Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet még javítani ezt az...

Lehet még javítani ezt az állapotot, vagy sose lesz mozgásképes többé?

Figyelt kérdés
A ló amit elhoznék egy helyről egy ínbeteg ló. Mind a négy lábán az inak tropára vannak mentve. Tulajdonképpen lovaglásra alkalmatlan és futószáras munkára egészen kicsi gyerekkel is. Vágóba szánják és én meg akarom menteni. Kérdés, hogy ezt a nagyon súlyos ínbetegséget lehet-e még javítani. Valami olyasmit mondtak, hogy krónikus íngyulladás van. Állítólag azelőtt lovagolták és jó oktató ló volt, de mostanra egy roncs. Nem mondták el, miért vagy, hogy azt mondták veleszületett ez a hajlam és, nem tudnak mit tenni ellene. A kérdés, hogy érdemes-e megmenteni és lehet-e valamivel csökkenteni a feltételezhető fájdalmat, vagy javítani az állapotát?

2012. nov. 23. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az életét megmenteni mindenképpen érdemes. Köszönet neked, amiért erre gondoltál.

Az állapotáról viszont állatorvos tudna bővebbet mondani egy alapos vizsgálat után, szerintem ezt mi ennyiből nem tudjuk megállapítani, sajnos.

2012. nov. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha krónikus, akkor ez már régóta fennállhat. Állatorvossal rá lehet nézetni, de míg élni fog tuti sok pénzt el fog vinni a kezelése, hogy egyáltalán fájdalom mentes legyen.

Barátnőmnek volt inas lova és a gyógyszerek ellenére olyan fájdalmai voltak, hogy inkább elaltatta.

2012. nov. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! Hát úgy érzem nem érdemli meg, hogy vágóba menjen.
2012. nov. 24. 09:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha bírod anyagilag, akkor vedd magadhoz, de előre szólok olyan lesz, mint feneketlen vödörbe vizet merni.
2012. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem baj. Ha már látok egy kis javulást is, akkor már megérte. Ha nem látok hosszú távon javulást és állapota a szerek ellenére is romlik, majd én is elgondolkodom, hogy mi legyen tovább. De egyenlőre nem fogom feladni.
2012. nov. 24. 12:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi újság?
2017. júl. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!