Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartás otthon. Megfelelnének...

Lótartás otthon. Megfelelnének a körülmények?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy telkünk van, de 11 üvegház van rajta, viszont van egy rész, ami üres, most konyhakertként funkcionál. Kb. olyan 20x25 méteres terület. Erre építenénk a sarokba egy boxot, elé lebetonoznánk egy részt patamosónak. Elég nagynak gondolom a területet arra, hogy egész nap kint lehessen, és még lovagolni is lehetne rajta. A határ is elég közel van, oda is ki tudnék járni lovagolni. Pár évig versenyszerűen díjugrattam, értek a lovakhoz, de az itthoni tartásról fogalmam sincs. Nem tudom megfelelne-e így ez neki. A takarmányt tudnám hol tárolni, van egy fedett épületrészünk, ahová beférne a széna, szalma, zab is. Minden szerszámom és felszerelésem megvan, és van itt a városban egy állatorvos, aki anno pest megye főállatorvosa volt, leginkább tsz-ekbe járt ki tehenekhez meg lovakhoz, nagyon ért hozzájuk. Segítségem is lenne. Szerintetek így megfelelne? Nagyon szeretnék lovat, de a bértartást nem tudom hol megoldani, időm nem lenne messze utazni emiatt, és nem is jó az, ha hetente párszor tudok csak vele foglalkozni. Időm lenne rá, mert saját boltunk van, ott is dolgozom, nem kell eljárnom sehová, nem kötött a munkaidőm se.

2012. nov. 18. 21:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Hátsó szomszédunk akik cigányok 2-3 lovat tartanak 15 nm en.
2012. nov. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ja és egyszer észrevették őket az állatvédők. nwm lett MÉG belőle semmi.
2012. nov. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát az gáz...én egyet tartanék, mellé megy egy bárányt vagy kecskét társnak.
2012. nov. 18. 21:49
 4/17 anonim ***** válasza:

Ez kb 500m2 - a box meg a patamosó. Ez rohadt pici, még lovagolni is a fedelesek 20-30X40m-esek. Kb egy hét alatt kopárra legeli. Azt mondják az ideális területnagyság az 1ha/ló (vagyis 10 000m2), de ha nincs is ekkora földed min 5000m2 nem ártana (az kb 70x70 m).

Nincs valami más megoldás? Valami kis istálló a környéken, ahol van nagy legelő? 30 körül már kifoghatsz bértartást. (otthon kb 20-25 ezerre jössz ki)

2012. nov. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Van itt 300 méterre egy "lovarda", de ők ridegtartásban tartják a lovakat...ott van nagy legelő, de sokszor vannak kikötve a lovak és úgy legelnek...meg nekem nem is annyira szimpik, meg western stílusúak, szóval nem tudom. :( A méretet saccoltam, holnap lemérem pontosan mennyi, de 70 hosszú tuti nincs. Max. 25x30-as.
2012. nov. 18. 21:59
 6/17 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, ha ilyen pici területen tartod, akkor ugye kevesebbet tud legelni, így több szénád fogy. Mi félridegben tartunk és napi egy kisbála széna elég volt/ló, mert csak vacsorára meg reggelire kaptak, a többi időben meg legeltek, mert volt honnan, így viszont simán elmegy több, mégy nyáron is. Na meg tavasztól télig jobban szeretnek füvet enni, mint szénát. Ráadásul ekkora területnél még azt se tudod megtenni, hogy leválasztod egy részét, hogy ott nőjön a fű, mert még kisebb helyen lenne a pacc.
2012. nov. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Meg nincs is rendesen bekerítve, csak egy szalag van körbe, simán ellophatnák onnan a lovakat, vagy kitörhetnének...félnék, hogy valami baja esik. :(
2012. nov. 18. 22:02
 8/17 anonim ***** válasza:
Te tudod, de ha nem akarsz kiszúrni a lovaddal, akkor nem tartod ilyen kis helyen.
2012. nov. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Semmiképp se szeretnék rosszat, ezért is tettem fel a kérdést. Mert ha nem felelnek meg a körülmények, inkább nem vágok bele, és lemondok róla. :(
2012. nov. 18. 22:14
 10/17 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon kicsi :(
2012. nov. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!