Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam ultrahangon és az...

Ma voltam ultrahangon és az orvos a hasin és a hüvelyin is látott babát, de nem volt szívhangja.8 hetes terhes vagyok, de a magzat még csak 6 hetes. Azt mondta a doki hogy 1 hét múlva menjek vissza. Aggódom. Szerintetek nincs semmi baj?

Figyelt kérdés
A hasi ultrahangon jobban látszott a baba. A hüvelyin csak egy pontnak.
2012. okt. 9. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
8 hetesen elvileg lennie kell szívhangnak. Ha 8 hetes vagy, az 8 hét, mert a terhességet az előző mensitől számítják, szóval akkor a babád 8 hetes, hacsak nem pont a menses előtt fogant, pár nappal. Akkor lenne 6 hetes. NEm akarok károgni, de sajnos előfordulhat hogy nem fejlődik a baba.
2012. okt. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
ne haragudj, nem értem...8 hetes terhes vagy, a baba meg 6 hetes? Ha 6 hetes vagy, akkor még nem késő, hogy legyen szívhang, egy hetet tényleg várni kell:-) ne aggódj, jövőhéten már hallhatod:-)
2012. okt. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

én pont így voltam...8 hetesen 6 hetesnek felelt meg a mérete...3mm-es volt....missed ab lett belőle mert sajnos 1 hét múlva sem volt szívhang.....


Neked remélem nem ez lesz!!! drukkolok!

2012. okt. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A terhesség kora nem egyenlő a magzat korával. Ezt az orvos mondta. A terhességet az utolsó menstruáció első napjától számolják, míg a magzat korát a peteéréstől. Nagyon félek és izgulok hogy lesz-e 1 hét múlva szívhang. Remélem tényleg nincs baj.
2012. okt. 9. 12:44
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

a kérdezőnek igaza van. a terhességi korból le szoktak venni 2 hetet és az a magzati kor. mivel ugye a 14. napon van peteérés normál esetben,tehát az első 14 napon nem él a baba semmilyen formában. bár az egy másik kérdés,hogy hogyan mondta a doki a babaára ezt a hat hetet. hogy hat hetes terhesség méreteinek felel meg,vagy hogy az embrionális kornak. ha nyolc hetes vagy és hat hetes terhességi kornak felel meg a magzat mérete,nah akkor az nem jó.

bár abban igazuk van a válaszolóknak,hogy 8 hetesen már kellene lennie szívhangnak. persze vannak kirívó esetek,reméljük a tiéd is az lesz. nekem 6+4-en nem volt,aztán 7+5-ön volt.

sok sikert és kitartást!

2012. okt. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a 6 hetes UH-on (hüvelyin) 6 mm-es volt az embrióm és gyönyörű színhangja is volt..reménykedjünk,hogy neked is lesz 1 hét múlva!!Ne idegeskedj,mert azzal is árthatsz neki.Most nyugodj meg,pihenj sokat,és imádkozz,hogy minden rendben legyen!!Drukkolok nektek!!


10 hkm

2012. okt. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
nekem sem volt még a 6 hetesen, de a héthetesen már volt. Mivel nem minden baba a ciklus közepén fogan lehet ez a 8-6 hét mizéria. Ezért szokták ált azt mondanio, h 8 hetesen legyen az első uh, mert akkor már mindenkinél van szívhang. Azon ne aggódj, h most még nem volt, senki sem egyforma. Ha meg mégsem él, úgysem tehetsz semmit. De még ne vonj le nagy következtetéseket, mondom, nálam is csak a 7. héten indult be, és most már 4 éves, és semmi baja nem volt a terhesség alatt sem
2012. okt. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Én mikor pozitívat teszteltem direkt vártam míg be nem töltöttem a 7 hetet és utána mentem orvoshoz 7+3napos voltam és szép szívhangja volt. 12hetin hallottam is :)
2012. okt. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Nyugi! Én ugyanígy voltam, és napokon belül szülök. ;-) Nem középidőben fogant, hanem később! Az én Babám,több mint két héttel. Majd 12. heti uh-n "belövik" a korát!
2012. okt. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nekem is 2 héttel kisebb volt a baba a terhességemhez képest, missed ab lett a vége.
2012. okt. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!