Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21. hetes terhes vagyok,...

21. hetes terhes vagyok, szinte semmi mellem nincs, aggódom a szoptatás miatt. Hogy vajon tudom-e szoptatni a picit "mellek nélkül" lesz-e majd elég tejem? Arra gondoltam hogy szedhetnék tejserkentőt. Azonban felmerül bennem a kérdés:

Figyelt kérdés
Ez nem káros a babára? Olyan kismamáktól várom a választ akik hasonló problémával küzdenek/küzdöttek!
2012. aug. 23. 14:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Ez nem káros a babára?
2012. aug. 23. 14:11
 2/10 anonim ***** válasza:
A mellek méretének semmi köze nincs a tej termeléséhez.Nekem írtó picik a cickóim,tettem a karom alá párnát,hogy ne kelljen emelni a babáimat csak tartani és hosszú hónapokig szoptattam őket.Tejserkentő volt az őszilé amit szívesen ittam literszám..ennyi.Butaság azt gondolni,hogy a kicsi mell együtt jár a kevés tejjel.És aki szinte orra esik a hatalmas kebleitől és mégsincs teje?Mert ilyen is van ám..
2012. aug. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónak igaza van egyik munkatársam januárban szült elég telt alakja van értem én itt a melleket de viszont nincs teje. Meg is lepődött. Anyumnak is kis mellei voltak (láttam róla régi képeket) És mégis volt teje. 2 lánya lett mára már az egyik (én is babás vagyok).
2012. aug. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Figyu semmi köze a mérethez :)! A szomszéd csaj full lapos és alig tudta leállítani a gyerekét h hagyja már abba 3 évesen a szopást!Teli volt tejjel. Én meg avgyok áldva rendesen :) mellekkel de nem tudtam szoptatni csak 1-2 hétig és azt is pótolni kellett tápszerrel mert annyira kevés volt!Pedig volt előtejem is 20 hetes korom óta--
2012. aug. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem nöttek meg a terhessegtöl? Nekem 2 szamot nött eddig a meretem, 20. heten jarok. Szerintem egyreszt nöni fog, masreszt tenyleg nem attol függ a tej mennyisege.
2012. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A tesitanárnőmnek annyira kicsi mellei vannak, hogy nagyítóval kell keresni. :) De annyi teje volt, hogy nem győzte leadni. Annyit összegyűjtöttek a leadott tej árából, hogy tudtak venni egy trabit. :))))
2012. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm,na ő nagyon jó példa lesz ide. Mindig azon csodálkoztunk,hogy mennyire nincs melle,szinte "befelé nőtt" neki,mégis annyi teje volt,hogy még a kutyájuk is azt itta. Rengeteget,de tényleg. Nem tudom,hogy honnan jött a tejci,de volt bőven,úgyhogy ezen kár aggódni!
2012. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam, minden félét olvastam és már kezdtem aggódni,mert még is csak az a jó neki ha anya tejet kap, szoptatni akarok és nem cumis üvegből tápszerezni.

Nem - nem nőttek semmit,de szerintem nem is fognak.Még csak hízni sem híztam szinte semmit. ( Aminek legyek őszinte örülök )Terhesség előtt 56 kg voltam, most majdnem 5 hónaposan pedig 58 kg.Pedig nem fogyózom, és nem is nagyon nézem, hogy mit eszem, arra figyelek csak hogy a sok édesség helyett több gyümölcsöt és zöldséget fogyasztok. Ezt sem a magamra való tekintettel, hanem a kis nyusziméra,a vitaminok miatt, mert neki az kell,nem pedig ez a sok tartósítószerrel és színezékkel töltött nasi.

2012. aug. 23. 15:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a terhességem előtt 62kg voltam.(172cm)Első babánkat várjuk.

Most a 24.hétben vagyunk,és 65kg lettem.Szinte csak pocira gömbölyödtem eddíg.Pedig eszem mindent amit csak kívánok.A cicim sem nagy,75/A-ról váltottam kb 22hetesen 80/B-re.

De ne aggódj tényleg nem függ össze a tejmennyiség a cicimérettel,és amúgy a 24. hét után jön csak a gyarapodás! :-)

2012. aug. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első gyerekkel nekem sem nőttek a melleim,nem kellett melltartót sem cserélnem,alig volt tejem,5 hetesen már semmit nem tudtam fejni.A másodikkal szépen megnőttek,és 9 hónapig szoptattam.Hogy volt e összefüggés...foggalmam nincs,mindenesetre én így jártam.De ahogy írták előttem,én is baromi sok őszilevet ittam,és CSAK attól volt sok tejem.De terhesen el ne kezdj tejserkentőket szedni,mert beindíthatja a szülést.
2012. szept. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!