Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Válaszolnátok a következő...

Válaszolnátok a következő kérdéseimre?

Figyelt kérdés

1. Holt tudom tárolni a nyalósót?

2. Vettem egy új kantárt,még nincs ló. Addig csak olajozzam??

3. A zablát a pofaszíjba,majd utána a szárat csatoljam be?

4. Honnan tudom,mekkora zabla kell?

5. Mivel és hogyan moshatom le a takarót és a nyeregalátétet?

6. Milyen időközönként kell a patát olajozni?

7. Ha még nem használom a nyerget,kantárt(mert nincs még ló)akkor elég csak leolajozni?Havonta 1x-2x elég?

8. Nem ártana vennem valamilyen lábvédőt a biztonság kedvéért? Milyet??


Köszi!!! Most a 2. kérdés a legfontosabb! :D kösszii :)



2012. nov. 15. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Ha etetővályúd van (kő vagy tégla falú az istálló), akkor rakhatod bele, de a legjobb ha madzaggal felakasztod valahová a boxban vagy a karámban egy fedett helyen.

2. Igen, jó ha előre olajozod, de még nem biztos a mérete és lehet hogy vissza kell vinned, szóval tartsd meg a blokkot!

3. Ez mindegy, de tényleg így az egyszerűbb (előbb a pofaszíjat, aztán a szárakat).

4. Neten keresztül (főleg hogy nem látom) nehéz megmondani, kérj segítséget egy hozzáértőtől. A lényeg végülis az, hogy ne csípje a karika a szájzugát (kicsi) és ne csúszkáljon jobbra-balra a ló szájában (nagy).

5. Vízzel, mosószerrel, szivaccsal, kefével, kézzel vagy mosógépben... mint bármelyik textil anyagot, de lehet hogy rá is van írva.

6. Télen vagy esős időben egyeltalán nem kell (max verseny előtt), száraz, meleg vagy szeles időben viszont 2-3 naponta kell.

7. Amíg nem biztos hogy jó lesz a méretük, addig én a helyedben nem nyúlnék hozzájuk. Lehet hogy összeolajozva már nem fogják visszavenni.

8. Fáslira meg ínvédőre gondolsz? Szerintem először ínvédőt vegyél (de csak akkor, ha megvan a ló, nehogy rossz legyen a méret!), azt könnyebb feltenni. Gyakorlatban a munkafásli (ne keverd össze az istálló fáslival!), szerintem sokkal jobb, de meg kell tanulni a felhelyezését - nekem is vagy hússzor meg kellett mutatni, mire egyedül is tökéletesen sikerült.


Végül: Biztos, hogy jól átgondoltad ezt a lótartást? Ha még nincs elég tapasztalatod, menj el egy jó istállóba és személyesen kérj tanácsokat és figyeld meg, mit hogyan csinálnak. Csak azért mondom ezt, mert van egy ismerősöm, aki bár lovardában tanult lovagolni és sok segítséget kapott az ottani edzőtől, végül úgy döntött hogy otthon tartja a lovát. A szerencsétlen ló pedig pár nap után bekólikázott, mert a tulajnak fogalma nem volt arról hogyan kell a lovat etetni (egy egész vödörnyi zabot adott neki). Kész csoda, hogy az állat túlélte, mivel még azt sem tudták, mi a teendő a kólikás lóval.

2012. nov. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Addig nincs értelme felszerelést venni, amíg nincs lovad, pl megvettél egy 50-100 ezres nyerget, megveszed a lovat, de ha nem passzol, akkor cseszheted a szép nyergedet, ha feltöri a lovadat.

Zabla mérete is a lótól függ, meg a kantár is.

2012. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Felszerelést ne vegyél amíg nincs meg a ló.

Télen is kel patát kenni, hogy ne puhuljon túl. Nyáron azért kenjük, hogy bezárjuk a patába a vizet, télen azért, hogy kizárjuk.

Lábvédőt nem fontos venni. Egy egészséges lónak nincs rá szüksége. Még kisebb akadályok ugratásához sem feltétlenül fontos.

2012. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a ló szájának a széllességét kell lemérni a zablához. Mind két oldalon fél centit kell még pluszba kilógnia a zablának.
2012. nov. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!

Amúgy a nyerget és az alátétet rokontól kapom díjmentesen :D

És most az edzőm is adott egy ő általa használt kantárt,úgyhogy zabla se kell :)

Amúgy igen,mindennel tisztában vagyok :D Minden meg van hely,karám,felszerelés stb...

2012. nov. 18. 09:44
 6/8 A kérdező kommentje:
És a lovardában is szoktam segíteni :D
2012. nov. 18. 09:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Ok kaptál ajándékba egy nyerget, de attól még lehet nem fog passzolni a lovadra. Ilyenkor vagy eladod vagy visszaadod, a lényeg hogy másik kell. Kantárnál előfordulhat, hogy nagy, és az sem jó, ha a zabla sem passzol.

Amíg vársz a lovadra elég havi szinten átkenni őket.

Ha megvan a ló, akkor egy hozzáértő segítségével nézd rá a felszereléseidet és ha valami nem passzol, akkor cseréld le.

2012. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is előbb volt kantárom mint lovam.Sőt palham zablám már a 16.évében jár,a lovam 10 éves.:) Megvettem a gombhoz a kabátot úgymond.
2012. nov. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!