Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki segítene? Sok múlna...

Valaki segítene? Sok múlna rajta. :/

Figyelt kérdés
Az a problémám,hogyha a lovamat futtatom,és például egyszer csak ügetés közben befelé kezd jönni hozzám.Fújtat feje felszegve,engem néz,néha pedig teljesen sunyít,meg akar támadni.Csak egy ostor van a kezemben,azzal próbálom visszaküldeni a pálya szélére,jobb esetben sikerül...miért csinálja ezt?Ilyesmi még akkor van, amikor még a legelején ki akarom küldeni...nem megy ki.Tolom kifele a fejét,testét,a fejénél általában megpróbál megharapni..ha picit odasuhintok,előrefelé indul meg,vagyis felém...ilyenkor vannak azok a jelek,hogy meg akar támadni.A szeme fehérje is kilátszik,füle a nyakán,fogai kivillannak..egyértelmű.Ezért inkább elmegyek,otthagyom.Nagyon zavar,hogy nem tudok vele dolgozni rég óta...szeretnék egy teljesen kezes lovat..:) bár igaz,még csak 3 éves...nem tudom hogy kéne edzeni..be van lovagolva,úgy vettük.Lovaglásnál nincs sok baj vele,szinte semmi.. Elnézést,hogy ilyen hosszúra sikeredett,remélem azért elolvassátok,és segítetek!:) A válaszokat előre is köszönöm!

2012. okt. 27. 23:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

A probléma egyértelmű. Nem vagy a Főnök számára. Nem te vagy neki a domináns, nem tisztel, át akarja venni az irányítást, nem tetszik neki hogy olyan próbál neki parancsolgatni aki tulajdonképpen a rangsorban nem áll fölötte... Ott rontod el hogy ráhagyod, és elmész. Megadod magad, neki ez azt jelenti hogy elég hogy csak megfenyegetett, te máris behúzott farokkal távoztál, behódolsz neki, elismered hogy ő a fölényes.

Elég ha ezt egyszer megcsinálod, meg fogja jegyezni, és legközelebb még erőszakosabb lesz.

Azt javaslom hogy ne egyedül láss hozzá, kérd meg szakértő segítségét, lovasoktatót, edzőt, vagy valakit akinek több tapasztalata van hogy amikor te is ott vagy akkor picit tegye helyre a lovat, aztán adja oda neked, had próbálkozz te is.

Ha erre nincs lehetőség akkor meg nincs más választás, egyedül kell nekifeküdni. Hogyha nem akar kimenni, nehezen tudod kiküldeni akkor csapj oda egy jó nagyot, ne sajnáld, annyira tiszteld őt amennyire ő tisztel téged! Ha ő képes megtámadni akkor te meg legyél képes visszatámadni, amint a legkisebb lejét is látod annak hogy fenyegetne, az első pici sunyítás, fogvillantásnál azonnal csapj felé az ostorral határozottan, ezzel mutatva hogy nem tűröd azt hogy megpróbál megfenyegetni, azonnal le kell reagálni, meg se várd amíg befordul feléd!

Ha mégis meg meri tenni akkor is csapj felé jó erőset, az sem baj ha eltalálja valahol, ő képes lenne megtámadni téged ezt ne felejtsd el, egy jól irányzott ostorcsapás ami eltántorítja a támadástól adott esetben az életedet is megmentheti... Mi van ha nem tudsz elmenekülni, elugrani előle és megtámad? Láttam már videón olyat hogy a ló megtámadott egy embert, rúgta, harapta taposta, le nem lehetett róla szedni amíg ő úgy nem gondolta!

Úgyhogy nagyon vigyázni kell ezzel, a legkisebb jelre is azonnal egy jó nagyot odacsapni és lereagálni hogy eszébe se jusson!

És tényleg jobb lenne ha ott lenne melletted egy felnőtt a kezdeti stádiumban.

2012. okt. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Egyetlen dolgot bűntetünk de azonnal, az az ember felé irányuló agresszió!
2012. okt. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Egyetértek az előző válaszolókkal. Ha a ló jelzi, hogy támadni fog, csapj rá egy nagyot, ne sajnáld. Inkább pár ostorcsapás most, és utána 10 év boldog lovaglás, mint fölöslegesen kidobott pénz és a vágóhíd!
2012. okt. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Mintha csak az én élményeimet loptad volna el. :) Télen a lovam futószárazás közben ugyan ezt csinálja. Persze csak télen. Ő agresszióval fejezi ki a boxfogság hatását. Én télen eltörtem a egy ostort a hátán. Volt, hogy komplett akadályt romboltunk le. Ha befele próbált jönni, a feje felé csaptam határozottan miközben felé dobbantottam. Ha ez nem segített a legközelebbinél fejbe is csaptam az ostorral. Majd ha ezután is köcsög volt akkor az ostor merev végével suhintottam pofán. Ezután már kétszer is meggondolta, hogy bejön -e a körbe. Volt, hogy úgy rám ágaskodott, hogy a szügyét félre kellett tolnom, mert ha nem akkor leterít a földre. És igen, olyan is volt, hogy bejött és nem akart kimenni. Ilyenkor távol álltam tőle, és olyat a seggére húztam az ostorral, hogy nekem is fájt a látványa. Persze ilyenkor kirúgott, és sunyított is. De most na, ha ő semmibe vesz akkor én is semmibe veszem.


Ezek a picit dolgok, nevetségesek. Igenis legyél kemény. Nem egy pillangóról van szó, hanem egy 500-600 kilós állatról, aki könnyű szerrel véget vethet az életednek. Igenis legyél kemény. Mindig erőt sugározzon a testtartásod. Húzd ki magad és ha be akar jönni, ha a szemén és a fülén látod, hogy készül valamire abban a pillanatban suhintás. De nem ilyen kis puhap@cs módjára, hanem erőszakosan, határozottan. Ha bejön, kitérsz előle és tovább hajtod és itt is határozottan.

A lovak nem tisztelik azt akit nem lehet tisztelni. Legyél kemény!

2012. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Most már köztem és a lovam között teljes a harmónia. Mivel megépült a fedeles ezért tavaly már nem volt agresszív, és akár kötél nélkül futtatom magam körül egy nagy téren anélkül, hogy kintebb menne mint 10 méter. De ezt muszáj volt átélnünk ahhoz, hogy ezt meg tudjuk csinálni. Most már teljes mértékben tisztel engem és ha más futószárazza akkor másnál ugyan úgy bepróbálkozik, mint anno nálam.
2012. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Be van lovagolva, amikor még csak 3 éves? Túl fiatalon lett belovagolva (gyanítom, nem is túl jól, mert "normális" lovas nem fog munkába egy ilyen fiatal lovat). Emiatt nem csoda, ha bizalmatlan az emberekhez, a munkához. Elölről kell kezdeni vele mindent, újra el kell nyerni a bizalmát, és egyben meg kell tanítani neki azt, hogy hol a helye a rangsorban. Ahogy már írták, nem szabad hagyni, hogy a fejedre nőjön.
2012. okt. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tisztelet teljes hiánya. Egyszer kapd el, aztán mutasd meg neki, hogy itt te vagy a góré és csapkodd meg. Lehet gonoszul hangzik, de a lovak ménesben is durván elverik egymást a dominancia harcban, és ha te nem vered el, egyszer ő ver el téged és annak valószínű kórház lesz a vége. A lovat annyira szabad büntetni, amennyire ő bánt, és ez az a fokú vétség, amit nem lehet munkával büntetni, itt bizony oda kell vágni.


Vannak olyan lovak, melyek nagyon hamar behódolnak az embernek és nincs szükség agresszióra, de ha a ló agresszíven viselkedik veled (pl pár domináns egyed) akkor bizony neked is annak kell lenned. Nekem is le kellett játszanom a lovammal, nagyon megvertem, mert nekem támadt a karámban. Ne félj utána nem jött. Igaz sokat foglalkoztam vele és nem félelemből jön utánam, hanem elfogadta, hogy ő alattam van a rangsorban. Most már hatékony a kommunikáció. Ostortól sem fél, mert tudja jól, hogy miért kapott.

Sose hagyd rá ezt, mert egyszer csúnya vége lehet.

2012. okt. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Igaza van az előző válaszadóknak, lóval csak határozottan lehet foglalkozni, megtanulja, de addig TILOS ráhagyni, benned sokkal több kárt tehet ő, mint te őbenne, és ahogy látod, gondolkodás nélkül megtenné. Az ostor nem dísz, nagyon baba még, valószínűleg nem tudja mihez kötni, hogy ott hadonászol neki, nem érti, mert nem társul hozzá negatív emlék. Nézz rá szúrósan - érteni fogja - és csapj oda.

Csúnyán hangzik, de neki aztán magyarázhatod kedvesen, a nyakát simogatva, hogy "rossz paci, ilyet ne csinálj, mert nem jó dolog!" sajna nem fogja érteni.


Nem tudom, mennyire vagy tapasztalt lovas, de a leírtakból inkább kezdőnek tűnsz mint haladónak. A lovad csikó még, nagyon sok támogatásra lenne szüksége a lovasától, nem értem, hogyan lehetett ilyen fiatalon "készre" belovagolni, valószínűleg sehogy. A lovasnak ilyenkor, függetlenül attól, hogy földön, vagy háton, de sokkal több magabiztosságot, támogatást, határozottságot kell nyújtania, mert ha te bizonytalan vagy, a lovad is az lesz. Lehet, hogy most még támadóan lép fel ellened, de ha ezt nem orvosolod, később ez a ló lesz az, aki mindentől összecsinálja magát, nem lehet vele normálisan dolgozni.


Jó kapcsolat csak akkor alakulhat ki kettőtök között, hogyha bíztok egymásban, és ez nem a lovaglással kezdődik. Neked kell fent lenned a rangsorban, amit viszont egyrészről nyilván a határozottsággal, neveléssel, másrészről viszont a szeretettel, kedvességgel érhetsz el. Ne sajnáld tőle a dicséretet! Jól viselkedik nyergelésnél/patamosásnál/lovaglás közben? Mondd neki kedvesen, hogy ügyes, simíts végig a nyakán.

Ha valamit nem jól csinál - nem jó lábon ugrik vágtába -, nem szidni kell, hanem addig próbálkozni, amíg jó nem lesz, és ha jó, megdicsérni.


Fel kell fedezned, hogy mi az, ami tiszteletlenség, és mi az ami tapasztalatlanság!


Ha lent a földön minden jól megy, akkor lesz lehetőséged arra, hogy egy kezesbárányod legyen, addig nem.

2012. okt. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Gondoltam ,hogy valami ilyesmi van a dolgok hátterében,de nem tudtam pontosan,ezért megkérdeztelek titeket is...egyébként nem vagyok kezdő lovas,8 éve lovagolok,lovazok,csak csikókkal nem volt még dolgom...
2012. okt. 30. 12:48
 10/15 anonim ***** válasza:
Ismerek csajt, azzal vagánykodik, hogy 10 éve lovagol aztán alig tud vágtázni. az idő nem biztosítja a tudásod. Én 4 éves tudással írtam neked egy hosszú választ, úgy hogy te azt 8 éves tudásoddal nem tudtad.
2012. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!