatt mi lehet,és nem is nyalogatta.Bekoszolódott,elfertőződött.Jó hogy nagyobb baj nem lett,mert ez már 2 hónapja történt!!Aztán ugy megint megpumpolták ,és megint a farkát ami nem volt amúgy se százas a multkori verekedés óta.Ja,és hullik a szőre.Az orvos mondta,hogy stressztől is lehet,mert hiányzott a gazdi,és uj környezetben volt.Aztán lehet hogy csak a gazdi akart engem nyugtatni..Lényeg hogy a cica már jól van,szurit kapott,ép a farka.Ma már nálunk kavirnyázott,de én már hozzá se merek nyulni,egy falatot se adni neki,nehogy még abból is baj legyen.Többet nem vállalok vigyázást,olyan mintha kisgyerekre kéne vigyázni,nagy felelősség!Pedig nyárig biztos elutaznak még 1 hétre,mondták.Majd akkor meg az lesz a baj hogy nem vállalom.Mindegy,csak nem hagyják kinnt az utcán aludni.Csórikám ha verekedésbe keveredik,mindig Ő marad alul,és mindig a farka meg a szeme sérül.Lekapatják a zacskóit a jövő héten.
2012. márc. 13. 13:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Na az ivartalanítás jó ötlet, mert utána nem fog majd annyit kalandozni és verekedni. Bár 6 hónapos korában lehet hogy még nem ivarérett.

Legközelebb szerintem ilyen feltételekkel ne vállald el a felügyeletet, keressen mást inkább a gazdi.

2012. márc. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, kiegészítetted a sztorit, de én is úgy lennék vele, hogy ha valami baja van és nem viszik orvoshoz, nem szólnak, akkor igenis mérges lennék.


Ráadásul ne haragudj, de nekem kicsit sántít, hogy 2 hónapig volt nálad és állítod, hogy még azelőtt szerzett gennyes sebet, hogy nálad lett volna. Hmm már bocs, de két hónap alatt egy nem látható, mert azt írtad, hogy nem látszott rajta a szőrétől, magyarul zárt, gennyedző seb kezelés nélkül az már elvitte volna, de először legalábbis akkorára dagad, mint a feje


Egyébként nekem is volt ilyen, ajánlották, hogy vigyáznak a macskámra, belementem, volt használati utasítás, naponta telefonáltam, hogy jól van-e, mindig azt mondták, hogy semmi baja. Két nappal a tervezett előtt mentem haza szerencsére, ahogy bementem az ajtón láttam, hogy a macska nagyon nincs jól. Ha nem a tervezett előtt megyek haza elpusztul. És állította, hogy "észre sem vette".

2012. márc. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!