Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugye nem lesz semmi baja?...

Ugye nem lesz semmi baja? Nagyon aggódom!

Figyelt kérdés
A lovamat ma kivittem futószárazni, mert nem volt edzés így nem ülhettem lóra. Az a helyzet, hogy biciklivel mentem és nem vettem észre és már erősen szürkület volt. A lovadra városon kívül van, és nem igazán szerencsés egyedül biciklizni egy 16 éves lánynak a sötétben arra fele. Pláne, hogy a kocsik is száguldanak. Éppen ezért abbahagytam a futószárazást, és csak 5-10 perc volt a lejáratás. eléggé le volt izzadva. Szügye, háta, hasa mindene. És beraktam a karámba a többi ló közé. Aztán ott voltam egy kicsi ideig, hogy ne igyon, de a sötétedés is sürgetett és apa is, hogy most induljak el. És eléggé nehezen, de otthagytam a lovam. Kitoltam a bicikli és visszaszaladtam, megnéztem a száját és éreztem, hogy vizes. DE még mindig le volt izzadva. Félek, hogy megfázott és leforrázta a tüdejét. Nem akarom, hogy kehes legyen. Szerintetek?

2012. nov. 15. 18:41
 1/10 x) ***** válasza:
94%
Ennyitől semmi baja nem lesz.
2012. nov. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem hiszem,hogy baj lenne belőle.Ha nem ivott utána semmi gond nem lesz.
2012. nov. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Éppen ez az, hogy éreztem, a száján, hogy ivott... :/
2012. nov. 15. 18:59
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Az kellemetlen, daha látod, hogy beteg, akkor hamar kezelni kell és akkor nem lesz maradandóan kehes.
2012. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hogy vegyem észre, már a legkisebb jelét is? :/ Mi a legkisebb jele a megfázásának?
2012. nov. 15. 19:08
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Üszkös kis tacskó lovad van ha ennyitől baja lesz
2012. nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ennyitől az ég világon semmi baja nem lesz.
2012. nov. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
De legközelebb ilyen esetben csutakold át száraz szalmával és akkor tuti nem lesz baj.
2012. nov. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én ezt pl nem értem. Szomszédunk is azt mondja nehogy megitassuk edzés után a lovakat. Régebben meg jártam lovardám ott az óra után bevittük a lovakat az istállóba és önitatójuk volt a lovaknak és ittak is és mégse lett semmi bajuk.
2012. dec. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)) Semmi baja nem lett amúgy. De aztán elmondták, hogy ne azt figyeljem, hogy feltétlen vizes-e hanem, hogy a szügye mennyire meleg. Ha a szügye meleg akkor még ki van melegedve így ha iszik leforrázza a tüdejét ha viszont már kihűlt az azt jelenti, hogy megfelelően vissza van hűlve.
2012. dec. 19. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!