Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobacicások! Válaszolnátok...

Szobacicások! Válaszolnátok kérdéseimre?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy cicát, de apukám nem engedi, hogy a lakásban legyen, a következő magyarázattal: Büdös van bent, szétrágja a bútorokat (bőrülőgarnitúránk van, nem lenne jó, ha szétrágná), bepisil, minden szőrös (rővidszőrüről lenne szó) és hasonló dolgok. Azt megértem, hogy nem szeretne lakásba fiút, mert az jelöl, de nem akarok egy ilyen drága cicát az udvaron és egy tiszta, de különálló mellékhelységben tartani. Igaz, hogy ott büdös van, ahol szobacica van? Egyszer voltam egy helyen, ahol tömény pisi szag volt a lakásban a macskától, pedig volt alom, csak az ottlakok már nem érezték, vagy nem tudom... Tudtok felhozni ellenérveket ezekre?? Nagyon szeretnék egy cicust :(
2010. júl. 30. 10:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Na nem! A szobamacska nem rágja a bútorokat, max, kölyökként, de annak sincs semmi nyoma, keveri a kutyával. Szőr-igen, hiába vesztek rövidszőrűt, ténleg nagyon hullik és sokat kell takarítani, de ha 1-2 naponta felporszívózol és bőr garnitúra van amiről könnyen lejön akkor elviselhető annak aki szereti a macskát. aki nem, annak így is sok szőr marad. Szag: nekünk a fürdőben van a macskawc. a kakit a lapáttal minden nap kiszedem, meg a becsomósodott pisis részt is, ez napi pár perces, könnyű munka és semmi szaga nincs, nemhogy a lakásban, de a fürdőben sem. Jó almot kell választani, ma már kapni bele szagelszívókat is. Ahol büdös van a macska miatt ott nagy bajok vannak az ott lakók személyes higiéniájával is, nálunk meg se érezni h macska lakik bent.
2010. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Büdösre: Többet szellőztettek, cica mosdatása, alom cserélése gyakrabban

Pisilésre: Alom, alomba szoktatás

Bőr/fabútorok miatt: Kaparófa beszerzése

Minden szőrös: Talán ez az egyetlen érv ami ellen nem tudok mást felhozni, minthogy több porszívózás :)


A kezdeti balesetekre azért készüljetek fel, sok szerencsét!


15/f (most nincs szobacicánk, de régen volt egy, aki félig-meddig bent lakott :) )

2010. júl. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Ezek jó érvek :) A szőr az megoldható, mert minden másnap porszívózunk, meg fésülgetném a cicámat :) Imádom az állatokat és gondot is fordítanák rá... Az udvaron van két kutyám, időnként fésülöm őket, de nagyon nehéz, mert elevenek és tiszta sárosak xD Pedig megfürdetjük őket, de rögtön mennek a porba, meg folyik a nyáluk... egy cica, pedig olyan kecses és szép.. minden álmom egy szobacica :) köszi
2010. júl. 30. 10:23
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Büdös az biztos nem lesz a macskától. Ellenben lehet kapni ilyen fedett cicaklotyót, aminek szénszűrő van a tetején, tehát abból egy kósza szagocska se jön ki. Nálunk sima almot használ a macska, de minden nap kitakarítom, így nincs szaga.

Szőrhullatás,na az necces. Az egyik macskám 15 éves. Öregkorára kezdte el hullajtani nagyon a szőrét, de valami hihetetlen mennyiségben. Minden nap porszívóznom kell.

Ha nem szereztek neki kaparófát, a bútorok megjárhajták, és mint előttem is írták ennek ellenére biztos lesznek balesetek.

2010. júl. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Na kezdjük:

- Egyáltalán nincsen büdös. Ott van ez a tömény macskahúgyszag amit mondtál, ahol nincsenek ivartalanítva a kandúrok. A nem ivartalanított kandúr akkor is nagyon büdöset pisil, ha éppen nem jelöl. Fontos, hogy már azelőtt ivartalanítsátok, mielőtt elkezdene jelölni, mert utána már nem biztos, hogy abbahagyja, igaz az már nem lesz olyan büdös. Nyilván az almot rendszeresen takarítani kell, mert ilyen melegben persze hogy bebűzlik, de ennyi erővel egy hörcsög is büdös, ha nem takarítod. Ajánlom a fedett almot, nagyon jó, egyáltalán nem ereszt ki szagokat, de megintcsak mondom, hogy tisztítani kell naponta.

-Apukád összekeveri a kutyával, ugyanis a kutyák rágnak szét mindent. A macska viszont szétkarmol. Ha van kaparófája, amin koptathatja a körmét, akkor nem a bútorokat fogja használni. De ahogy játszik, szaladgál, néha kiereszti a karmait, ezért mi egy ideig levágtuk a hegyét, a tenyésztő javaslatára. Mostanában már nem szoktuk, így viszont sokszor beleakad mindenbe, ez van.

-A szőrkérdés szerintem a legnagyobb probléma. Nekem is rövidszőrűm van, és történetesen rühelli ha fésüljük, keféljük. Szabályosan harcolni kell vele. nem fogok hazudni, ahol benti macska van, ott van szőr is, és többet kell takarítani, hogy megőrizzétek a tisztaságot! Sokat segíthet, ha rendszeresen kefélitek, de erre kiskorában rá kell szoktatni. Az enyémet mondjuk nem lehetett. :) A mi ülőgarnitúránk plüss, csak az egyik fotelba jár fel aludni néha, oda pléd van neki terítve, hogy ne a fotelt karmolja/szőrözze össze. A többire meg nem megy fel, mert megtanulta, hogy nem szabad. A szobanövényekhez sem nyúl már, a legtöbbet olyan helyre tettük, hogy ne férjen hozzájuk. A vezetékekkel is vigyázni kell, lehet kapni olyan műanyag csövet, ami összefogja és védi őket.

-Tökmind1, hogy fiú vagy lány, ivartalanítsátok, mert a nőstény meg úgy fog vinnyogni ha tüzel, hogy nem tudjátok majd elviselni, plusz az egészségének sem jó!

-Összességében nem egyszerű, de mindent meg lehet oldani, elszántság kérdése. :) A cicával játszani kell minden nap, le kell foglalni, és akkor nem csinál kárt unalmában! Mi egyszerűen imádjuk, minden bosszúságért kárpótol bennünket! :) De nagyon jól gondold meg, nehogy megbánd utána! Hirtelen ennyi jutott eszembe! :)

Amúgy milyen cicát szeretnél?

2010. júl. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
köszi szépen a sok válasz!:) Brit rövidszőrűt... ez a cica az álmom! :)
2010. júl. 30. 10:30
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, a macska nem büdös. az enyémek bundájának még kellemes illata is van. ha egy lakásban büdös van, az a lakók hibája: nem takarítanak-szellőztetnek, nem cserélnek ágyneműt, függönyt, vagy bagóznak a szobákban. a kandúr jelölését ivartalanítással lehet megakadályozni. a macska nagyon okos, tudja, hova kell ürítenie. az én macskáim már pár hetesen alomra jártak, azonnal megtanulták, hova kell piszkítani. nem rágja szét a bútorokat, ha mégis ezt látod, hogy szemezik velük, rá kell csapni a fenekére egy összecsavart újsággal (sose puszta kézzel) és akkor belérögzül, hogy kikap a seggére, ha ezt csinálja, így leszokik róla. ami a szőrt illeti, gyakrabban kell porszívózni, én minden másnap végigmegyek a lakáson és gyakran törlöm a port is. érvelj még azzal, hogy felelős gazda leszel, mert az állat nem csak dísznek meg játszótársnak van, hanem nagyon sok törődést igényel. szerintem apukádnak ezért van főleg ellenére, mert nem biztos benne, hogy a kismacska végül nem az ő gondja lesz-e....

ezen kívül rendszeresen kell orvoshoz hordani, féregteleníteni meg oltatni, évente egyszer. ha megkapod a macskát, azonnal vidd dokihoz féreghajtóért, mert sose tudni, nagyon megbetegítheti az állatot a féreg és ti is fertőződhettek. hozzánk most került új kismacska, 2-3 hónapos, kapott féreghatót, hát ne tudd meg, mik vannak azóta a kakijában szerencsétlennek...

2010. júl. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem is olyanom van! :) Igen, az oltásokat és a féregtelenítést kifelejtettem, az elég sok pénz lehet, plusz a minőségi táp sem olcsó! Drukkolok neked! :) Nagyon nagy élmény egy ilyen cica gazdijának lenni! :)
2010. júl. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
köszi a választ!! :) Hát igen, csodaszép cicus :) Egy tenyésztőtől hoznánk, eleve ki vannak féregtelenítve és oltást is kapnak... szerintem adnak vele oltáskönyvet, vagy mi a neve... Az állatorvos ügy... hát igen, az nem lesz nehéz, mivel pár házzal lakik messzebb :) Mesélj egy kicsit a cicusodról! Milyen ternészetű? Fiú vagy lány?
2010. júl. 30. 10:51
 10/20 anonim ***** válasza:
Kandúrka. Egyébként lógófülű. :) Nagyon beszédes, állandóan mondja a magáét, pedig úgy tudtam, hogy ez csendesebb fajta. :P Elég eleven és játékos is, nemsoká egy éves lesz, és egyre dagibb. :) Mindig ott van ahol mi, utál egyedül lenni, ha itthon vagyok, akkor általában engem követ. Viszont nem olyan tipikus ölbe-cica, nem nagyon szereti ha felvesszük. Ez az egy "hibája" van talán. Egyébként én kicsit sajnálom, mert van amikor unatkozik, úgyhogy lehet, hogy majd később veszünk neki egy társat, csak az duplaannyi szőrt jelentene. :(
2010. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!