Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Válaszolnátok esküvővel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válaszolnátok esküvővel kapcsolatos kérdéseimre?

Figyelt kérdés

Akik már jó pár éve együtt élnek, azoknak volt lánykikérő+ilyesmik az esküvő napján? Muszáj?


Ha együtt élünk egyikünk szüleivel (vagyis csak egy házban, de külön lakrészben), akkor muszáj búcsúztató az esküvő előtt a szülői háznál?


Muszáj szülőköszöntő a polgári esküvőn?


Miért fontos, hogy kitől mit/mennyit kapunk nászajándékba? És miért „kell” a lakodalomnak visszahoznia az esküvő árát? Engem ugyanis nem érdekel, hogy kitől mit/mennyit kapunk. Én azért szeretném, hogy ott legyenek az esküvőnkön és a lakodalmunkon, hogy együtt örüljenek, ünnepeljenek velünk. Én nem akarok ebből hasznot húzni.


Nagyon gáz lenne, ha a hosszú menyasszonyi ruhák között nem találnék olyant, ami tetszene, ezért rövid menyasszonyi ruhában mennék férjhez? A templomban nem köthetnek bele, hogy rövid a szoknya (kb. térdig érőre gondoltam)?


Katolikusnak csak katolikus lehet az esküvői tanúja?


Gáz, ha nincsen koszorúslány egy esküvőn?


Az mennyire égő, hogy ha a vendégsereg szinte csak a vőlegény rokonaiból áll? Ugyanis az én részemről csak kb.4 (max.10) fő rokon lenne.


Ciki, ha nincsen menyasszonyi autó? Mivel közel van a hivatal, a templom és az étterem, ezért gyalogmenet lenne. (Még a fotózáson sem lenne feldíszített autó.)


Ha azt szeretném, hogy a saját körmöm legyen szépen kifestve (mint a műkörmök), akkor mennyire kell megnövesztenem a körmeimet? És a saját körmömet is ki tudják olyan szépen festeni majd? (Bocsi, hogy hülyeséget kérdezek, de sosem volt műkörmösnél, mert nem vonz a műköröm. De szeretném, ha az esküvőmön szépek lennének a saját körmeim.)



Röviden ennyi. Bocsi, hogy hosszú lett. :)


27/N


2012. szept. 29. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt lánykikérő.

Fogalmam sincs, milyen búcsúztatóról beszélsz.

Szülőköszöntő sem muszáj, de illik.

Nem fontos, hogy kitől mennyit kapsz.

Nem fontos, hogy visszahozza az árát.

Nem ciki, sőt, szerintem szép is a rövidebb szoknya. A templomban sem kötnek bele, ha térdig ér, de ne feledd, hogy a válladnak is illik akkor takarva lennie.

Tanúról passz, de úgy tudom, hogy fontos ugyanabból a felekezetből lennie.

Nem gáz a koszorúslány nélküliség, viszont nagyon szépen mutatnak, gondold át!

Nem gáz a vendégfelosztás, nálunk 10-20 volt az én javamra, és neki rokonai sem voltak ott.

A gyalogmenet szerintem cuki...és én alig tudtam betuszkolni magam az autóba. :S

Saját köröm helyett géllakozást válassz, és előtte menj be megbeszélni, hogy lássátok a minta miatt, milyen hosszúnak kell lennie.


TÉGY ÚGY MINDENT, AHOGY JÓL ESIK! Persze értelmes keretek között!


Sok boldogságot!

2012. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

7 x nem

semennyire

nem

jó manikűrös bármekkora körmöt szépre tud csinálni

2012. szept. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk jövőre lesz az esküvőnk, akkor már 6 és fél éve leszünk együtt (5 év együtt lakás a szüleimnél).


Első és legfontosabb semmi sem muszáj, inkább kompromisszumokat kell kötni.


Függ attól, hogy mennyire hagyomány az adott dolog.


Hajdú-Bihar megyében lesz az esküvőnk itt már nem divat a lánykikérés és a búcsú. Fontos ilyenkor figyelembe venni a helyszínt, hol van a templom, a polgári helyszíne. Mi pl egy kisebb településen élünk, a városban lesz az esküvő, butaságnak tartom, hogy eljöjjenek a házhoz aztán a templomba, majd az étterembe, ha a polgári a hivatalban van az még egy plusz kör.


Szülőköszöntő: gondolom, ha a szülőkkel éltek nem rossz a kapcsolat, én úgy gondolom, hogy minden szülő megérdemel egy szál virágot. Az anyakönyvezetővel meg lehet beszélni, hogy milyet szeretnétek, érzelmesebbet vagy csak pár sort. Egyébként nem kell, de illik.


Pénz: sajnos ez napjaink felfogása, hogy minél több pénzt kell összeszedni, meg azt nézik, sokan ki mennyit adott. Mi is rég lemondtunk az esküvőre szánt összegről, persze biztos fog belőle visszajönni, de ez nem érdekel. Nem az a lényeg, hogy ki mennyit ad, hanem, hogy hogyan, a szüleim pl nem tudnak majd sokat belerakni kb 5-10 000 Ft-ot, de mindig ott voltak nekünk, akármi baj volt mindig segítettek, ez ezerszer többet jelent nekünk, mert nemcsak akkor adnak amikor "muszáj".


Ruha: Ha az áll jobban vedd fel azt, előbb azért kérdezd meg a papot is. Én például nem tartom kirívónak, én is jobban szeretnék rövid ruhát, de én a saját "erkölcsöm" (egyszerűen nem jut eszembe más szó) miatt nem fogok Isten színe elé állni fedetlen vállal és csupasz lábakkal! De mégegyszer mondom, hogy másnál engem ez nem zavar.


Tanú: gőzöm sincs, én református vagyok, nálunk meg kell, hogy legyen keresztelve valaki és le kell, hogy konfirmálva legyen. Szüleim szerint a keresztszülőknek kell lenni a tanúknak. Valóság: nemrég beszéltünk egy fiatal párral, templomban esküdtek reformátusok. Amikor rákérdeztem, csak néztek, hogy mi az hogy konfirmáció.

A lényeg: papja válogatja, van aki még betartja ezeket, de sok pap csak azt nézi, hogy mennyit kap.


Koszorúslány: Ha van az nagyon szép, de én feleslegesnek tartom.


Násznép: nálunk is részemről kb 10 ember lesz, én nem tartom cikinek. Ez csak akkor gáz, ha külön kasszán vagytok és az ő vendégei fogyasztását is te fizeted. Nálunk közös a kassza, szóval erről nincs vita.


Autó: nem fontos, főleg ha a helyszínek közel vannak.


Köröm: az egyik válaszoló jól írta gél lakkozás, vagy műköröm. Szép a sima mainikür is, csak szerintem aznap nem igazán van rá idő, előző nap kellene megcsinálni, de ilyenkor nagy az esélye, pont a kapkodás miatt, hogy véletlenül beütöd valahová, lepattan a lakk, vagy beszakad a körmöd. A gél lakkozás, és a műköröm azért jobb mert előtte pár nappal is megcsináltathatod és ugyanolyan szép marad!



Sok boldogságot!!!

2012. szept. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia

2 éve éltünk már akkor együtt.

Nem volt lánykikérő,se búcsúztató,semmi.Együtt indultunk otthonról,párom segitett felvenni a ruhámat.

Nem érdekelt ki mennyit ad nászajándékba,(alapból csak szűk körü volt és mivel párom szülei és én nagyszüleim eléggé rossz helyzetben voltak,amit adtak,abból vettünk nekik télre tüzelőt "ajándékba")

Templomfüggő,a kinézett templomban nekem nem engedték volna a váll nélküli ruhát,én nem akartam bolerót felvenni,mentünk másik templomba,ott szerintem farmerban is összead a pap.

Katolikus esküvőn párom reformátusként volt tanú.

Nem gáz ha nincs koszorúslány,nekünk se volt,nem is volt olyan a vendégek között aki akart volna.

Semennyire nem égő.Nekem szüleim nem is voltak ott,nem vagyunk jóban.Aki ott volt,azt azért volt ott mert szeret minket.Másnak nincs ott a helye,akkor se ha "illik meghivni".

Nekünk volt menyasszonyi autó,de csak a távolság miatt.De fényképen nem szerepel,disze se volt,csak kellett ami visz.Nem látom értelmét fotózás kedvéért kibérelni egy limuzint.

Nekem is saját körmeim voltak kifestve,másfél-2 centi között vannak,szépen megreszeli,kifesti a körmös,700forintból megvolt,nagyon szép (csak hamarabb kopik mint a mű,de igy is kibirt 6 napot)

2012. okt. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az anyagiakat azért kell számon tartani, mert alkalomadtán, vissza kell majd vinned azt a pénzt. Így illik. Régen nem került alaphangon 1 millióba egy esküvő, sokkal kevesebből is megoldották, főleg faluhelyen. Szóval a rokonság azért hordta össze a javakat, hogy a fiataloknak legyen miből elindulni. Lehet, hogy nektek van fölös több 100 ezretek egy bulira, de a többségnek nincs.
2012. okt. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy nektek van fölös több 100 ezretek egy bulira, de a többségnek nincs."

Nézd, nekünk sincs fölös több 100 ezrünk. De mivel szeretnénk lakodalmat tartani, ezért összespóroljuk rá. Ha nem tudnánk összespórolni rá, akkor nem tartanánk lakodalmat. Mi nem azért szeretnénk lakodalmat tartani, hogy a vendégek fizessék. Hanem azért, hogy velünk ünnepeljenek. És mivel nem vagyunk gazdagok, ezért nem is hívjuk meg az egész rokonságot. Rajtunk kívül már mindenki házas a vendégek közül. Mi csak két pár esküvőjén, lakodalmán voltunk. A többiek már 25-35 éve házasok.

2012. okt. 6. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!