Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Iszonyú rossz a csikó. Mit...

Łovas kérdése:

Iszonyú rossz a csikó. Mit tegyek? (többi info lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 4 éves csikó, még nincs rendesen belovagolva. Keveset lett vele kisebb korába foglalkozva, így teljesen elvadult. Mivel elég sokan félnek tőle, ezért én bevállaltam, hogy megpróbálom belovagolni. Még soha nem próbálkoztam belovaglással, és őszintén kicsit hülyének tartam magam, hogy egy elvadult telivérrel kezdem. Amikor megismertem a lovat, rúgott, harapott, lepucolni is sok idő volt, nem kapta be a zablát, felülés kb. 20 percig tartott mert forgolódott/rugdosott. Amikor fordultam vele sokszor harapott bele a lábamba. Léptetni is igen nehéz volt, mert ha ő úgy gondolta, hogy nem akar, akkor ágaskodott vagy bakolt. Jelenleg már nem harapja le a lábam fordulásnál, vágtát gyakorlom vele (vágtában van amikor lerántja a fejét és bakol), és néha csipkelődik. Problémám az, hogy a sarkalást még mindig nem viseli el, pedig már egy éve foglalkozok vele. Futtatásnál pedig van amikor nekem akar jönni (sunyít és mintha nekem akarna ugorni felém vágtázik). Nem tudom, mit csináljak annak érdekébe, hogy jobban viselje el a sarkalást! Aki már tapasztalt belovagló adhatna néhány tanácsot..:/



2012. nov. 17. 10:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Csak azért, mert a kérdező segghülye a belovagláshoz, még nem kéne vágóba adnia a lovát. Inkább adja el, mert vagy tönkreteszi jobban azt az állatot vagy ő fog kórházba kerülni.

A belovagláshoz tudni kell lovagolni, és ismerni kell a ló etológiáját is.

2012. dec. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem hogy Neki Azt javasoltam volna hogy EZT a lovat adja le vágóba! Azt mondtam,hogy vannak olyan esetek hogy SAJNOS ez a megoldás.Emlékszel a "GYILKOS PÓNIRA"?

..biztos...a szegény pára..a valaga ki volt nyalva,nálunk soha senki nem bántotta,szerették a gyerek,persze tisztes távolból,de ha véletlenül olyat mozdultál mellette,reflexből simán rád támadt.A volt munkáltatómnak kiharapta a fél tenyerét,több öltéssel varrták vissza neki.Ezt persze nem verte nagy dobra,mert mindenhol az ment le,hogy "megszelídült".Szelídült a ló..szt.Több mint fél évig foglalkoztunk vele,de semmi eredménye nem volt.Egy olyan ló ,ami ennyire veszélyes,menjen a vágóba,mielőtt kinyír valakit..ahogy ez a póni is.Még mielőtt jól elítélnél,előre mondom,több lovat lovagoltam be és raktam össze,többségük problémás,emellett nem vagyok a híve a vágásnak.De van amikor muszáj. :(

2012. dec. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!