Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Iszonyú rossz a csikó. Mit...

Łovas kérdése:

Iszonyú rossz a csikó. Mit tegyek? (többi info lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 4 éves csikó, még nincs rendesen belovagolva. Keveset lett vele kisebb korába foglalkozva, így teljesen elvadult. Mivel elég sokan félnek tőle, ezért én bevállaltam, hogy megpróbálom belovagolni. Még soha nem próbálkoztam belovaglással, és őszintén kicsit hülyének tartam magam, hogy egy elvadult telivérrel kezdem. Amikor megismertem a lovat, rúgott, harapott, lepucolni is sok idő volt, nem kapta be a zablát, felülés kb. 20 percig tartott mert forgolódott/rugdosott. Amikor fordultam vele sokszor harapott bele a lábamba. Léptetni is igen nehéz volt, mert ha ő úgy gondolta, hogy nem akar, akkor ágaskodott vagy bakolt. Jelenleg már nem harapja le a lábam fordulásnál, vágtát gyakorlom vele (vágtában van amikor lerántja a fejét és bakol), és néha csipkelődik. Problémám az, hogy a sarkalást még mindig nem viseli el, pedig már egy éve foglalkozok vele. Futtatásnál pedig van amikor nekem akar jönni (sunyít és mintha nekem akarna ugorni felém vágtázik). Nem tudom, mit csináljak annak érdekébe, hogy jobban viselje el a sarkalást! Aki már tapasztalt belovagló adhatna néhány tanácsot..:/



2012. nov. 17. 10:14
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat az kimaradt h nem egyből ráültem. sőt nem is én kezdtem el belovagolni. és nem azt mondtam h sarkalom meg h belevágom a sarkam. csak azt kérdeztem h hogyan lehetne könynebben hozzászoktatni.
2012. nov. 17. 12:55
 12/22 A kérdező kommentje:
meg amikor megszületett én még nem ismertem..
2012. nov. 17. 12:58
 13/22 anonim ***** válasza:

Ez az egész onnan indul, hogy a ló "szóba sem akar veled állni", mert nem tisztel. Azért is megy neked. Gondolom te meg szépen ráhagytad, azért fölényeskedik.

Barátnőm lova pont ez volt, de mondhatom az enyémet is. Barátnőmé az futószáron ágaskodott támad, meg minden baja volt. Akkor szakadt a cérna, jól megrakta az ostorral, azóta egy rossz mozdulata nem volt. Nem azért, mert félne tőle, hanem mert ott akkor eldőlt, hogy itt az ember a főnök. Nem fél az ostortól, de tudja jól mikor engedetlen. Utána pedig földről sokat játszottak, pl ő a parellit választotta.


Az általad lovagolt csikó, szerintem azért nem érti a csizma segítségeket, mert nem tud nyomásra engedni, mert lövése sincs mit kérsz tőle, mert nem tanítottad meg neki.

(Másrészt meg ne használd a sarkazás szót, aki ilyet használ, előttem egy durva lovas képe jelenik meg, aki egyre erősebben rugdossa a lovat.)


Addig rá se ülj, míg nem tisztázódott köztetek a hatalmi viszony, nem megy normálisan futószáron és nem tanulja meg földről, hogy engedjen a nyomásnak.

Ha ezek megvannak, akkor ülj fel, de akkor is csak lépésben szoktasd hozzá a csizmához pl fordításoknál és próbáld meg a szár használatát minimalizálni. Próbálj minél finomabb segítségeket alkalmazni, és azt fokozd, míg nem reagál rá, aztán ha megtanulja, hogy mit akarsz tőle, akkor már elég lesz a finomabb is.

Ezután lehet ugyanezt csinálni ügetésben, majd vágtában.


Haladj kis lépésekben, ne akarj egyből mindent, mert a lónak is össze kell kötnie a dolgokat. Egyszerre csak egy feladatra koncentrálj és mindig lépj vissza eggyel, ha valami nem megy.

A telivér is ugyanolyan ló, mint a többi, velük is meg lehet "beszélni" a dolgokat, de első sorban a rangsort kell tisztázni, különben így elég veszélyes ez a mutatvány.

2012. nov. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Te jóóóóóóóóóó ég!


Mi az, hogy sarkallni? Komolyan, el sem tudom képzelni. Ha azt jelenti, hogy a sarokkal ,,ösztökélni" előre, akkor facepalm. Mért kérdezné meg bárki is, hogy hogyan tudná hozzászoktatni ahhoz, hogy a sarkát belenyomhassa az oldalába?! Én ezt el sem hiszem.


Én annyi tanácsot tudok neked a problémádra adni (és ezt teljesen őszintén, mindenféle gúnyolódás nélkül), hogy soha többet ne menj annak a lónak a közelébe, még a boxát is jó messzire kerüld el. Sportedzőt javaslok, ugyanis manapság sok belovagló "futószalagon" lovagol be, szóval a nagyon profi sportedző a tuti, aki vállal belovaglást. Nagyon borsos az ára, de megéri.


Viszont az égre kérlek, Te, kedves kérdező többet ne csinálj azzal a lóval semmit, mert ennek nem lesz jó vége. Félreértés ne essék, a te testi épséged egy cseppet sem érdekel, viszont a szívem szakad meg szegény ló sorsa hallatán. Mindenkinek tisztában kell lennie a korlátaival. Te nem tudsz csikót belovagolni, akkor ne is lovagolj be csikót! Ugyanúgy, ahogy pl én sem. Ezért én se lovagolok be csikót, hanem ezt hivatásosra bízom.


Ez horror, amit itt leírsz, rettenet, szegény ló!

2012. nov. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Megkell fegyelmezni!

Próbáltad már a pálca használatát?

2012. dec. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A sok észhez térítés ellenére kiment vele pár hete terepre.. Nem igaz, hogy nem hiszi el, hogy elcsezzi a lovat!
2012. dec. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Kívánom, hogy egyszer ess le úgy, hogy eltörd a lábad, vagy a kezed, esetleg agyrázkódást kapj, és napokig, sőt, akár heetkig kórházban keljen lenned, a csikó gazdáját pedig csukják le gondatlanságért 2 évig minimum! Hátha így észhez térsz végre.. Utálom az ilyeneket.
2012. dec. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

ne bánj vele keményen. fontos hogy nyugodtan lovagold be. lehet a csikkóval minden rendben csak nem tudod hogy kell bánni vele.


látom azt irtad még sosem próbálkoztál belovaglással. hát nem a legjobb először telivérrel próbálkozni. tanulj meg egy nyugodtabb fajtán, pl. félvéren, pónin. ott könnyebb lesz. mielőtt elkezdenéd pucolni, szerszámozni, jobb lett volna, ha megszoktatod magadat vele!

2012. dec. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
mellesleg nagyon úgy tűnik, azt se tudod, hol a ló feje és hol a farka.
2012. dec. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló egyetértek,vagy ő vagy Te..vannak sajnos kivételek amik nagyon meg vannak törve lelkileg.Mert valahol valaki már elcseszte úgy, hogy örök életére utálni fogja az embert..az ilyen ló több kárt okoz mint hasznot.Van mikor vágó a vége.Én is x évtizede lovas vagyok,tartok is 9 éve sajátot.De van amikor csak ez segít..
2012. dec. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!